Skocz do zawartości

High School Na Florydzie ( West Boca Raton )


krotsch

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. to zaczynam .

Mieszkamy w Poznaniu . Chcemy naszego syna 14 lat I klasa Gimnazjum w przyszłym roku wysłać do High School w Boca Raton . Naukę ma zacząć wrzesień 2014 . Planujemy wyjechać razem z nim na te 10-12 miesięcy .

I teraz potrzebujemy kilku informacji , żeby to perfekcyjnie przygotować .

1. Jak uzyskać zgodę szkoły w usa na przyjęcie syna ? napisać , dzwonić ?

2. załatwienie wizy dla syna , co potrzebuje ? wiza f1 ? , my nie potrzebujemy wizy bo mamy też niemieckie paszporty , ale może ubiegać się o wizy dla osób towarzyszących typu F-2 i M-2?

3. wynajem domu w boca raton na rok . jaką dzielnice polecacie ? max . ma miesiąc czynsz $3500 , umeblowane , czy lepiej samemu meble kupić i zaoszczędzić na czynszu ?

4. jakie ubezpieczenie zdrowotne polecacie ?

5. jakie państwowe high school w okolicach od pompano do palm beach są ok ?

6. o czym musimy jeszcze pomyśleć ?

Czekam na wasze dobre rady .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ad 2) Wiza F-2 wam nie przysługuje, bo to dla małżonków i dzieci osób z F-1. Syn potrzebuje F-1. To już lepiej jak wyjdziecie na wizie turystycznej z Polski, bo przynajmniej macie szanse na 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Ad 6) o puszczeniu syna samemu na zorganizowany program jak np. ten http://www.whynotusa.pl/programy/program-rok-szkolny-usa/.%C2'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie tez sprawdzic czy syn moze uczeszczac publiczna szkole za darmo... w wielu stanach/miastach jako non-resident nawet w panstwowej szkole bedzie musial zaplacic taka sama sume jaka rezydenci placa w podatkach. To moze byc od $5,000-$10,000 na rok.

Tu jest lista najlepszych szkol w Boca Raton http://www.zillow.com/boca-raton-fl/schools/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcecie byc 1 rok w USA bedac na ruch bez wizowowym>tego nie da sie przedluzyc ,zmienic statusu chyba ze przez slub z obywatelem i macie pobyt na max 90 dni.

a jak zostaniesz dluzej to masz zakaz wjazdu ale nie na paszport lecz na Ciebie jest to zakaz wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze odpowiedzi....

Moje informacje bazują na tym co wyczytałem w internecie .... jest program SEVIC wymiany dzieci "exchange student" za 1. rok high school public nie musimy płacić , jeżeli synowi się spodoba i będzie chciał dalej chodzić do high school , to musimy już płacić , tak jak wspomniano 5 do 10 tysięcy $ .

co do naszych wiz (rodzice ) to co 2 miesiące będziemy wracać na 7- 10 dni do Poznania . Bilety poznań-miami-poznań kosztują od 2200 złotych , że nie ma problemu , i chcemy obydwoje wziążć wizy , jak wspominałem możemy bezwizowo , ale z wizą można do 6 miesięcy .

Chcemy tylko przebywać na Florydzie legalnie , tyle i ile gwarantuje prawo .

czy po wyjeżdzie na parę dni do polski , znowu mogę przebywać na florydzie do 6 miesięcy ?

czy te 6 miesięcy dotyczy roku kalendarzowego ?

Ten ranking szkół już poznaliśmy mamy do wyboru 3 szkoły : west boca raton , pompano beach high school : http://www.pompanobeachhigh.com/indexMain.php?q=Home , lub boca raton high school : http://www.edline.net/pages/boca_raton_high_school .

Oczywiście możemy wysłać syna na zorganizowany wyjazd na 1. rok , ale nie można wybrać samemu szkoły , tylko dają ciebie na wiochy i słabego high school , no i my lubimy florydę , połączymy naszą przyjemność z nauką syna w high school .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bedziesz sie starac o wize do paszportu polskiego czy tez niemieckiego,

Mozesz leciec na 6 miesiecy ,wrocic do np Polski i znow leciec ale czy zostaniesz wpuszczony to inna sprawa

Tak samo z wiza jest-bedzie

masz racje co do wymiany,tak to sie odbywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona ma już wizę usa w paszporcie polskim . Ja złożę o wizę w paszporcie niemieckim . Byliśmy na Florydzie już kilka razy , tylko turystycznie , wczasy .

Myślę ,że jak nie będzie moja żona łakoma na futra w fort lauderdale ..... to będą nas wpuszczać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz też na to z innej strony - turysta przyjeżdża na 6 miesięcy do jednego miasta, wyjeżdża na tydzień, dwa i wraca na kolejne pół roku do tego samego miasta, a ponadto jego dziecko uczy się w USA, więc ponosi też koszty utrzymania na miejscu... Nie chciałabym studzić Waszych zamiarów, ale takie wyjazdy mogą zwrócić uwagę urzędników imigracyjnych.

Jeszcze jedna kwestia - jeśli zostanie Ci odmówiona wiza turystyczna, to przez jakiś czas nie będziesz też mógł skorzystać z ruchu bezwizowego. Jak długi? Nie wiem. Może ktoś inny wypowie się w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...