Skocz do zawartości

Poród Na Wizie Turystycznej W Nowym Jorku.


arabbek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Slabe tlumaczenie - w Polsce mozna zdobyc dobre wyksztalcenie w dodatku praktycznie za darmo i jak ktos ma glowe na karku to sobie da rade. Tutaj dobre wyksztalcenie kosztuje kosmiczne pieniadze ktore pozniej sie splaca przez lata, a pierwsza rzecza ktora rodzice zakladaja noworodkowi to college fund.

Ja bym sie zastanowil czy watpliwa korzysc z obywatelstwa dziecka warta jest ryzykowania jego i matki zdrowiem (co jak sie urodzi np. z porazeniem mozgowym bo nie miales kasy na USG zeby zdiagnozowac costam ?) To jest Twoj wybor, ale jak na moj gust to wyolbrzymiasz sobie korzysci i podejmujesz niepotrzebne ryzyko w kwestii ciazy.

Oczywiście przyznaje racje w Polsce można zdobyć wykształcenie - i być może tańszym kosztem niż w usa tak jak piszecie ale co do znalezienia pracy po studiach to jest nie ciekawie i piszę tak ponieważ mam wielu znajomych z wyższym wykształceniem ( konkretne kierunki nie np. turystyka czy administracja) , któży pracują za granicą za godne pieniądze i znam też ludzi pracujących w polsce po studiach za 1500 zl - przecież taka kasa to jest żart.Niestety nie wierzę w statystyki - być może w kilku dużych miastach w Polsce jest lepiej ale niestety południe polski się do nich nie zalicza.Poza tym to nasza decyzja o porodzie ( jeśli wszystko się uda - co jest bardzo realne uważam) myślę że nie przeszkodzi w niczym dziecku w przyszłości a jedynie ewentualnie może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagranica to gdzie pracuja ze godnie zarabiaj,przy czym?

chyba nie przeliczasz zarobkow z zagranicy na te polskie ;)

nic nie piszesz o wyksztalceniu tych osob co sa w Polsce

tez znam takie osoby ale to ich wybor dlaczego wybrali taki kierunek..

jeszcze raz napisze,nigdzie nie ma tak ze konczysz studia i masz prace-dobrze platna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagranica to gdzie pracuja ze godnie zarabiaj,przy czym?

chyba nie przeliczasz zarobkow z zagranicy na te polskie ;)

nic nie piszesz o wyksztalceniu tych osob co sa w Polsce

tez znam takie osoby ale to ich wybor dlaczego wybrali taki kierunek..

jeszcze raz napisze,nigdzie nie ma tak ze konczysz studia i masz prace-dobrze platna

Masz racje nigdzie nie ma tak że po studiach od razu masz super pracę i do tego swietnie platną.Normalna kolej rzeczy jest taka że masz wyksztalcenie i wraz ze wzrostem doswiadczenia pniesz sie w górę w miare swoich możliwości.Światowy kryzys bsprawę pogarsza ale oki ale,w rozwinietych państwach nadal tak jestNatomiast w polsce jesli np chodzi o moich znajomych - niektórzy z nich skonczyli farmację, anglistykę,czy informatykę i nie moga znalezc pracy chociaz mieli dobre wyniki co zmusiło ich do podjecia pracy w nie swoim zawodzie w znacznej wiekszości za wymienione już przeze mnie 1500 zł, bądz tez do wyjazdu za granicę.Ci ktorzy wyjechali w większości również nie pracuja w zawodzie ale pracujc za granicą np we Francji, wielkiej Brytanii,Norwegii czY Usa stac ich na to na co w polsce pozzwolić by na pewno sobie nie mogli, no a niektóym sie powiodło i spełniaja sie zawodowo w mozna powiedzieć w obcym kraju.Co do nietrafionych i bezsensownych kierunków wybieranych przez studentów pelna zgoda - sami sa sobie winni Oczywiście ja nie przeliczam np dolarów na złotówki bo to nie ma sensu i nic to nie daje , ale ma sens przeliczenie ile mozna mieć za tygodniówkę w stanach mieszkając w stanach lub np francji aa analogicznie w polsce ( tydzień pracy mężczyzny w usa 600-750 $, w polsce 300-500 zł), ktoś powie srednia płaca w polsce 2900 na reke,ale- manager 15000, pięciu pracownikow 1200 i wychodzi niezła średnia pensja i tak naprade jest. Wiem że zeszłem z tematu jaki byl na poczatku ale to dlatego że chce ci przedstawic sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i spróbuj utrzymać rodzine za te 3 tys miesiecznie mieszkając w normalnych warunkach a nie w jakiejś norze.......sam poród w Stanach jest za darmo....szpital policzy ci za dobe...więcej niż w Marriott.....za leki, za lekarza.....za usg w szpitalu ode mnie chcieli 550$ ale to 5 lat temu było....i ja byłam ubezpieczona :/ tu masz wszystko wyszczególnione na rachunku.....za plastry i opatrunki wywalą ci cene z kosmosu.....a w ogóle to byliście już kiedyś w USA czy tylko znacie z barwnych opowieści rodaków i z filmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiemy że porod i opieka kosztuje - kwetsia tylko tego jak wiele bo sa pewne granice oczywiście. W stanach mozemy liczyć na pomoc w postaci mieszkania i w jakimś zakresie finansową. Bylismy juz kiedys więc poczulismy wszystko na wlasnej skórze - w opowiadania nie wierze .ja nie twierdze że bedzie wszystko pieknie i słodko ,ale prose mnie zrozumieć żyje w Polsce i wiem co tu sie dzieje i dlatego chcemy zdecydowac sie na taki krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...