Skocz do zawartości

Po Rozmowie Z Konsulem


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ,moim zdaniem ubieganie się o wizę przed upływem roku nie ma sensu.Wejdź w położenie konsula ( powiedzmy ,że to Ty jesteś konsulem) . Przychodzi do Ciebie gościu ,Ty mu wydajesz odmowę a za dwa miesiące znowu pojawia się w konsulacie . Dałbyś mu wizę ? Bo ja nie . Urzędnicy w USA nie lubią jak ktoś jest "namolny" i wtedy bardzo często jest ciężko cokolwiek załatwić .

Istotna zmiana to chodzi tutaj o nową pracę ,inne stałe dochody ,zmiana stanu cywilnego.

Nie potrafię Ci odpowiedzieć co było przyczyną odmowy.Zapewne konsul nabrał podejrzenia ,że jedziesz do pracy.

Wracając do programu Visa Waiver Program to właśnie przeczytałem ,że od 1 listopada br. obywatele Tajwanu mogą podróżować bez wiz :)

Programem tym są również objęte tak mocno "bogate " kraje jak Grecja,Czechy ,Słowacja ,Słowenia,Łotwa,Węgry,Estonia,Litwa.

Twoim zdaniem Rządy tych krajów zabezpieczają dostatnie życie swoim obywatelom i nie muszą oni jeździć do USA,do pracy tak jak Polacy ? :) A może jednak sami obywatele zwyczajnie są uczciwsi niż Polacy ?

http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#countries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

,że od 1 listopada br. obywatele Tajwanu mogą podróżować bez wiz :)

Programem tym są również objęte tak mocno "bogate " kraje jak Grecja,Czechy ,Słowacja ,Słowenia,Łotwa,Węgry,Estonia,Litwa.

Twoim zdaniem Rządy tych krajów zabezpieczają dostatnie życie swoim obywatelom i nie muszą oni jeździć do USA,do pracy tak jak Polacy ? :) A może jednak sami obywatele zwyczajnie są uczciwsi niż Polacy ?

http://travel.state.....html#countries

Tylko ze wszystkie te krafe razem do kupy maja mniej ludnosci niz jedna Polska. Poza tym specyficzna cecha Czechow, ktorych akurat dobrze znam jest to ze sa malo swiatowi. Wybywaja w swiat jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,moim zdaniem ubieganie się o wizę przed upływem roku nie ma sensu.Wejdź w położenie konsula ( powiedzmy ,że to Ty jesteś konsulem) . Przychodzi do Ciebie gościu ,Ty mu wydajesz odmowę a za dwa miesiące znowu pojawia się w konsulacie . Dałbyś mu wizę ? Bo ja nie . Urzędnicy w USA nie lubią jak ktoś jest "namolny" i wtedy bardzo często jest ciężko cokolwiek załatwić .

Istotna zmiana to chodzi tutaj o nową pracę ,inne stałe dochody ,zmiana stanu cywilnego.

Nie potrafię Ci odpowiedzieć co było przyczyną odmowy.Zapewne konsul nabrał podejrzenia ,że jedziesz do pracy.

Wracając do programu Visa Waiver Program to właśnie przeczytałem ,że od 1 listopada br. obywatele Tajwanu mogą podróżować bez wiz :)/>

Programem tym są również objęte tak mocno "bogate " kraje jak Grecja,Czechy ,Słowacja ,Słowenia,Łotwa,Węgry,Estonia,Litwa.

Twoim zdaniem Rządy tych krajów zabezpieczają dostatnie życie swoim obywatelom i nie muszą oni jeździć do USA,do pracy tak jak Polacy ? :)/> A może jednak sami obywatele zwyczajnie są uczciwsi niż Polacy ?

http://travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#countries

Oczywiscie to jest twoje zdanie ale piszesz tak jak był bys nie obiektywny i zgadzał sie z konsulem chociaz by nie wiem co albo nie przeczytałes wszystkiego co tutaj napisałem. Skoro nabrał podejrzen to mogł chociaz sprawdzic moje papiery w sprawie mojej pracy itp prawda?? A to wygladało ze mi nie dał wizy po prostu tak jak powiedzał "bo nie" i tak mu sie podobało przeciez to jest smieszne. Czyli Ty twierdzisz ze nie ma sensu probowac na razie wiec na razie mam jeden głos zeby isc oraz drugi zeby nie i dalej w sumie nie wiem co robic a grudzien sie juz zbliza wielkimi krokami...

Piszesz ze te kraje niby maja gorsza sytuacje od polski a i tak maja program bezwizowy bo nie wydaje mi sie mimo tego rozdmuchiwanego kryzysu to np w Grecji czy Hiszpani tak na prawde ludziom sie duzo lepiej zyje niz w polsce i kazdy kto chociaz troche trzezwo mysli to wie o tym. Zreszta nie chodzi mi tylko o to bo tak jak pisałem mamy prawie cała europe na to szczerze wydaje mi sie ze to jest im po prostu na reke i tyle do tego daja wize komu chca jak widac jak w totolotku wiec ich obawa przed ta praca polakow w USA w tym momencie to juz tylko i wyłacznie pic na wode i fotomonatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wszystkie te krafe razem do kupy maja mniej ludnosci niz jedna Polska. Poza tym specyficzna cecha Czechow, ktorych akurat dobrze znam jest to ze sa malo swiatowi. Wybywaja w swiat jednostki.

A co ma wspólnego ilość ludności danego kraju ??? Spełnienie warunków do zniesienia wiz oblicza się procentowo .Widać zupełnie nie rozumiesz jakich warunków Polska nie spełnia do zniesienia wiz. Procent odmów jest za wysoki i dlatego Polska nie spełnia warunków.

Ma być nie więcej jak 3% i koniec kropka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo - nie odgadniemy dlaczego tak naprawdę odmówiono Ci wizy. Bardzo często się zdarza ,że zwyczajnie nie spodobałeś się konsulowi i Ci odmówił . Sam piszesz odpowiedział "nie bo nie" i jak piszesz nie patrzył na Twoje papiery. Wystarczyło krzywe spojrzenie i Cię przekreślił ,tego nie wiemy.

Możesz poczytać sobie odpowiedzi na forum a decyzję musisz podjąć sam . Ja na pewno przed upływem roku drugi raz po wizę bym nie poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo - nie odgadniemy dlaczego tak naprawdę odmówiono Ci wizy. Bardzo często się zdarza ,że zwyczajnie nie spodobałeś się konsulowi i Ci odmówił . Sam piszesz odpowiedział "nie bo nie" i jak piszesz nie patrzył na Twoje papiery. Wystarczyło krzywe spojrzenie i Cię przekreślił ,tego nie wiemy.

Możesz poczytać sobie odpowiedzi na forum a decyzję musisz podjąć sam . Ja na pewno przed upływem roku drugi raz po wizę bym nie poszedł.

No to cudownie ze przez to ze sie nie spodobałem konsulowi nie moge skorzystac z fajnego prezentu wujek sie wykosztował do tego nie odwiedze rodziny w swieta dlatego "bo nie" moze Ameryka to piekny kraj i ludzie mieszkajacy w niej sa fajni ale jak na razie dla mnie konsul to jedno wielkie nieporozumienie no ale coz w koncu zapomniałem przez chwile ze jestem przeciez tylko jednym z tych biednych zeszmaconych polakow z ktorym tak na prawde nikt sie nie liczy dziekuje konsulowi ze mi o tym przypomniał za rok postaram sie poprawic moze kupie sobie łodz albo samolot moze w tedy bedzie ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale spotkasz w USA takich wlasnie tak samo ludzi

NIE bo NIE i tyle

ale gdzie ich nie spotkasz,,w Polsce,w Kanadzie,USA i tak moglbym wymieniac bez konca Panstwa

popadniesz dobrze to bedzie ok a jak zle to znasz juz odpowiedz..

I teraz cos z zycia,jeden Konsul mowi ze NIE a inny mowi ze TAK i teraz jak sadzisz czy osobie zmienilo sie cos w zyciu duzooo,,,nie zupelnia ale odpowiedz inna

a wiec inny Konsul i inna decyzja

jak sadzisz ze po 1 roku dostaniesz wize to mysl tak dalej,milych marzen zycze :),moze i dostaniesz a moze i nie

teraz dokonaj juz sam wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wygladało ze mi nie dał wizy po prostu tak jak powiedzał "bo nie" i tak mu sie podobało przeciez to jest smieszne.

Konsul nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji, nie brałbym tego do siebie, myślę, że powiedział to na "odczepne". Zawsze istnieje jakiś powód, coś nie może się wziąć z niczego. Taki kurs językowy mógłby być przykrywką i osoba która dostanie wizę, może mieć w planach nielegalną pracę w USA lub poszukiwanie męża/żony. Spójrz na to z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsul nie ma obowiązku tłumaczenia się ze swoich decyzji, nie brałbym tego do siebie, myślę, że powiedział to na "odczepne". Zawsze istnieje jakiś powód, coś nie może się wziąć z niczego. Taki kurs językowy mógłby być przykrywką i osoba która dostanie wizę, może mieć w planach nielegalną pracę w USA lub poszukiwanie męża/żony. Spójrz na to z tej strony.

Jak bys przeczytał chociaz sam poczatek tematu a nie wyrywkowo to bys myslał i chyba napisał troche inaczej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale spotkasz w USA takich wlasnie tak samo ludzi

NIE bo NIE i tyle

ale gdzie ich nie spotkasz,,w Polsce,w Kanadzie,USA i tak moglbym wymieniac bez konca Panstwa

popadniesz dobrze to bedzie ok a jak zle to znasz juz odpowiedz..

I teraz cos z zycia,jeden Konsul mowi ze NIE a inny mowi ze TAK i teraz jak sadzisz czy osobie zmienilo sie cos w zyciu duzooo,,,nie zupelnia ale odpowiedz inna

a wiec inny Konsul i inna decyzja

jak sadzisz ze po 1 roku dostaniesz wize to mysl tak dalej,milych marzen zycze :)/>,moze i dostaniesz a moze i nie

teraz dokonaj juz sam wyboru

Oczywiscie ze tak jest i ja o tym wiem to nie o to tez tylko chodzi co zreszta widac z dyskusji w tym temacie. I rozumiem tez ze radzisz mi sprobowac jeszcze raz nawet teraz. Co zrobie jeszcze nie wiem zobacze.

Ps. W jednym twoim zdaniu domyslam sie ze chodziło ci o wyraz jak wypadniesz nie popadniesz tak?? ;)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...