Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej, my mamy już pierwszy pobyt na wizie imigracyjnej zaliczony :-) Pieczątki wbite do paszportów.

Byliśmy w Chicago 2 tygodnie i wróciliśmy do Polski. Takie były plany jedziemy, aktywujemy GC i wracamy pozałatwiać resztę spraw :-)

Jednak niby wszystko takie proste, ale jednak nie jak by sie wydawało... Tu w Polsce powiedzmy mamy wszystko, a tam trzeba wszystko od nowa....

Takie pierwsze rozterki i rozmyślania mam sie włączyły :-)

Jak byliśmy udaliśmy się do biura SSN kilka dni po przylocie i w sumie dobrze, że poszliśmy, bo w danych mojego męża było źle wpisane drugie imię i tak samo w danych ojca mojej córki.

Co dalej zrobimy to jeszcze czas pokaże bo teraz jesteśmy rozdarci.

Udało nam się jeszcze załatwić telefon, chcemy powysyłać resume, a z tego co mam mówili za bardzo na polski numer nie chcą dzwonić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało nam się jeszcze załatwić telefon, chcemy powysyłać resume, a z tego co mam mówili za bardzo na polski numer nie chcą dzwonić :-)

Mozna tez wykupic amerykanski numer przez skype i za kilka dolarow przekierowywac rozmowy na polski telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia-125 rozumiem Twoje odczucia. Rzeczywiście to jest rozpoczynanie wszystkiego od nowa. Ale powolutku, stopniowo i się zdobędzie to, co się miało w Polsce, a często udaje się więcej. :)

My na Florydzie jesteśmy od ponad 7 miesięcy. Spotkaliśmy tu wielu Polaków. Ich odczucia, opinie są bardzo różne. Są tacy, co są bardzo zadowoleni, a są tacy, co na wszystko narzekają. :)

Moim zdaniem każdy, jeśli tylko ma okazję, powinien spróbować pożyć w danym miejscu i zobaczyć, czy mu się to podoba. Tutaj na przykład wiele osób narzeka na pogodę, lato jest naprawdę gorące. My je przeżyliśmy i nam na razie ten upał nie przeszkadzał, chociaż nie wiadomo jak będzie w tym roku, czy za parę lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie co raz trudniej. Od 1 stycznia 2015 nic sie nie zalatwi na wize w paszporcie w banku. Nie otworzysz konta i itp.. Musisz posiadac fizycznie "zielona karte" (plastik ze zdjeciem) oraz fizycznie musisz posiadac SSN plus dwa dokumenty potwierdzajacy pobyt pod wskazanym adresem. Tym samym, sam tez nie zalozysz konta bo musza byc dwie osoby. Malo tego nie chca przyjmowac wnioskow o SSN w terminie do 14 dni od przybycia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie co raz trudniej. Od 1 stycznia 2015 nic sie nie zalatwi na wize w paszporcie w banku. Nie otworzysz konta i itp.. Musisz posiadac fizycznie "zielona karte" (plastik ze zdjeciem) oraz fizycznie musisz posiadac SSN plus dwa dokumenty potwierdzajacy pobyt pod wskazanym adresem. Tym samym, sam tez nie zalozysz konta bo musza byc dwie osoby. Malo tego nie chca przyjmowac wnioskow o SSN w terminie do 14 dni od przybycia. Pozdrawiam

:) Ciekawe, czy na pewno tak będzie. Mój mąż otworzył konto w lipcu przed otrzymaniem plastikowej Zielonej Karty, na pieczątkę w paszporcie, nie posiadaliśmy jeszcze SSN. :) Ale wiem, że w innych stanach i bankach tak nie było. Wydaje mi się, że to zależy od stanu i banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi sie co raz trudniej. Od 1 stycznia 2015 nic sie nie zalatwi na wize w paszporcie w banku. Nie otworzysz konta i itp.. Musisz posiadac fizycznie "zielona karte" (plastik ze zdjeciem) oraz fizycznie musisz posiadac SSN plus dwa dokumenty potwierdzajacy pobyt pod wskazanym adresem. Tym samym, sam tez nie zalozysz konta bo musza byc dwie osoby. Malo tego nie chca przyjmowac wnioskow o SSN w terminie do 14 dni od przybycia. Pozdrawiam

Nam akurat bez żadnego problemu przyjęli wniosek o SSN a byliśmy tylko kilka dni (wlecieliśmy 9 stycznia a wniosek złożyliśmy 14). Pani nawet się nie spytała dlaczego tak szybko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...