Skocz do zawartości

Interview


linkilink

Rekomendowane odpowiedzi

takie cos jak kwalifikacje zawodowe sa wazne i jesli sa male wtedy moze byc roznie rozmowie

Moze i zona by znalazla prace ale jako glowny aplikant ta osobe sie bierze pod uwage czy spelnia wymagania .tez zalezy od nastawienia,rozmowy,czy jest sie pewnym.

pare dobrych lat temu podobny byl przypadek ,ze podobnie miala taka rodzina i zostala odeslana z kwitkiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Witam! Zamierzamy rodzina 4 osobowa z dwójką małych dzieci wyemigrować do USA.(wylosowanie mnie w loterii DV-2013). Papiery wysłaliśmy do Kentucky w czerwcu i czekamy na odpowiedź. Posiadamy oszczędności niezbędne do utrzymania na terenie USA

przez okres kilku miesięcy, tyle że na pomoc rodziny nie możemy liczyć w początkowym okresie pobytu w USA, gdyż jej tam poprostu nie posiadamy. W Polsce pracuje w konkretnym zawodzie od paru dobrych lat i posiadam doświadczenie w tym, nie mam natomiast oferty pracy w USA, gdyż chcę tam na miejscu znaleźć prace i lokum.

W związku z tym mam pytanie; Czy w takim przypadku na rozmowie konsul może odmówić wizy ? Czy są organizacje polonijne lub inne, które pomagają znaleźć lub mają jakieś wolne lokum pod wynajem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oszczędności bo na początek to i hotel jest dobry... Ewentualnie można poszukać po stronach z ogłoszeniami mieszkań w miejscu gdzie jedziecie i podzwonić, zorientować się jak to wygląda i w razie czego można powiedzieć konsulowi, że mieszkanie już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie spróbuj przez http://bazarynka.com/ tutaj powinieneś coś znaleźć na początek. Oczywiście dzwoń jeszcze z Polski i załatwiaj w taki sposób, aby mieszkanie czekało na Ciebie po tym jak wylądujesz. Na pewno na początek lepsze niż hotel z dwójką dzieci. Tylko nie wpłacaj zaliczek z góry bo możesz utopić kasę - decyduj się tylko na płatność przy otrzymaniu kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: w wojsku nie byłem, czy na rozmowę wystarczy zanieść samą książeczkę wojskową z wpisem o przeniesieniu do rezerwy?

Rozumiem, że jako osoba wylosowana w loterii to ogień pytań będzie skierowany głównie do mnie. Czego może spodziewać moja żona?

Ze strony ambasady:

"Obywatele polscy ubiegający się o wizę imigracyjną nie sa zobowiązani do przedstawienia książeczki wojskowej."

Ja książeczki nie pokazywałem.

Żonę będą pytać np o aktualnie wykonywaną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...