Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Krok Po Kroku.


sylwia12198

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu wyjeżdżam pierwszy raz sama do USA. Jestem kompletnym żółtkiem w tej sprawie, dlatego jeśli ktoś może mi wszystko szczegółowo opisać .. zaczynając oczywiście od lotniska (gdzie po kolei mam się udać, co mogę wnieść do samolotu, ile powinien ważyć bagaż, jak przejść przez kontrolę) kończąc na tym co mam robić kiedy wysiądę z samolotu ( gdzie i jak odebrać bagaż). Mam 14 lat.

PROSZĘ O POMOC I DOKŁADNE WYJAŚNIENIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na pokład ŻADNYCH niebezpiecznych przedmiotów, nawet obcinaków do paznokci(w bagżu podręcznym oczywiście). Co do bagażu to zależy od przewoźnika. Tak poza tym to kto Ci organizuje ten wyjazd? Jeśli biuro podróży, to pewnie będzie więcej ludzi, to się do nich doczep:D. Ja osobiście bałbym sie puścić 14-stoletnie dziecko do samolotu same, tym bardziej na tak długą podróż. Tak poza tym ktoś wogóle odbierze Cię z lotniska, czy masz zamiar sama "zwiedzać" NYC, czy Chicago?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakby odpowiedziała na granicy na pytanie: "do kogo lecisz?", że do nikogo, to nikłe szanse by miała na wpuszczenie.

Oj nie wyciagajcie wnioskow bez konkretnych informacji. Moze leci do rodziny ktora ja odbierze, moze leci na wymiane. Kto wie? Dajcie jej szanse podac wiecej informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu wyjeżdżam pierwszy raz sama do USA. Jestem kompletnym żółtkiem w tej sprawie, dlatego jeśli ktoś może mi wszystko szczegółowo opisać .. zaczynając oczywiście od lotniska (gdzie po kolei mam się udać, co mogę wnieść do samolotu, ile powinien ważyć bagaż, jak przejść przez kontrolę) kończąc na tym co mam robić kiedy wysiądę z samolotu ( gdzie i jak odebrać bagaż). Mam 14 lat.

PROSZĘ O POMOC I DOKŁADNE WYJAŚNIENIE.

sylwia, nie masz co sie obawiac, a wrecz przeciwnie :) [zakladam, ze masz juz promese wizowa]

z jakiego lotniska lecisz ? bo jezeli z Okecia np LOT-em to w zasadzie jest juz po krzyku....

Napisze na przykladzie Okecia....gdy wejdziesz na lotnisko [wchodzisz oczywiscie do hali odlotów] szukasz miejsca gdzie bedziesz mogla sie odprawic, zorientujesz sie gdzie to jest...bo zobaczysz kolejki ludzi czekajacych z bagazami...to tam wlasnie jest tak zwana odprawa...tam sie oddaje bagaz...i otrzymujesz od pana/pani karte, gdzie masz napisane dokladnie, o ktorej lot, miejsce gdzie siedziesz w samolocie, oraz ktora bramka.....

TA BRAMKA jest dla Ciebie najwazniejsza informacja....pan ten ktoremu to oddasz bagaz pokaze ci gdzie, w ktore miejsce masz dalej isc...i tam sie udaj....nastepnie dojdziesz do kolejnej pani/pana siedzacej przy malym biurku sprawdzajacej tylko paszporty, bedzie tam pewnie tez bedzie kolejna kolejka...

Gdy ta pani sprawdzi Ci paszport to wchodzisz do specjalnej strefy tzw "duty zone"....poznasz ja po duzej ilosci sklepow, perfumerii itp

Pamietaj ze na tej karcie ktora dostalas gdy oddawalas bagaz bedziesz miala napisany ten NR BRAMKI...i bedac w tej strefie szukasz tam tego nr....BRAMKI to sa takie drzwi...przez ktore bedziesz wchodzic do samolotu....

w tej chwili na okeciu bramki do lotow do usa/kanady sa na samym koncu tego duty-free....

pamietaj tez, ze na lotnisku tez sa ludzie....mozesz sie pytac dowoli wszystkich, gdzie masz isc itd

pomocna dla Ciebie bedzie strona:

http://www.lot.com/p...-passengers-usa

JAK WYSIĄDZIESZ....trzymaj sie najlepiej kogos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...