Skocz do zawartości

Badania - Warszawa


AgnieszkaS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie zostawialabym tego az do czasu przylotu do usa, tak jak jkb pisze moze nie byc latwo znalezc lekarza no i wieksze koszty niz w Polsce...

Moim zdaniem idziesz do lekarza bez ksiazeczki i liczysz na to ze lekarz bedzie w stanie cos wpisac biorac pod uwage twoj wiek i jakie szczepienia byly obowiazkowe, a reszte doszczepicie, nie masz za bardzo innego wyjscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolejne pytanie dotyczace badan lekarskich,

Nie moge tego nigdzie znalezc, ale pewnie trzeba wypelnic jakis formularz na te badania ogolne, tylko nie moge tego nigdzie na stronie ambasady znalezc, to co znalazlam to pakiet informacyjny dotyczacy badan, ale nie zawiera on zadnych formularzy,

Czy te formularze dostaje sie w liscie od ambasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba nic wypisywać, ani do RTG+krew ani do lekarza. Trzeba mieć tylko paszport, 1 zdjęcie (jak do wizy), starą kartę szczepień i zasobny portfel.

Ok, no to super, czyli wszystkie formularze oni maja, myslalam ze trzeba poniewaz widzialam posty na innym forum ze wypelniali jakis formularz, na poczatku to sie wpisywalo swoje dane a lekarz wypelnial dalej, i ze widzieli na koncu formularza informacje o tym ze lekarz musi wydac kopie osobie ubiegajacej sie o wize.

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie: wiem ze szczepionka na zapalenie watroby typu B ma dwie serie, 4 miesiace temu mialam jedno i jeszcze musze miec powtorke tego szczepienia, tylko zastanawiam sie czy do tych badan trzeba miec od razu obie serie czy moze zostac tylko ta jedna szczepionka (druga bede miala na pewno jeszcze przed wyjazdem, ale chyba bedzie jeszcze za wczesnie robic druga serie poniewaz powinno byc okolo 6 miesiecy odstepu)

Mam nadzieje ze nie poplatalam za bardzo i jest zrozumiale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten formularz mi w całości wypełniała lekarka (miała druki na miejscu)

co do szczepionki na wzwB to w ogóle nie jest ono wymagane (ja miałam je kiedyś i lekarka wpisując powiedziała, że nie jest ono wymagane ale skoro mam, to mi wpisze)

wydaje mi się, że jedyne szczepionki, jakie są wymagane od ludzi dorosłych to na świnkę/odrę/różyczkę (o ile ktoś już nie był szczepiony lub nie chorował) i błonica/tężec (raczej każdy kiedyś był szczepiony, ale szczepionka jest ważna na 10 lat). pozostałe są not age appropriate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj bylam w warszawie na badaniach na okopowej, myslalam ze tam zwariuje

Pani doktor spoznila sie do pracy ponad 3 godziny, a samo badanie trawalo nie wiecej niz 15 minut,

pani doktor zmierzyla cisnienie, posluchala czy nic nie dzieje sie w płucach, no i oczywiscie wypelnila formularz, a

na koniec zazyczyli sobie 250zl za usluge ktora nie spelnia moim zdaniem zadnych standardow

Wiec jezeli ktos bedzie sie wybieral na badania a jest z warszawy to lepiej zadzwonic i zapytac czy pani doktor sie danego dnia nie spozni, mozna zwariowac siedzac i czekajac trzy godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej szybko Cie zalatwila po tych 3 godzinach oczekiwania. Mi spoznila sie godzine i godzine trzymala mnie w gabinecie, bo wykonywala i odbierala telefony w trakcie wypelniania moich papierow. I tez tylko mnie osluchala i zmierzyla cisnienie ;) Cieszylam sie jednak, ze mi sam dojazd na Okopowa nie zajal 30 minut, bo dwie inne panie, ktore tam byly wstaly o 4 rano, zeby dojechac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, czy konsulat wie w ogóle, jak ten gabinet wygląda i jak pani doktor traktuje interesantów, którzy za badania na K-1 płacą przecież ogromne pieniądze. Ja miałam badania na Okopowej dwa lata temu i wyglądało to dokładnie tak samo, zresztą opisywałam to już na forum. Pani doktor spóźniona, w poczekalni tłok, ludzie wściekli, w końcu moja kolej, wchodzę, a ona uskutecznia prywatną rozmowę przez telefon! Zero ciśnienia! Jedyny plus - w bardzo ludzki sposób podeszła do formularza ze szczepieniami, nie robiła żadnych problemów, mój był "completed", ale pamiętam jaka umęczona wyszłam z tego gabinetu, dobrze, że już mamy to za sobą! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...