Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki,

Czekałem 3 tygodnie, z tym ze po SS pojechalem do biura tydzien temu - nie mieli nas w systemie, po wypelnieniu formularzy dzis przyszla karteczka. Co do GC - zgodnie z poradami tutaj po przylocie uzupelnilem swoj profill online.

Dam znac co i jak. Narazie moje 3 tygodniowe wakacje dobiegly konca i czas ruszac do dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Czekałem 3 tygodnie, z tym ze po SS pojechalem do biura tydzien temu - nie mieli nas w systemie, po wypelnieniu formularzy dzis przyszla karteczka. Co do GC - zgodnie z poradami tutaj po przylocie uzupelnilem swoj profill online.

Dam znac co i jak. Narazie moje 3 tygodniowe wakacje dobiegly konca i czas ruszac do dzialania.

Czy GC dostałeś już na nowy adres czy ten podany w formularzu wypełnionym jeszcze w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w ambasadzie każdy dostaje (przynajmniej powinien dostać) ulotkę, granatowo-białą "Welcome to the United States...". Warto tę ulotkę sobie zatrzymać i wziąć ze sobą do USA. Są tam najważniejsze numery telefonów, adresy www. W tym również adres www, pod jakim należy zgłosić zmianę naszego adresu. My po przyjeździe, jak już wynajęlśmy mieszkanie, od razu zmieniliśmy właśnie pod podanym linkiem swój adres i zielone karty już przyszły na nowy adres. Nie zmienialiśmy ani nie uzupełnialiśmy żadnego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dluzszej przerwie

Od przylotu do USA minelo juz 3 miesiace. Mamy bilety do Polski na 22 grudnia i tutaj problem, bo listoosz 27 wrzesnia odeslal mojej zony GC spowrotem do Texasu, moja juz kilka dni pozniej zostawil w skrzynce pocztowej. Caly czas do nich wydzwaniam a Ci ciagle przesuwaja termin. W ubieglym tygodniu dostalismy pismo z informacja ze GC wysla do 90 dni :( WTF

Pytalem czy bez GC mozemy poleciec do Polski i wrocic do NY tylko na pieczatce w paszporcie, co wydawaloby sie mozliwe ale oficer z USCIS powiedzial, ze jesli by GC nie zostala do nich odeslana to nie ma problemu z powrotem, a w naszym moga takie wystapic.

Czy ktos z juz Was mial podobny problem, czy mozemy leciec mimo wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...