Skocz do zawartości

Poród Na Wizie Turystycznej W Nowym Jorku.


arabbek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiemy że porod i opieka kosztuje - kwetsia tylko tego jak wiele bo sa pewne granice oczywiście ...

Moja koleżanka - wcześniak z cesarką - $16.000 - sam poród

Oczywiście przyznaje racje w Polsce można zdobyć wykształcenie - i być może tańszym kosztem niż w usa ...

Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego co piszesz, Collage w stanach to nawet $60.000 za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiemy że porod i opieka kosztuje - kwetsia tylko tego jak wiele bo sa pewne granice oczywiście. W stanach mozemy liczyć na pomoc w postaci mieszkania i w jakimś zakresie finansową. Bylismy juz kiedys więc poczulismy wszystko na wlasnej skórze - w opowiadania nie wierze .ja nie twierdze że bedzie wszystko pieknie i słodko ,ale prose mnie zrozumieć żyje w Polsce i wiem co tu sie dzieje i dlatego chcemy zdecydowac sie na taki krok

ale co da wam ten krok??? że zaczniecie tu żyć nielegalnie? w szpitalu za opiekę okołoporodową bez komplikacji to pewnie kilka tysiecy będzie albo i kilkanaście....a jak wypadnie cesarka? to już będą dziesiatki tys....nigdzie nie ma lekko czy to Polska czy Stany ale w Stanach nielegalnie to ja bym w życiu się nie zdecydowała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak bo ja nie wiem jak jest w Polsce ,,,

ale opowiadania takie ze ktos byl dobry na roku a nie moze trafic na oferte pracy nie trafia do mnie ,moze byc za min ale potem ...

znam wiele osob ktore byly dobre i radza sobie ,jak nie w swoim miejscu to jada gdzies w Polske,,na specjalistow zawsze jest zapotrzebowanie..

Moze tak zobacz sytuacje a nie tak jak piszesz.

Tak samo zagranica,nalezy cos umiec,znac sie aby dobrze wyszlo z robota oraz umiec dobrze jezyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma za porod otrzymala rachunek 23$ tys. Brak ubezpieczenia. Udalo im sie zmniejszyc rachunek do $ 8 tys. Ale opieka przed ciaza I po? Kolejne setki. Jedna wizyta u lekarza bez ubezpieczenia pewnie okolo 150 dolcow. Usg okolo 200. Oczywiscie ceny rozne w zaleznosci od miejsca. To ca ceny zdrowej kobiety I dziecka, w razie komplikacji wszystko idzie w gore wielokrotnie. A przeciez przez 6 miesiecy w stanach jakos zyc trzeba, a znalesc prace na turystycznej nielatwo. Musisz wziac wszystko pod uwage zanim zdecydujecie sie na tak powazny krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny dla osób z ubezpieczeniem są większe niż dla tych bez. Kiedyś znajoma miała operacje kostki to pokazali jej nawet ile musi zapłacić ubezpieczyciel a ile by ja kosztowało bez ubezpieczenia. Bez ubezpieczenia pól ceny. Ale to już inna historia. Usg zew najczęściej jest około $200 lub trochę wiecej, jeśli ma się usg wew i zew to wtedy cena jest podwójna i najczęściej około 600. ( jedno jest trochę droższe od drugiego) . Ja ostatnio miałam robione usg i rachunek przyszedł na 220$ ciekawe ile całość, bo chyba nie jest wyszczegolnione. Pomysł dania dziecku dodatkowe obywatelstwo jest zrozumiały, ale koszty tego są ogromne i trzeba się z tym liczyć. Jak ktoś ma kasę i uda mu się, to niech mu będzie, ale robić to na koszt podatników, bo po fakcie zwieje sie, jest niecool. Ale ja zawsze mówię, whatever you do comes back to you, wiec niech będzie co będzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje z tymi cenami.Ja mialam ubezpieczenie i przyznam,ze sie w glowie nie miesci ile co kosztuje.Sam porod naturalny 24$ tys, 4000 dwa dni szpitala,wczesniejsze USG podczas ciazy robione co miesiac ze wzgledu na zagrozenie to 300$.to bylo 5 lat temu,

tak wiec wydaje mi sie,ze nie majac papierow i ubezpieczenia to pomysl porodu w USA nie jest za madry.jesli nawet uda sie ojcu znalezc prace to nie wiem jak utrzyma rodzine z tymi wszystkimi oplatami i jeszcze przeciez musza za cos zyc.dziecko trzeba szczepic co 3 miesiace do 1 go roku zycia,Wszystko kosztuje niestety.Wiec radze dobrze sie zastanowic nad tym co jest wazniejsze dla was czy obywatelstwo amerykanskie i zdrowie i dora opieka nad dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat tak się zaczęłam zastanawiać czy sama zdecydowałabym się na taki krok dla ewentualnych korzyści dziecka... Pomyślałam sobie też o tym, że taka podróż w jedną stronę jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu, człowiek jest po takiej podróży wyżęty, a co dopiero kobieta w ciąży? A co, kiedy Was zawrócą? Przecież te 3 pierwsze miesiące są najważniejsze i trzeba się obchodzić z ciążą/ciężarną jak z jajkiem. Czy Twoja żona, drogi autorze tematu, zniesie taki wysiłek fizyczny (ewentualnie x 2 w razie zawrócenia) będąc w błogosławionym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...