Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Violonczela

To samo u mnie - mogłem zostać - turystyczna na 10 lat i nikt mi nie kazal wracac - ale co ?? czlowiek chcial uczciwie wyslal zgloszenie - glupi tez nie jest i co?? jajco - trzeba jednak kombinowac....

a wiesz jak się żyje w Stanach, będąc nielegalnie...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak się żyje w Stanach, będąc nielegalnie...??

ale że co? Mamy współczuć? Ma być nam żal osób mieszkających tam nielegalnie bo mają taki ciężki los? A czy ktoś kogoś zmusza do łamania prawa? Czy ktos ich trzyma w US, każe im tam przebywać mimo braku pozwoleń? Przecież to właśnie przez nich Polska ciągle jest krajem trzeciej kategorii, krajem kojarzonym z kombinatorstwem i ludźmi nie szanującymi prawa. To przez nich wielu Polaków nie może pojechać do USA nawet na wakacje bo nie dostają wizy... i jeszcze teraz w nagrodę ma ich objąć amnestia - to jest nie tylko wkurzające, to jest wku.....jące.

Jak dla mnie powinni wyłapać i odesłać do kraju pochodzenia, bez pytań i zbędnych ceregieli - nie przestrzegasz prawa - spotka Cię zasłużona kara. A nie obiecują im amnestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że co? Mamy współczuć? Ma być nam żal osób mieszkających tam nielegalnie bo mają taki ciężki los? A czy ktoś kogoś zmusza do łamania prawa? Czy ktos ich trzyma w US, każe im tam przebywać mimo braku pozwoleń? Przecież to właśnie przez nich Polska ciągle jest krajem trzeciej kategorii, krajem kojarzonym z kombinatorstwem i ludźmi nie szanującymi prawa. To przez nich wielu Polaków nie może pojechać do USA nawet na wakacje bo nie dostają wizy... i jeszcze teraz w nagrodę ma ich objąć amnestia - to jest nie tylko wkurzające, to jest wku.....jące.

Jak dla mnie powinni wyłapać i odesłać do kraju pochodzenia, bez pytań i zbędnych ceregieli - nie przestrzegasz prawa - spotka Cię zasłużona kara. A nie obiecują im amnestię.

@Dragony ja myślę, że @Violonczeli nie chodziło o użalanie się nad nielegalnymi, bo wiadomo- każdy jest kowalem swojego losu :) myślę, że chodziło jej o to, że dużo ludzi mówi "a jadę, mogę być nielegalnie", a tak naprawdę nie wiedzą, że jest się tam wtedy nikim i na amerykański sen nie ma co liczyć. Tylko, że okazuje sięto dopiero po przyjeździe.

A tak na marginesie, myślę, że amnestia jest bo nie mają trochę wyjścia. Gdzieś czytałam, albo to mówił Max Kolonko (nie pamiętam), że wywóz wszystkich nielegalnych jest niemożliwy ze względów logistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

ale że co? Mamy współczuć? Ma być nam żal osób mieszkających tam nielegalnie bo mają taki ciężki los? A czy ktoś kogoś zmusza do łamania prawa? Czy ktos ich trzyma w US, każe im tam przebywać mimo braku pozwoleń? Przecież to właśnie przez nich Polska ciągle jest krajem trzeciej kategorii, krajem kojarzonym z kombinatorstwem i ludźmi nie szanującymi prawa. To przez nich wielu Polaków nie może pojechać do USA nawet na wakacje bo nie dostają wizy... i jeszcze teraz w nagrodę ma ich objąć amnestia - to jest nie tylko wkurzające, to jest wku.....jące.

Jak dla mnie powinni wyłapać i odesłać do kraju pochodzenia, bez pytań i zbędnych ceregieli - nie przestrzegasz prawa - spotka Cię zasłużona kara. A nie obiecują im amnestię.

moje słowa źle zrozumiałaś...zastanawiałam się, czy warto w Stanach być nielegalnie....;)

A swoją drogą, dużo w Twoich słowach krytyki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to - nie zebym zazdroscil bo nie chodzi tu o zazdrosc dla tych co zostali wylosowani, ale gdzie jest sprawiedliwosc -> kolejny ktroy nie chcial zostac a zostal wylosowany -> przez takich ludzi sa pozniej same problemy -> normalni z pomyslem na siebie itd. nie maja szans dzieki takim ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...