Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja probowalam wysylac resume z polskimi danymi i nic. Dopiero jak bylam na miejscu wysylalam resume z amerykanskim telefonem i adresem, prace znalazlam od razu. Nie ukrywajmy, trzeba zaczac budowac wszystko od nowa i jest to pewien ciezar, nie kazdy potrafi zrezygnowac z posiadanych dodtychczas dobr. Mi na przyklad bylo ciezko zostawiac dom i usunac z niego wiekszosc dobytku (zostaly nam 3 walizki i 5 duzych pudel). Ale w trakcie porzadkow uswiadomilam sobie, ze to tylko rzeczy, kupie sobie nowe nawet fajniejsze. Moja rodzina jest tam gdzie maz i synek. I tak to funkcjonuje do dzis.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrescie podpisuje sie pod tym ,co piszecie ,ze majac zapewnione pewne sprawy zycie bedzie i jest latwiejsze :) bo problemy byly,sa i beda :)

malo kto pisze ze ma kochajace osoby ,ze idzie w zycie za to ma nie zly spadochron bezpieczenstwa emocjonalnego bo to jest tak samo czasami istotne ;)

a reszta,da sie kupic,zalatwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny bank,urzad i inna decyzja ;)

tak bylo tez kiedys :)

Mozna probowac ale sa to nowe zasady Homeland. Banki i instytucje maja sie podporzadkowac. Prawo jazdy tak zrobilem. Po prostu poszedlem do innego urzedu i tam Pani podbila karteczke ze nie musze czekac 30 dni. Nawet nie popatrzyla na tlumaczenie prawo jazdy z Polski. Natomiast gdzie inndziej robili problemy ze to nie tlumacz z ich listy ze to nie taki naglowek ze to nie taki papier i itp. Generalnie obecnie Bank nie wezmie wiecej niz 10% wkladu wlasnego na dom przy kredycie nawet od amerykanow jesli pieniadze nie byly w tym banku dluzej niz 6 miesiecy albo zostaly przelane z innego konta w Usa. Jak chcialem SSN to jak tylko zobaczyl pracownik Vise to nie chial nic rozmawiac. Powiedzial, Homeland najwazniejsza instytucja mamy czekac 21 dni. Probowalem w innym, tam byla nawet Polka i to samo. Bardzo duzo jest schodow ale nie mozna sie poddawac.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczatka w paszporcie (endorsmement) jest rownowazna zielonej karcie i powinna byc wazna przez rok. Waznosc wizy nie ma w tym momencie zadnego znaczenia. Idz sie klocic do DMV albo idz do innego DMV. Na GC czasami ludzie czekaja miesiacami (zakladam ze ELIS oplacilas).

Ta, przetlumacz to Pani bez okularow. Jakby mniejszym drukiem nie mogli tego napisac. Po za tym dalej jest to wiza z uprawnienie do przekraczania granicy po zatwierdzeniu przez Homeland w okreslonym terminie. Tym jednak nie jest to juz obiegowy dokument potwierdzajacy tozsamosc w USA. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecielismy z zona w listopadzie 2014, zeby aktywowac caly proces. Wrocilismy do europy, bo nie jest latwo tak sie poprostu zawinac :) Zielona karte (plastiki) mamy juz w swoich rekach, ale niestety ssn nie doszedl i nawet nie ma nas w systemie. Jesli teraz polecial bym na kilka dni, zeby zlozyc wniosek to tez mnie bedzie obowiazywal termin 14 dni? Czy to tylko chodzi o pierwszy wjaz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. My też już jesteśmy po pobycie w USA (byliśmy 3 tygodnie) i teraz wróciliśmy do PL pozałatwiać sprawy itp.

W czasie pobytu przyszły nam po 2 tygodniach SSN więc szybko wyrobiliśmy sobie prawka (na Florydzie). Nie było problemów - zdaliśmy testy, potem jazdy i w ciągu paru godzin wszystko było załatwione. Spojrzeli na polskie prawka, ale nie mieliśmy żadnego tłumaczenia itp więc stwierdzili, że te się nie liczą :) Oczywiście nie mieliśmy jeszcze CG, ale nie było z tym problemów (GC przyszły po 46 dniach (czyli ja tu, a GC w USA) - tak mi też powiedzieli w USCIS - poczekaj 45 dni i jak nadal nie przyjdą to zadzwoń do nas wtedy).

Co do konta bankowego to otworzymy jak już będziemy tam na stałe (czyli ok, wakacji). Tu mam otwarte konto w Citibank więc tam też sobie otworzę w Citi bo przelewy są za free wtedy.

Też mamy (a raczej mieliśmy) obawy. Dzieci zwiedziły dwie szkoły i też już są na tak - więc trzeba spróbować, żeby potem nie żałować.

Teraz pozostał jeszcze mały dylemat - czy starać się o przeniesienie z pracy z PL do US (potencjalnie mam taką możliwość), czy lepiej dać sobie spokój z korpo i zacząć coś swojego na FL. I chyba wybiorę ten drugi pomysł. Jak mi powiedziała jedna osoba w USA - chcesz mieszkać w raju i całe dnie spędzać w robocie jak niewolnik.... chyba coś w tym jest. Jak zmieniać to zmieniać na całego :-)

Tu w PL zostawiam wszystko - dom, bardzo dobrą pracę, układy, znajomych i rodziców. Ale zabieram żonę, dzieci i nastawienie, że będzie super :) A w FL mam siostrę...

A szczęście.... to stan umysłu - ja już się nastawiłem, że będę szczęśliwy :) I Wam wszystkim też tego życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...