Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Własnie miałem nadzieję że będzie trochę więcej osób które napiszą jak jest, nawet jak nie jest kolorowo. Ja ktoś chce wyjechać to by mu to bardzo pomogło bo mógłby przygotować się na pewne rzeczy. Wiadomo, nikogo do pisania nie można zmusić. Dlatego dziękuję wszystkim którzy pomimo trudności piszą jak jest. Czy źle czy dobrze. Ważne że prawdziwie :) .

Pomysl sobie ze w USA jest ciezko. A potem pomnoz to razy 10. Bez kwalifikacji, niszowego zawodu lub doglebnej znajomosci tematu bedzie ciezko. Poza tym, dodaj do tego brak ubezpieczenia zdrowotnego (brak dobrej pracy to brak ubezpieczenia), stresy zwiazane ze znalezieniem mieszkania, kupnem samochodu, zdaniem prawa jazdy. Dodaj do tego to, ze jak znajdziesz prace to bedziesz musial pracowac i utrzymac te prace. Ja po tygodniu zrezygnowalam z pierwszej pracy. Nadal szukam :)

W pld CA jest ciezko pod tym wzgledem. Moze, jakbym byla chemikiem lub informatykiem lub pokrewnym to nie pisalabym tak :) No, ale nie jestem. Ja teraz doszkalam sie i moze zmienie w ogole zawod. Ale na to potrzeba czasu i niestety, pieniedzy. Wiec albo zapewnia to krewni albo lepsza polowa :)

Zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kwalifikacji, niszowego zawodu lub doglebnej znajomosci tematu bedzie ciezko.

Tak jest wszędzie, niestety.

kupnem samochodu, zdaniem prawa jazdy.

Według wszelkich relacji zdać prawo jazdy jest łatwiej w USA niż w Polsce, warto też dodać, że koszty całej zabawy są niższe. Zresztą samo auto jest dobrem luksusowym tutaj w Polsce. Koszty są niebotyczne i mało kogo jest stać na własne cztery kółka...

Nie krytykuję, początki zawsze są trudne, ale warto pamiętać, jak było w kraju z którego przyjechaliśmy. Nie myślałaś o przeniesieniu się do innego miasta/stanu? Jakby nie patrzeć, bezrobocie w Kalifornii wciąż jest całkiem wysokie w porównaniu do reszty kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz z tego ze zdac jest latwiej? A stresu przy tym nie ma? Twoja odpowiedz na moj post jest bez sensu.Co mnie teraz obchodza koszty utrzymania w Polsce?

No i co z tego, ze koszty zabawy w USA sa nizsze. Mnie to nie interesuje. Napisalam bez sciemy jak ja czuje. Nie krytykujesz? Bo ja to tak odczuwam. Dlatego nie udzielam sie juz za bardzo ze wzgledu na takie odpowiedzi.

Mam w CA rodzine i mi jest tutaj pod tym wzgledem latwiej. W innym stanie nie mam punktu zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz z tego ze zdac jest latwiej? A stresu przy tym nie ma? Twoja odpowiedz na moj post jest bez sensu.Co mnie teraz obchodza koszty utrzymania w Polsce?

No i co z tego, ze koszty zabawy w USA sa nizsze. Mnie to nie interesuje. Napisalam bez sciemy jak ja czuje. Nie krytykujesz? Bo ja to tak odczuwam. Dlatego nie udzielam sie juz za bardzo ze wzgledu na takie odpowiedzi.

Mam w CA rodzine i mi jest tutaj pod tym wzgledem latwiej. W innym stanie nie mam punktu zaczepienia.

Pisz, nie przejmuj sie. Wiekszosc ludzi znika z forum po przekroczeniu granicy. Sam o Cali chetnie poczytam, bo kilka aplikacji o prace w tamtym kierunku posylam.

Pierwsze koty za ploty. Z czasem bedzie lepiej. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...