Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Krok Po Kroku.


sylwia12198

Rekomendowane odpowiedzi

Strona ambasady dokładnie tłumaczy, jak starać się o wizę, krok po kroku (łącznie z wysokością opłaty wizowej i co w jakiej kolejności robić).

http://polish.poland...a-si-o-wiz.html

1. W samolocie powinnaś dostać dwa druki do wypełnienia. Jeśli będziesz leciała inną linią lotniczą, niż LOTem (w sensie, że wylot będzie z kraju, którego obywatele objęci są bezwizowym ruchem z USA), to musisz poprosić o biały druk I-94. Swego czasu obywatele innych krajów otrzymywali ten druk w kolorze zielonym, ale teraz, z tego co czytałam, już go nie otrzymują, więc będziesz musiała się upomnieć o ten druk. Jeśli będziesz leciała LOTem, to na pewno ten druk dostaniesz.

2. Podczas startu i lądowania nie, ale podczas lotu tak.

3. O wizę możesz starać się już teraz. Nie musisz czekać do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Strona ambasady dokładnie tłumaczy, jak starać się o wizę, krok po kroku (łącznie z wysokością opłaty wizowej i co w jakiej kolejności robić).

http://polish.poland...a-si-o-wiz.html

1. W samolocie powinnaś dostać dwa druki do wypełnienia. Jeśli będziesz leciała inną linią lotniczą, niż LOTem (w sensie, że wylot będzie z kraju, którego obywatele objęci są bezwizowym ruchem z USA), to musisz poprosić o biały druk I-94. Swego czasu obywatele innych krajów otrzymywali ten druk w kolorze zielonym, ale teraz, z tego co czytałam, już go nie otrzymują, więc będziesz musiała się upomnieć o ten druk. Jeśli będziesz leciała LOTem, to na pewno ten druk dostaniesz.

2. Podczas startu i lądowania nie, ale podczas lotu tak.

3. O wizę możesz starać się już teraz. Nie musisz czekać do maja.

Ale czy to nie za wcześnie ? Słyszałam, że wiza ważna jest 6 miesięcy od otrzymania.

Jeśli ktoś w najbliższym czasie odbędzie taką podróż to będę wdzięczna za nagranie video ..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia ktos lub TY pomylilas dwie dosc istotne sprawy

wiza ta wklejka moze byc wazna na pare miesiecy do max 10 lat ale jak wlatujesz dostajesz wlasciowa juz wize pobytowa i ta moze byc wazna na max 6 miesiecy a moze byc na krotszy okres czasu

teraz widzisz roznice

w ds 160 podajesz kiedy chcesz leciec ..

I pamietaj ze ta kolezanka czy ktos inny zna stare zasady starania sie o wize ,od sierpnia sa nowe zasady i radze tych zasad sie trzymac i czytac strone Ambasady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto Ci to powiedział, ale źle słyszałaś :)

Twój lot, to lot krajowy (bo lecisz przecież do Warszawy), więc powinnaś się udać na terminal 2.

Sprawdzałam stronę lotu i z Krakowa nie ma bezpośrednich lotów do Chicago. Więc czeka mnie przesiadka w Wawie .. więc pomimo to muszę iść na terminal 2 /?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, ty sie terminalem nie przejmuj na razie. Zajmij sie wiza. Jak ja dostaniesz to wtedy bedziesz sie mogla bawic w studiowanie lotniska, terminalow itp. Wszystko krok po kroku ale we wlasciwej kolejnosci. Teraz sobie tylko namieszasz w glowie i sie nastresujesz, a ta wiedza moze w ogole ci sie nie przydac jesli problemu wizy nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno, ty sie terminalem nie przejmuj na razie. Zajmij sie wiza. Jak ja dostaniesz to wtedy bedziesz sie mogla bawic w studiowanie lotniska, terminalow itp. Wszystko krok po kroku ale we wlasciwej kolejnosci. Teraz sobie tylko namieszasz w glowie i sie nastresujesz, a ta wiedza moze w ogole ci sie nie przydac jesli problemu wizy nie przeskoczysz.

Nie rozumiem, dlaczego z takim złym nastawieniem. Nawet jeśli nie uda mi się zdobyć wizy to będę w tej kwestii mądrzejsza. Na forum szukam ludzi, którzy mi pomogą, a nie tylko powiedzą, że trzeba mieć wizę. Przecież sama to doskonale wiem. Po prostu nie rozumiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlym nastawieniem? Chyba mialas na mysli logicznym. Po co ci wiedza z jakiego terminalu wylatuje samolot do Chicago jesli nawet mozesz wizy nie miec? A co jesli znajdziesz inne polaczenie i w ogole z wawy leciec nie bedziesz? Rozumiem ze chcesz wiedziec jakie deklaracje wypelnic i gdzie je dostac ale pytania o polaczenia lub terminal nie posiadajac nawet biletu sa troche jak strzelanie na slepo. Ja jestem jak najbardziej za zdobywaniem wiedzy ale takze za uzywaniem logiki i mozgu.

ps w ogole nie traktuje cie jak "gowniare" ( jak to okreslilas w PW do mnie) ktora wizy nie dostanie. Wrozka nie jestem i przewidziec twoich staran o wize nie potrafie. Jakis maly kompleks w tym kierunku? Mialam na celu pokazac, ze wszystko w odpowiedniej kolejnosci a nie na raz, bo po co. Ale zrozum to jak chcesz, tego ci zabronic nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam stronę lotu i z Krakowa nie ma bezpośrednich lotów do Chicago. Więc czeka mnie przesiadka w Wawie .. więc pomimo to muszę iść na terminal 2 /?

Skoro będziesz lecieć z Krakowa do Warszawy, czyli jest to jest lot krajowy, a loty krajowe w Krakowie obsługuje terminal 2, to żadne "pomimo", tylko idziesz na terminal 2.

Ale najpierw uzyskaj wizę. Jak już ją dostaniesz, to będziesz miała mnóstwo czasu, żeby się przygotować do podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, Pelasia ma racje z tym co mówi. Prawdopodobieństwo, że otrzymasz wize wynosi 50%, bo konsul powie albo tak albo nie. I nie ma co się obrażać za to, że mówiła do Ciebie, żebyś najpierw wizę w ręku miała a potem się martwiła o terminale, bo taką odpowiedź otrzymałby każdy bez względu na to ile ma lat :P

A o wizę postaraj się trochę wcześniej niż w maju, bo to nie jest takie hop siup i mam wklejkę, wtedy będziesz miała przynajmniej czas, żeby przygotować się do podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...