Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Krok Po Kroku.


sylwia12198

Rekomendowane odpowiedzi

Więc mniej więcej kiedy mam starać się o wizę ?

Sylwia, Pelasia ma racje z tym co mówi. Prawdopodobieństwo, że otrzymasz wize wynosi 50%, bo konsul powie albo tak albo nie. I nie ma co się obrażać za to, że mówiła do Ciebie, żebyś najpierw wizę w ręku miała a potem się martwiła o terminale, bo taką odpowiedź otrzymałby każdy bez względu na to ile ma lat :P

A o wizę postaraj się trochę wcześniej niż w maju, bo to nie jest takie hop siup i mam wklejkę, wtedy będziesz miała przynajmniej czas, żeby przygotować się do podróży.

Więc mniej więcej kiedy mam starać się o wizę ?

I czy oprócz paszportu potrzebny mi jest dowód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Więc mniej więcej kiedy mam starać się o wizę ?

I czy oprócz paszportu potrzebny mi jest dowód ?

14latki nie dostają dowodu..

nie, nie jest potrzebny CI dowód, jesteś niepełnoletnia, więc nikt od CIebie go wymagać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14latki nie dostają dowodu..

nie, nie jest potrzebny CI dowód, jesteś niepełnoletnia, więc nikt od CIebie go wymagać nie będzie.

Są jednak dowody tzw. tymczasowe.

Nawet taki nie będzie potrzeby

Napisałam Ci już, że o wizę możesz starać się już teraz.

Jeśli masz paszport, zdjęcie do wizy, pieniądze na opłatę wizową i czas, żeby pojechać do konsulatu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby starać się o wizę.

Dowód nie jest potrzebny.

Właśnie tutaj jest problem. Paszport mam już nie ważny i muszę wyrobić nowy. A czy o wizę nie za późno bd np. w marcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jednak dowody tzw. tymczasowe.

Nawet taki nie będzie potrzeby

musisz bardziej przyłożyć się do czytania ze zrozumieniem ;-)

paszport jest inną formą dowodu, że Ty to Ty. I podczas starania się o wizę, lotów, przesiadek nikt Cię o dowód nie spyta :)

musisz mieć paszport, więc zabieraj się za wyrabianie nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dorzucę tylko, że:

1) W LOT maja formularze I-94 po polsku, ten niebieski celny chyba też, ale ręki sobie nie dam uciąć.

2) Można też zakupić usługę opieki nad nieletnią osobą (https://www.lot.com/pl/pl/web/newlot/children), ale jak ja leciałam ostatnio do USA to było pełno dzieci, niektóre nawet mniej miały niż 10 lat, które były odprowadzone przez pracownika lot az do samolotu, potem w samolocie też były pod opieka stewardess, potem aż są po wylądowaniu odprowadzane aż do przekazania opiekunom - zawsze to jakaś opcja jak masz się stresować.

3) Tak jak pisali poprzednicy, najpierw zajmij sie paszportem i wizą, a potem terminalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...