Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

1) Czy dołączaliście cover letter do swojej petycji (mowa o pierwszym kroku całego procesu i formularzu i-129f)?
2) Czy opisywaliście jakoś szczegółowo (na osobnej kartce) ostatnie spotkanie czy po prostu luźno dołączyliście dowody (zdjęcia/karty pokładowe itd) bez opisu samego spotkania?
3) Mam również pytanie dość często pojawiające się na forach ( http://www.visajourney.com/forums/topic/640501-i-129f-37-i-94-record/ ) - na samym formularzu jest pytanie czy twój narzeczony jest obecnie w USA i jeśli tak to należy wypełnić kolejne sekcje. W instrukcji jednak jest to nieco przekręcone i nie chodzi tylko o to jeśli jest obecnie w usa lecz jeśli był kiedykowiek w usa. Pytanie zatem czy należy wypełniać te sekcje? Formularz https://www.uscis.gov/i-129f pytanie 37 w drugiej części. Jak dla mnie należy trzymać się formularza i zdanie że wypełniać tylko jeśli aktualnie jest w USA jest dla mnie jasne, no ale jednak widzę że pojawia się ten temat na forach więc wolę dopytać kogoś kto ma zaakceptowaną petycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, marc08 napisał:

1) Czy dołączaliście cover letter do swojej petycji (mowa o pierwszym kroku całego procesu i formularzu i-129f)?
2) Czy opisywaliście jakoś szczegółowo (na osobnej kartce) ostatnie spotkanie czy po prostu luźno dołączyliście dowody (zdjęcia/karty pokładowe itd) bez opisu samego spotkania?
3) Mam również pytanie dość często pojawiające się na forach ( http://www.visajourney.com/forums/topic/640501-i-129f-37-i-94-record/ ) - na samym formularzu jest pytanie czy twój narzeczony jest obecnie w USA i jeśli tak to należy wypełnić kolejne sekcje. W instrukcji jednak jest to nieco przekręcone i nie chodzi tylko o to jeśli jest obecnie w usa lecz jeśli był kiedykowiek w usa. Pytanie zatem czy należy wypełniać te sekcje? Formularz https://www.uscis.gov/i-129f pytanie 37 w drugiej części. Jak dla mnie należy trzymać się formularza i zdanie że wypełniać tylko jeśli aktualnie jest w USA jest dla mnie jasne, no ale jednak widzę że pojawia się ten temat na forach więc wolę dopytać kogoś kto ma zaakceptowaną petycję :)

Hej! My papiery wysyłaliśmy ok 3 tyg temu, takze nie wiem jeszcze czy to, co wysłalismy w zupełności im wystarczy,  ale licze na to że tak, gdyż staralismy się bardzo :)

1) Tak dołączaliśmy Cover Letter.

2) Na osobnej kartce mój narzeczony opisał jak sie poznaliśmy,  kiedy I gdzie spotykaliśmy, gdyz w petycji I-129f przy pytaniu 54 part 2 nie było wystarczająco miejsca zeby to opisac, a nie chcieliśmy zostawiać tam tylko dwóch zdań. 

Do całego pakietu dołączaliśmy również zdjecia,  karty pokladowe I inne dowody jakie mielismy. 

3) Pytanie 37 part 2 brzmi ,,Czy Twoj narzeczony/a kiedykolwiek był/a w USA" odpowiadasz ,,tak" lub ,,nie" a dalej ,,czy narzeczony/a jest aktualnie w USA, czyli w momencie wypelniania petycji, jesli tak wypełniasz wszystkie pola od 38.a.- 38.h. 

Ja akurat przy wypełnianiu petycji byłam jeszcze w US wiec wypelnialismy te wszystkie rubryki zgodnie z prawdą. 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie @Isabie 

No ja własnie kilka dni temu wróciłem do PL stąd przy 3) narzeczona zaznacza że nie jestem aktualnie w USA i z tego co rozumiem nie dołączamy i94 i nie wypełniamy tej części formularza.

My chcemy jeszcze w tym tyg wysłać papiery. Mam nadzieję, że 11miesięcy wystarczy, bo chcielibyśmy jeszcze zaplanować wesele na sierpień przyszłego roku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, marc08 napisał:

Dzięki wielkie @Isabie 

No ja własnie kilka dni temu wróciłem do PL stąd przy 3) narzeczona zaznacza że nie jestem aktualnie w USA i z tego co rozumiem nie dołączamy i94 i nie wypełniamy tej części formularza.

My chcemy jeszcze w tym tyg wysłać papiery. Mam nadzieję, że 11miesięcy wystarczy, bo chcielibyśmy jeszcze zaplanować wesele na sierpień przyszłego roku.. 

Powinno wystarczyć ale na wszelki wypadek nic nie rezerwujcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marc08 napisał:

Dzięki wielkie @Isabie 

No ja własnie kilka dni temu wróciłem do PL stąd przy 3) narzeczona zaznacza że nie jestem aktualnie w USA i z tego co rozumiem nie dołączamy i94 i nie wypełniamy tej części formularza.

My chcemy jeszcze w tym tyg wysłać papiery. Mam nadzieję, że 11miesięcy wystarczy, bo chcielibyśmy jeszcze zaplanować wesele na sierpień przyszłego roku.. 

Tak, jak juz nie ma Cie w stanach w momencie wypelniania wniosku to wystarczy tylko zaznaczyć że byles w stanach wczesniej I dalej juz nic. 11 miesiecy to kupa czasu, mysle ze tak dlugo to cala sprawa nie potrwa, ale lepiej niczego nie rezerwowac bo to nigdy nie wiadomo... My NOA1 dostalismy dosyć szybko od wysłania pakietu bo juz po 10 dniach mój narzeczony mial list w ręku. Teraz oczekiwanie na NOA2,  najdluzsze... Grunt to byc dobrze przygotowanym I zorganizowanym i w tym czasie oczekiwania zbierac dokumenty, co zaoszczedzi czas później! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super @Roelka@aniala i @Isabie dzięki za odpowiedzi!

To jeszcze dwa szybkie pytania:

1) czy adres ten na górze cover letter to adres ten sam pod który wysyłam cały pakiet (USCIS w Texasie) czy już konkretny service center (przeciez jeszcze nie wiem dokladnie ktory SC będzie się zajmować sprawą). Niby drobnostka ale co tam wpisaliście?

2) jak na osobnej kartce chcę dołączyć np. opis pierwszego spotkania (jak się poznaliśmy) albo coś innego np. opis ostatniego spotkania itd. to czy też muszę jakieś nagłówki robić, adresy itd. czy może być po prostu zwykła kartka z tytułem na górze co to jest i prostym opisem? Cover letter i intend to marry to bazujemy na dostępnych szablonach i one właśnie mają tego typu nagłówki, a jak z pozostałymi rzeczami? Też to trzymać takie oficjalne czy nie będzie problemu pisząc prostą kartkę z tytułem?

Może już trochę szukam problemów na siłę, ale jednak wolę dopytać jak inni zrobili :) dzięki!

PS: Będę też niebawem informować o postępach naszego procesu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marc08 napisał:

Super @Roelka@aniala i @Isabie dzięki za odpowiedzi!

To jeszcze dwa szybkie pytania:

1) czy adres ten na górze cover letter to adres ten sam pod który wysyłam cały pakiet (USCIS w Texasie) czy już konkretny service center (przeciez jeszcze nie wiem dokladnie ktory SC będzie się zajmować sprawą). Niby drobnostka ale co tam wpisaliście?

2) jak na osobnej kartce chcę dołączyć np. opis pierwszego spotkania (jak się poznaliśmy) albo coś innego np. opis ostatniego spotkania itd. to czy też muszę jakieś nagłówki robić, adresy itd. czy może być po prostu zwykła kartka z tytułem na górze co to jest i prostym opisem? Cover letter i intend to marry to bazujemy na dostępnych szablonach i one właśnie mają tego typu nagłówki, a jak z pozostałymi rzeczami? Też to trzymać takie oficjalne czy nie będzie problemu pisząc prostą kartkę z tytułem?

Może już trochę szukam problemów na siłę, ale jednak wolę dopytać jak inni zrobili :) dzięki!

PS: Będę też niebawem informować o postępach naszego procesu ;) 

 

Heh, spoko ja tez takie same albo baaardzo podobne pytania zadawałam :D

 

co do 1) to tak, dajesz w coverze ten sam adres co wysyłasz pakiet. Oni cie dopiero przypisują do service Center (najprawdopodobniej California jak wszystkie K1),

co do 2) to ja nie robiłam juz żadnych tam adresów itp jak na cover letter to robiłam adnotacje na gorze pogrubionym: Re: Form I-129F Question (nr pytania i treść) part 2, wpisywałam tylko swoje imię i nazwisko (jako beneficiary) zeby w razie pomyłki wiedzieli czyje i spinałam zszywaczem na FOREVER z formularzem. I w tym konkretnym pytaniu o explenation of meeting in person wpisywałam tylko data, miejsce i okoliczności wszystkich naszych spotkań. W punktach. Nie pisałam zadnego eposu o tym jak wybuchła nasza miłość :D cała historia zajęła jakos z 5 podpunktow. Aha, No i nie zapomnij sie na każdej takiej kartce podpisać, tzn my sie razem podpisywaliśmy ale jak nie jesteście akurat razem w USA to chociaż niech sie chłop podpisze, zeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, marc08 napisał:

Super @Roelka@aniala i @Isabie dzięki za odpowiedzi!

To jeszcze dwa szybkie pytania:

1) czy adres ten na górze cover letter to adres ten sam pod który wysyłam cały pakiet (USCIS w Texasie) czy już konkretny service center (przeciez jeszcze nie wiem dokladnie ktory SC będzie się zajmować sprawą). Niby drobnostka ale co tam wpisaliście?

2) jak na osobnej kartce chcę dołączyć np. opis pierwszego spotkania (jak się poznaliśmy) albo coś innego np. opis ostatniego spotkania itd. to czy też muszę jakieś nagłówki robić, adresy itd. czy może być po prostu zwykła kartka z tytułem na górze co to jest i prostym opisem? Cover letter i intend to marry to bazujemy na dostępnych szablonach i one właśnie mają tego typu nagłówki, a jak z pozostałymi rzeczami? Też to trzymać takie oficjalne czy nie będzie problemu pisząc prostą kartkę z tytułem?

Może już trochę szukam problemów na siłę, ale jednak wolę dopytać jak inni zrobili :) dzięki!

PS: Będę też niebawem informować o postępach naszego procesu ;) 

 

To forum nie jednej osobie pomogło, takze pytaj smiało ;) 

1) @Patipitts ma racje, nasz pakiet tez poszedl do Texasu, na cover letter również wpisalismy adres USCIS w Texasie, a po kilku dniach dostalismy maila ze caly pakiet został przesłany do Californi gdzie juz zacznie sie proces calej sprawy. 

2) Mój narzeczony zatytułował ją ,, Question 54 Supplement (addendum)'' czyli nawiązanie do pytania 54 w I-129f , nizej Dear Mr or Madam i caly długi opis jak to sie poznalismy, gdzie się widzielismy i kiedy, na końcu się podpisal i oczywiscie data musi byc tez! Jak chcial tak zrobił :) 

Widzę, ze składamy w podobnym czasie, tzn za nami juz 3 tygodnie, ale jestem ciekawa jak bedą się zbiegały nasze sprawy, takze daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formularzu nie ma pytania o historię związku, a jedynie prośba o opisanie okoliczności towarzyszących spotkaniu w ciągu ostatnich dwóch lat. Mój narzeczony napisał może 3 zdania o tym, jak pierwszy raz spotkaliśmy się osobiście i wystarczyło.

Do petycji dołączyliśmy:

- 'Statement to marry' dla każdego z nas osobne

- kilka zdjęć

- bilety lotnicze

- I-94

- akt urodzenia, skan paszortu, wizy itp.

 

Podstawowa rzecz - im bardziej się staracie udowodnić, że związek jest prawdziwy, tym bardziej jest to podejrzane. Z resztą wiecie, że jak staraliście się o wizę turystyczną (czy jakąkolwiek inną), to im bardziej zwięzłe odpowiedzi i na temat, tym łatwiej wszystko przebiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...