Skocz do zawartości

Ile Czeka Się Na Wize I-130 Plus K1


Kiiniia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu czegos nie lapie... pomijajac podnoszona sprawe "uprowadzenia dziecka", Kiiniia ma wbita w paszport wize K3. Ta wiza jest, z tego co pamietam, wazna przez dwa lata i mozna na niej wlatywac do USA wielokrotnie. Czemu mialalby sie Kiiniia starac o wize w ambasadzie, lub miec problemy po wylocie z USA? No chyba, ze jest to rozmowa o dalekiej przyszlosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tak sobie mysle o tym co Kinia pisze o tej wizie i chyba jutro zadzwonie do mamy i powiem,ze ma isc do ambasady po wize,bo przeciez jestem jej dzieckiem,a matce nie moga odmowic.Ze tez wczesniej nie wiedzialam o tym :angry: i wszyscy na forum tacy obeznani w prawie,a nikt nie wspomnial nigdy o tym,ale jestescie :P juz sie z wami nie bawie -_--_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegos nie lapie... pomijajac podnoszona sprawe "uprowadzenia dziecka", Kiiniia ma wbita w paszport wize K3. Ta wiza jest, z tego co pamietam, wazna przez dwa lata i mozna na niej wlatywac do USA wielokrotnie. Czemu mialalby sie Kiiniia starac o wize w ambasadzie, lub miec problemy po wylocie z USA? No chyba, ze jest to rozmowa o dalekiej przyszlosci?

Sprawa wyglada tak: na wizie K-3 mozna podrozowac, masz racje. Ale - i tutaj zaczynaja sie schody:

1. Kini approval oraz NVC I-130 "chwycilo" I-129f w tym samym dniu co oznacza, ze prawnie K-3 byla wydana nieprawnie, co z kolei oznacza, ze moze tutaj miec zastosowanie sprawa podobne jak byla cytowana gdzies tam na VJ (sprawa bardzo podobna, rowniez dotyczyla dziewczyny z Polski). Kinia najprawdopodobniej dostala z NVC pierwsza czesc dokumentow, bo NVC zaczelo proces konsularny i mamy maly zawrot glowy...

Nawet wlatujac teraz na K-3 na granicy urzednicy moga sobie sprawdzic co i jak - ilez razy tak bylo,ze ludziom obliczali wiek jeszcze raz, mimo, ze mieli wize imigracyjna z ambasady z Polski? Ilez azy bylo tak, ze robilo sie update w systemie imigracyjnym po kilku miesiacach..?

2. Jesli USCIS zrobi revoke I-129f, wtedy Kinia zostaje "na lodzie" - wedle Kini nie moga tego zrobic, bo jej maz ma prace w Stanach, a maz tamtej dziewczyny (z VJ) nie mial stalej pracy (to nic, ze tutaj nie chodzilo o prace a o cos zupelnie innego, ale to tylko taki szczegol)

3. Kinia zlozyla dokumenty o adjustment oraz, za porada zapewne rodziny, dolaczono I-131. Co to oznacza? Ano to samo co fakt, ze ludzie maja H-1B i staraja sie o adjustment - dopoki nie masz osobnego pozwolenia na prace wzietego z AOS dopoty Twoja H-1B jest wazna - tak samo tutaj: niby masz K-3, ale jesli starasz sie o AOS ORAZ wystepujesz o Advance Parole wtedy na granicy maja absolutne prawo nie respektowac Twojej K-3 (mimo, ze w teorii jest nadal wazna), bo Ty wystapiles o AP tym samym rezygnujac niejako z wizy K-3. Czyli malo rozsadny byl ten kto im doradzil Advance Parole. I jesli cokolwiek zacznie sie dziac czy to z AP czy z I-485 to dziewczyne moga nie wpuscic do Stanow...

4. Na pytanie po co Kinia mialaby isc do ambasady i o jaka wize sie starac ("bo jest matka dziecka") tego nie wiem, ale zapewne dowiemy sie w niedalekiej przyszlosci chyba, ze scenarzysta wymysli cos innego w tej telenoweli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie mysle o tym co Kinia pisze o tej wizie i chyba jutro zadzwonie do mamy i powiem,ze ma isc do ambasady po wize,bo przeciez jestem jej dzieckiem,a matce nie moga odmowic.Ze tez wczesniej nie wiedzialam o tym :angry: i wszyscy na forum tacy obeznani w prawie,a nikt nie wspomnial nigdy o tym,ale jestescie :P juz sie z wami nie bawie -_--_-

Prosze rowniez powiedziec mamie, ze w razie pytan konsul moze sobie wejsc tutaj na Forum i doinformowac sie w kwestii wizy (bo zapewne bedzie on troche confused...).

Ze mna prosze nie zrywac wiezi znajomosci gdyz ja, podobnie jak reszta tutaj nieobeznanych, nie wiemy o jaka wize chodzi, ale jak mama pojdzie i wize dostanie to uprzejmie prosimy abys nam napisala co jej wbili w paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa problemy z dokumentami...

3. Kinia zlozyla dokumenty o adjustment oraz, za porada zapewne rodziny, dolaczono I-131. Co to oznacza? Ano to samo co fakt, ze ludzie maja H-1B i staraja sie o adjustment - dopoki nie masz osobnego pozwolenia na prace wzietego z AOS dopoty Twoja H-1B jest wazna - tak samo tutaj: niby masz K-3, ale jesli starasz sie o AOS ORAZ wystepujesz o Advance Parole wtedy na granicy maja absolutne prawo nie respektowac Twojej K-3 (mimo, ze w teorii jest nadal wazna), bo Ty wystapiles o AP tym samym rezygnujac niejako z wizy K-3. Czyli malo rozsadny byl ten kto im doradzil Advance Parole. I jesli cokolwiek zacznie sie dziac czy to z AP czy z I-485 to dziewczyne moga nie wpuscic do Stanow...

Hmm... a to nie jest tak, ze na granicy wjezdzasz na wizie lub na AP? Wiem, ze ludzie, ktorzy sa na H-1B, robia AOS i dostaja AP, wyjezdzaja a potem wracaja na H-1B, by moc dalej byc w statusie, pracowac. Osobiscie znam takie przypadki. Ja rozumiem, ze zarowno K-3 jak i H-1B sa dual intent, wiec co stoi na przeszkodzie, by przy powrocie wrocic na K-3? Immigrant intent tu chyba nie przeszkaadza? Swoja droga, z H-1B powrot na AP (lub praca na EAD, np. dla innego pracodawcy albo po uplywie waznosci statusu) moze skonczyc sie dosc niekorzystnie, bo jezeli AOS okaze sie byc denied... no wlasnie... jest sie out of status, do H-1B sie przywrocic nie mozna, generalnie niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sa problemy z dokumentami...

Hmm... a to nie jest tak, ze na granicy wjezdzasz na wizie lub na AP? Wiem, ze ludzie, ktorzy sa na H-1B, robia AOS i dostaja AP, wyjezdzaja a potem wracaja na H-1B, by moc dalej byc w statusie, pracowac. Osobiscie znam takie przypadki. Ja rozumiem, ze zarowno K-3 jak i H-1B sa dual intent, wiec co stoi na przeszkodzie, by przy powrocie wrocic na K-3? Immigrant intent tu chyba nie przeszkaadza? Swoja droga, z H-1B powrot na AP (lub praca na EAD, np. dla innego pracodawcy albo po uplywie waznosci statusu) moze skonczyc sie dosc niekorzystnie, bo jezeli AOS okaze sie byc denied... no wlasnie... jest sie out of status, do H-1B sie przywrocic nie mozna, generalnie niefajnie.

Bardzo dobre pytanie. Odpowiedz jest nieco skomplikowana. Otoz ja tez znam osoby, ktore tak jak Ty piszesz wjezdzaly na H-1B majac AP. Znam tez takie, ktore nie wjechaly (glownie NYC, NJ oraz PA). Otoz urzednicy podeszli do tego tak: skoro masz AP to tenze AP stoi "wyzej" niz wiza nieimigracyjna, bo Ty sie juz ubiegasz o wize imigracyjna. Jesli majac H-1b chciales sobie podrozowac na tej wize to po Ci w takim razie AP? Skoro masz AP to masz go w celu podrozowania, bo po to sam sie o niego ubiegales, tyle, ze tenze AP jest juz zaprzeczeniem wizy nieimigracyjnej.. Jedyny czas kiedy ubiegasz sie o AP jest gdy Twoja K-3 wygasnie a Ty masz I-485 toczaca sie. Oczywiscie, ze mozesz trafic na urzednika, ktory nic nie powie, tylko pytanie co jesli trafisz na kogos kto sie doczepi a dziewczyna nie mowi nawet po angielsku? Po co w ogole komplikowac sobie zycie, skoro mozna prosto i bez problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...