Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Oficer poradzil abysmy nie ryzykowali bo nie wiemy na kogo trafimy na lotnisku co moze sie zle skonczyc. Nie powiedzial o mozliwosci nie wpuszczenia, ale o wznowieniu calej procedury wraz z oplatami.

Chyba nie do konca wiedzial o czym mowi. Nowa procedura o ponowne przyznanie, przyznanej juz GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Otworz paszport na stronie z wiza, przeczytaj anotacje na wizie, ktora stwierdza, ze twoja wiza "serves as I-551 temporary proof of permanent residence valid for one year". To znaczy, ze przez rok od pierwszego wjazdu mozesz ta wiza poslugiwac sie jak zielona karta. Bez wyjatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej,

ja dotarłam do Chicago dostłownie kilka dni temu. i Od razu jak pod górke. Chcialam wyrobić prawo jazdy to sie dowiedzialam, ze nie moge poniewaz wiza konczy sie za 3 dni i musze czekac na GC i dopiero wtedy. Miał ktos moze taki problem?

Dodatkowo gdzies jak dzwonilam do USICu czy gdzie Pani spytała czy dostalam po zaplacie za GC welcoma packa. Dostaliscie cos takiego ja niestety nie. Pani mnie gdzies przelaczyla w tej sprawie ale waiting line mial 100 min wiec mieli do mnie oddzwonic, ale niestety nic.

Dajcie prosze znac czy wiecie co to ten welcome pack i gdzie ewentualnie dzwonic, aby sie dowiedziec ile na GC bede czekac. Na przedmiesciach Chicago bez samochodu nie da sie zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczatka w paszporcie (endorsmement) jest rownowazna zielonej karcie i powinna byc wazna przez rok. Waznosc wizy nie ma w tym momencie zadnego znaczenia. Idz sie klocic do DMV albo idz do innego DMV. Na GC czasami ludzie czekaja miesiacami (zakladam ze ELIS oplacilas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to forum dziala sa takie kwiatki jak Twoje ewelajna Nie jestes ,nie bylas pierwsza w takiej sprawie

co mozesz zrobic,isc gdzies indziej,zawolac kierownika i walczyc o swoje :)

wydrukuj sobie pewne sprawy z neta i tak idz :)

wiza tutaj nie ma juz zadnego znaczenia ,masz pieczatke i Ona jest wazna,przekraczajac granice ta wiza stala sie aby zwykla naklejka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Dzis maja dojsc oficjalne listy z uczelni, na ktorych kiedys studiowalam w Missouri i na Florydzie wiec jutro bedzie proba wyrobienia prawa jazdy.

Kzielu oplacilam wszystko juz w listopadzie (wjechalam 10 stycznia) wiec mam nadzieje, ze sprawnie im pojdzie wydrukowanie i przyslanie mi GC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...