Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem od połowy listopada w chicago. Na gc czekałam około miesiąca, na SS tez czekałam bo myślałam że przyjdzie samo, jak się okazało nie przychodzi, trzeba jechać do urzędu. Wyrobienie dowodu osobistego bardzo szybkie i proste:). Zycie w Chicago nie spodobało mi się jeszcze, myślę o powrocie do londynu do chlopaka, na dzisiejszy dzień żałuję że załatwiłam gc, ale to moje indywidualne odczucie, chlopaka nie udalo sie namowic wiec przyleciałam sama, mieszkanie z rodzina to nie jest dobry pomysl, spróbowałam szczęścia, swoich planów nie zrealizowałam , miałam powrotny na kwiecien, odwołali mój lot to szczęście ze mogę przebukowac na inny dzień bez dodatkowych opłat, zastanawiam się gdzie by było lepiej czy tutaj jeśli bym przyleciała z chłopakiem czy w anglii??? Moja przygodę tutaj zaczęłam od sprzątania domków, jak ktos jest świeży w chicago i ma się ochotę spotkać to dawajcie znać pozdr

Przeczytaj ten wpis Polki mieszkającej w Chicago, może rzuci nowe światło na Twoją sytuację - http://za-oceanem.blogspot.com/2015/01/co-powiedziaabym-sobie-samej-przed.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hejka, dzięki serdeczne za Wasze wypowiedzi, samo życie napisze scenariusz, wrócę do europy, ewentualnie będę miała rok czasu żeby tutaj przyjechac ponownie moze wtedy z chłopakiem, w Londynie sporo ludzi mi mówiło ze nie ma po co tutaj przyjeżdżać, ewentualnie pozwiedzać, ale tak naprawdę wszystko zależy od wielu czynników, np otoczenia, klimatu, pracy, sami napewno wiecie doskonale coś za cos, miałam kilka planów jeśli chodzi o przyjazd do usa ale poza zobaczeniem rodziny nie zrealizowałam żadnego, musiałabym przynajmniej rok zostać , a to za dlugooo, dam wam znać co ze mną ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli traktujesz USA jak wakacje to sie tu nie odnajdziesz na dluzsza mete. W USA sie ciezko pracuje. To nie tak jak w UK ze jest social i niczym sie nie martwisz. W USA duzo drzwi masz otwartych ale musisz pracowac. Musisz miec plan ktorego jak mozna wyczytac nie posiadasz. Jesli wszystko zaplanujesz i stworzysz droge na swojej mapie wszystko bedzie latwiejsze. Nie mozesz tego przeliczac na czas lecz na kroki ktore realizujesz. W USA powinien kazdy znalesc swoje miejsce bo to jest ogromny kraj ogromnych mozliwosci.

P.s.

Zgadza sie ludzie mowia ze nie ma po co przyjezdzac bo 15 lat temu wystarczy ze tylko jedna osoba pracowala i bylo stac amerykanow na dom i dwa samochody. Teraz niestety druga osoba musi pracowac na podatek za dom ktory ma ponad 200m2 czasem w wysokosci raty miesiecznej. W USA na rate za nowy samochod ktorego mozesz odac po 2 latach pracujesz 1-3 dni a na paliwo na caly tydzien do pracy 1-2 godzin. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam po dluzszej przerwie

Od przylotu do USA minelo juz 3 miesiace. Mamy bilety do Polski na 22 grudnia i tutaj problem, bo listoosz 27 wrzesnia odeslal mojej zony GC spowrotem do Texasu, moja juz kilka dni pozniej zostawil w skrzynce pocztowej. Caly czas do nich wydzwaniam a Ci ciagle przesuwaja termin. W ubieglym tygodniu dostalismy pismo z informacja ze GC wysla do 90 dni :( WTF

Pytalem czy bez GC mozemy poleciec do Polski i wrocic do NY tylko na pieczatce w paszporcie, co wydawaloby sie mozliwe ale oficer z USCIS powiedzial, ze jesli by GC nie zostala do nich odeslana to nie ma problemu z powrotem, a w naszym moga takie wystapic.

Czy ktos z juz Was mial podobny problem, czy mozemy leciec mimo wszystko?

Witam

Po dzisiatkach telefonow, klutniach z Call center i 9 miesiacach w USA zielona karta zostala dostarczona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Social Security Office idź od razu bo się nie doczekasz, oto ich adres na Manhattanie:

123 William St, New York, NY 10038 ta placówka działa do godziny 16.00 w dni powszednie.

Bierz paszport i adres do korespondencji spisany na kartce, dodatkowo zabrałem potwierdzenie otwarcia konta w banku by mieć dokument-potwierdzenie adresu. Pobierasz numerek, wypełniasz wniosek dostępny przy maszynie z numerkami. O wszystkim poinformuje cię pracownik security, który chodzi po sali.

Jeżeli płaciłaś online z profilu na stronie urzędu imigracyjnego USCIS ELIS 165$ za green card to wejdź na ten profil i zrób update adresu do korespondencji i numeru telefonicznego w US, wtedy status sprawy zmieni się z pending na in process i kartę dostaniesz po kilku dniach. Po uzupełnieniu tych danych system wyda automatyczne zlecenie produkcji karty i przesłania jej na podany na profilu adres.

Znajdź też sobie najbliższy punkt DMV i wystąp o tzw. stanowy dowód osobisty (10$, dostaniesz pocztą po tygodniu) lub od razu przystąp do procesu wyrabiania prawa jazdy (musisz wcześniej wyrobić sobie i otrzymać pocztą SSN i potwierdzenie adresu, przy składaniu wniosku o ssn dostajesz dokument potwierdzający jego złożenie, który jest jednocześnie potwierdzeniem adresu).

Hej,

Proszę o podpowiedź w kwestii update adresu w profilu USCIS ELIS.

Czy ten update trzeba potwierdzać jakimiś załącznikami ksera paszportu czy innego dokumentu ?

dzięki i pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...