Skocz do zawartości

Warszawa-Amsterdam-Seattle 23 Czerwca


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;)

Tutaj ciagle pada, jest troche zimno..,jak dla mnie. Krajobraz przypomina mi moje tereny,Ustron, Wisla. Fajne szerokie drogi, duzo duzych aut, Taka poza tym, to jeszcze malo widzialam....mam duzo czasu na zwiedzanie... Niebawem wylatuje do Meksyku ;) wiec bede mogla powiedziec wiecej... A tak poza tym (pytanie do zorientowanych), lecac tam, nie musze sie martwic o przekraczanie granicy, majac paszport biometryczny, prawda? A jakie sa Twoje wrazenia ? ;) pozdrawiam

No bez przesady juz od ponad tygodnia nie pada I grzeje uczciwie slonce. pochwal sie do kogo przylecialas. W kazdym razie w niedziele w Portland na mszy w polskim kosciele siedze zazwyczaj obok rzezby Jana Pawla II. Po mszy zapraszam na herbate I ciacho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Violonczela

...Teraz jest pogoda super. Zaczyna mi sie tu nawet podobac... Wybieram sie do kosciola. ale jesli nie pod rzezba, to moze przed sklepem Albert Sons...(czyzby rand

ka w ciemno?). NIestety nie bede zdradzac do kogo przyjechalam... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

od pewnego czasu wiz nie ma do Meksyku i pamietaj ze mozesz wrocic na tym samym I-94 do USA do max 30 dni

to moga byc rozmowy takie jak na Okeciu jak sie leci Lotem bezposrednio ze urzednik rozmawia i ocenia czy mozesz leciec ;)

Wjezdzanie do Meksyku, to sama przyjemnosc; sandardowa kontrola, dzialaja sprawnie i szybko. Sa bardzo serdeczni, usmiechnieci, nawet widzialam tanczace security...Wypelnialam tylko deklaracje celna. Natomiast przylatujac z powrotem do Huston, amerykanie zadali trzy pytania i to wszystko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz jest pogoda super. Zaczyna mi sie tu nawet podobac...

Violonczela - zostajesz?

Ja powiem tak, mnie ta Ameryka na kolana nie powaliła.

Nie powiem, jest ładnie ale i bywa brzydko.

Jest bogato ale i bywa biednie.

jest czyściutko ale i bywa brudno - ot jak w innych cywilizowanych krajach a nawet rzekłbym jak w Polsce.

Gdyby w Polsce zarabiało się tak jak tam no i gdyby tu nie było tylu nienormalnych przepisów to mógłoby się tu żyć naprawde przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

hmm... ;) nie bede pisac o pewnych moich przemysleniach... ;).. Wielki brat czuwa....

Jest tak jak piszesz....temat rzeka.. Wiesz wiekszosc ludzi, ktorzy emigruja decyduja sie zapewne ze wzgledow finansowych i to jest chyba najistotniejszy bodziec. Zycie emigranta jest ciezkie....

Owszem, podoba mi tutaj wiele..ale po paru tygodniach coz ja moge powiedziec..? zapewne musialabym pobyc tu pare lat, by moc powiedziec wiecej..

Podobaja mi sie usmiechnieci ludzie. Wiem ze wielu powie, ze to sa sztuczne usmiechy..,ale jednak usmiech ma magiczna moc...nieprawdaz?

Odwazylam sie i jezdze samochodem, jestem pod wrazeniem, zupelnie inna jazda, inny styl jazdy - lepszy...

Nie, nie zostaje, ale wracam tu..,niebawem

;) wiec wszystko ok... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie usmiechnieci ludzie. Wiem ze wielu powie, ze to sa sztuczne usmiechy..,ale jednak usmiech ma magiczna moc...nieprawdaz?

Odwazylam sie i jezdze samochodem, jestem pod wrazeniem, zupelnie inna jazda, inny styl jazdy - lepszy...

Co do uśmiechów to w sumie nie mam zdania. Może jest tak jak piszesz a może za mało spotykałem osób poza sklepami czy innymi lokalami usługowymi więc im wypada być miłym. W każdym razie nie odebrałem tego w jakiś szczególny sposób.

Za to niekoniecznie zgodze się z jeżdżeniem. Jeżdżą jak "cielęta", lewym pasem jak po szynach mimo że inni ich wyprzedzają po prawej. Jeżdżą za wolno jak dla mnie. Denerwowały mnie te skrzyżowania z 4 "Stopami" - niby zwalnia od myślenia ale strasznie tamuje ruch no i pilnuj, kto pierwszy a kto drugi a kto .. podjechał do skrzyżowania.

Także generalnie ich jazda mi się nie podoba mimo że kultura dużo większa ale brak myślenia na drodze niestety też.

Lepiej jest przy dużych miastach. Można się do tego przyzwyczaić ale pohulać się tam nie pohula. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

no tak, z tymi stopami, to przegiecie ;)..,ja zawsze jade ostatnia ;) ale to, ze wolno jezdza odpowiada mi, poki co jestem na etapie wdrazania. Przypuszczam, ze w PL niektorzy kierowcy z piana na kierownicy siedzieliby drugiemu na "ogonie".Ja przynajmniej nie odczuwam nerwowki i to mi sie podoba. A jak smakuje jedzenie?? Jesli chodzi o mnie, to jem rzeczywiscie kiedy zglodnieje, nie moge sie przestwac na amerykanskie smaki.. Jestes juz w Kraju ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to oznacza "wolno jezdza"? A moze wlasnie jezdza zgodnie z przepisami, tzn jak jest 20MPH to jada 20, a nie 50?

Poza tym, moze w godzinach malego ruchu "stop" na skrzyzowaniu to spowalnia ruch, ale w godzinach szczytu wlasnie ruch rozladowuje, bo nie musisz czekac, az ci na drodze z pierwszenstwem przejada, jesli jestes na podporzadkowanej.Zreszta bardzo rzadko mozna spotkac drogi z pierwszenstwem przejazdu. Wiekszosc to drogi rownorzedne. I maja albo swiatla albo "stop".

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...