Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

Hej Wam :) Mi się nie powiodło w losowaniu, ale mojej żonie tak, nr też się trafił 2014EU00016.... Chyba trzeba uczyć się angielskiego, zbierać kasę na wyjazd i uczyć się do testów ASVAB do US Army, mamy rok ;) Cholera, wiedziałem, że mi się nie uda a jej tak :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale o zniesieniu wszystkich wiz?

Nie czytałam projektu, więc sorry za wprowadzanie w błąd.

Czytałam zarys ustawy w języku angielskim, do którego to link dodał ktoś (nie wiem czy nie @sly6) w innym wątku. W miarę moich umiejętności językowych nie rzuciło mi się w oczy nic o zniesieniu wiz turystycznych, ale mówię o tamtym dokumencie, nie że w ogóle. Natomiast w kilku punktach napisane było o tym, że zwiększą limity wiz pracowniczych różnych rodzajów, także w takiej sytuacji będzie łatwiej wyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wiz turystycznych to jak nam je zniosą, to i tak to nic nie da...da tylko tyle ze beda pełne areszty imigracyjne tych co przesiedzieli wizy...

teraz jak ktos wyląduje na lotnisku w USA to ustawia sie w jedna kolejke z niemcem, brytyjczykiem, szwedem, arabem itd...i kazdy ma takie same prawa w USA...kłopot z wizą jest taki że trzeba tutaj w PL isc do ambasady tylko i wydac pieniadze...

a jak sie jej nie otrzyma to lepiej nie otrzymac tutaj niz tam nie zostać wpuszczonym i być zawróconym....

co do reformy to na tej reformie zalezy tylko nielegalnym imigrantom i firmom z sektora hitec...i one lobbuja mocno...dodatkowo BARDZO im zależy żeby nie było limitów na kraj !!! ciekawe dlaczego??? czyli hindusi z branzy IT zgarna wszystko...

tutaj widać kto wizy H1B otrzymuje czarno na biełym i widać po co jest ta ustawa o tych merit based visa...

http://www.happyschoolsblog.com/h1b-visa-approval-by-country-2008-vs-2009/

Dodatkowo niektóre kraje sobie wywalczyły specjalne wizy w tej kategorii merit based visa, np jak była wizyta obamy w Irlandii to tamtejszy rzad zabiegał o program specjalnych wiz dla Irlandczyków i teraz w tym programie merit based wiza maja oni rocznie 10500 wiz imigracyjnych, Afganistan ma np 5000, dla Polaków nie ma żadnej kategorii bo ich rządy nie mają czasu na takie bzdety bo muszą kraść pieniądze unijne zanim EU sie rozleci...

Generalnie radze sobie nie robić nadziei odnosnie tej nowej reformy, nic tam takiego nie ma co by nam pomogło...

Wiekszość Polaków nie wie że zniesienie wiz do USA nie równa się że mozna żyć sobie w USA i pracowac, więc będzie po zniesieniu wiz płacz i zgrzytanie zębów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość espe

Czy ktoś z Was sprawdzał wnioski dostępne na stronie DV selectees? Czy są akutalne? Bo przy DV-230 w prawym górnym rogu jest wpis: EXPIRES: 02/29/2012. Na stronie ambasady w Warszawie jest wniosek DV-230 z datą EXPIRES: 06/30/2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sobie wyobrazić jak by wyglądały posty na forum, gdyby wizy turystyczne jednak zostały zniesione - "Zapytali mnie na lotnisku po co przyjechałem, powiedziałem, że kumpel załatwił robotę i mnie cofneli do PL! Co robić? Przecież jest ruch bezwizowy!" :P

Chciałabym tutaj serdecznie pogratulować osobom, które zostały "randomly selected" ;) Życzę wszystkim wyjazdu bez komplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję sobie wyobrazić jak by wyglądały posty na forum, gdyby wizy turystyczne jednak zostały zniesione - "Zapytali mnie na lotnisku po co przyjechałem, powiedziałem, że kumpel załatwił robotę i mnie cofneli do PL! Co robić? Przecież jest ruch bezwizowy!" :P

tok myslenia moich znajomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag trafia jak słyszę o amnestii - z całym szacunkiem dla dobrych ludzi, których jedynym przewinieniem jest to ze przebywają w USA nielegalnie.

Dlaczego to oni mają dostać nagrodę w postaci GC? Za to ze przez tyle lat kombinowali i postępowania niezgodnie z prawem bądź co bądź? Ja od lat 90 miałam wiele okazji zostać w USA nielegalnie - miałabym wsparcie i pewnie bym sie ustawiła - ale ja zawsze chciałam i nadal chciałabym legalnie, chciałabym byc legalnym rezydentem USA, pracować, płacić należne podatki. I to ja nie mam takiej możliwosci a ludzie którzy latami kantowali rząd i gospodarkę USA teraz w prezencie dostaną GC. Jaki wniosek? .... Nie bede pisać, bo pewnie obrazilabym pare osób...

To samo u mnie - mogłem zostać - turystyczna na 10 lat i nikt mi nie kazal wracac - ale co ?? czlowiek chcial uczciwie wyslal zgloszenie - glupi tez nie jest i co?? jajco - trzeba jednak kombinowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...