Skocz do zawartości

Lot Dreamlinerem?


holksoft

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu leciałem Boeingiem 787 z Oslo do JFK. Porównując go do innych maszyn, wypada rewelacyjnie, byc może głównie ze wzgledu na to, że są to maszyny nowe. Latałem wcześniej Airbusami, Boeingami 767 itd, ale Dreamliner wygrywa u mnie m in za sprawą tego, że każdy ma przed sobą indywidualny ekran z filmami, grami, muzyką, USB. Nie wiem czy port USB robi cos wiecej, ja uzylem go do podladowania iPhone. Do tego dochodzi oświetlenie LEDowe, które jak to reklamuje producent ma sprawic, że zmiana pory dnia w ciągu lotu ma byc jak najmniej odczuwalna. Nie wiem czy tak to do końca funkcjonuje, natomiast oświetlenie nie męczy oczu, często dynamicznie zmienia się jego tonacja. Generalnie jestem bardzo zadowolony z lotu tą maszyną, nie sprawdziły sie jedynie zapewnienia producenta dotyczące wygłuszenia wnętrza samolotu - było dosyc głosno, podobnie jak w innych samolotach tego typu. To sa moje subiektywne spostrzezenia, chetnie zapoznam sie z innymi opiniami na ten temat. Nagralem krotki film, nie jest najlepszej jakosci, zalecam oglądanie w jakosci 720p. Aha, co do słuchawek to polecam każdemu kto planuje tym ustrojstwem leciec aby zabrał ze sobą własne słuchawki, najlepiej takie duże nauszne - w jakimś stopniu odetną pasażera od hałasu utrzymującego sie podczas lotu. Druga sprawa to fakt, iż w norwegian - liniach którymi leciałem - nie było możliwości bezpłatnego ich otrzymania, jedynie za kwote 3$ rozdawali takie małe, czarne do uszu, totalna chinizna . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sam jestem ciekawy tego samolotu. Od 1 października, BA zaczyna nim latać do Newark. Kupiłem sobie powrót na 15-tego. Oczywiście opiszę swoją opinię, tak jak krakus28. Już wiele razy spotkałem się z opinią, że nie są wcale takie ciche. Pewnie wynika to z podobnej grubości izolacji. Silniki są cichsze, ale dla pasażera, nie robi to wyraźnej różnicy.

Wielkim atutem ma być mniejsza różnica ciśnienia w kabinie, na wysokości przelotowej, ale na trasie EWR-LHR (7 godzin) pewnie nie na wiele się zda. Ciekawy jestem też IFE. W LOT są tylko darmowe dwa filmy. By oglądać wszystko, trzeba zapłacić. Żenada... Norwegian to zawsze był low cost. Teraz wygląda to chyba troche inaczej, bo low cost nie lata na long haul. Jak wygląda sprawa z posiłkami i IFE w Norwegianie? Są dodatkowo płatne? BA w tym temacie, ciągle trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W LOT są tylko darmowe dwa filmy. By oglądać wszystko, trzeba zapłacić. Żenada... Norwegian to zawsze był low cost. Teraz wygląda to chyba troche inaczej, bo low cost nie lata na long haul. Jak wygląda sprawa z posiłkami i IFE w Norwegianie? Są dodatkowo płatne? BA w tym temacie, ciągle trzyma poziom.

Powiem tak, Sam lot kosztował mnie cos w okolicach 1570 PLN ( KRK - OSL - JFK ). Ta kwota to jest cena za SAM przelot, jak do tego "dokupiłem" podczas rezerwowania biletu posiłek, rezerwacje konkretnego miejsca na trasie OSL-JFK oraz jeden bagaż rejestrowany to finalna kwota urosła do coś w okolicach 1900 PLN. Jestem natomiast zwolennikiem tego rozwiązania polegającego na tym, że konfigurujemy sobie dokładnie co chcemy miec w pakiecie wraz z lotem a co nie, bo w przypadku lotu np jedynie z bagażem podrecznym i bez rezerwowania konkretnego miejsca ( ja akurat trafiłem na lot, w którym było około hmm . . 10% wolnych miejsc a wiec i tak miałem dowolnośc wyboru miejsca przy oknie, przy przejsciu itd ) mógłbym poleciec za około ~1700 PLN. A ta sama przejażdżka LOT-em wyniosła by mnie coś w okolicach 2400 PLN z możliwością zabrania walizek, konkretnym miejscem, darmowymi drinkami itd a nie jestem pewien czy z tych wszystkich "darmowych" w tym wypadku opcji bym skorzystał a róznica w cenie znaczna . . Filmy oczywiscie wszyskie za darmo ( naliczyłem ich 52 ). mathew75 nie rozszyfrowałem jedynie skrotu ktorego uzyles mianowicie IFE . . ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem sie pytac czy leciales przy oknie bo widac po filmie ze tak bylo ;)

a jak z tym przyciemnianiem?

Przyciemnianie działa bardzo dobrze, została zastosowana najnowocześniejsza technologia, efekt ? taki jakbyś w TV wszedł w ustawienie BRIGHT i "jechał" pilotem w dół ;) ja podczas całego lotu nie przyciemniałem wogóle, natomiast słyszałem, że niektórym przeszkadza to, że nie da sie całkowicie "zamknąc/zasłonic" okna. mnie osobiscie to rozwiazanie odpowiada. Próbowałem to nawet nagrac, natomiast iPhonem nie jest to najprawdopodobniej mozliwe, gdyz wraz z zaciemnianiem okna obiektyw automatycznie zwiekszał CONTRAST .. . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta sama przejażdżka LOT-em wyniosła by mnie cośoczywiścieh 2400 PLN z możliwością zabrania walizek, konkretnym miejscem, darmowymi drinkami itd

Żeby było zabawniej, to oprócz płatnego dodatkowo IFE, LOT wprowadził też płatny alkochol. No i oczywiście, na europejskich trasach, płatne wszystko. Nawet kawe i herbate. Tylko woda jest za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawniej, to oprócz płatnego dodatkowo IFE, LOT wprowadził też płatny alkochol. No i oczywiście, na europejskich trasach, płatne wszystko. Nawet kawe i herbate. Tylko woda jest za free...

Nie dziwię się. LOT jako bankrut wprowadza, to co w amerykańskich liniach jest od dawna. Przynajmniej cena kanapki jest symboliczna w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...