Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! ^_^

Czytałem ostatnio troszkę na temat tych wszystkich wiz, zielonej karty, białego paszportu i mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Sprawa wygląda następująco. Skończyłem Liceum Ogólnokształcące i zdałem pomyślnie maturę. Po angielsku mówię płynnie od czasów końca gimnazjum, gdzie chodziłem do klasy językowej i miałem ponad 8 godzin tygodniowo tego języka. Zawsze dobrze radziłem sobie ze sportem. Pomyślałem więc, żeby związać z tym swoją przyszłość. Zapisałem się do Szkoły Profesjonalnego Wrestlingu w Atlancie, Georgii. Zapłaciłem odpowiednią sumę pieniędzy, za czas treningu i w najbliższym czasie postaram się wyjechać. I tutaj jest następujący problem. Nie śpię na pieniążkach, więc żeby opłacić miesięcznie 550 dolarów ( szkoła + hotel ) trzeba będzie coś zrobić, a jak wiadomo czochrać tych pieniędzy z Polski na 3 lata takiego treningu będzie problem, ponieważ w Ameryce żyje się troszkę innymi realiami. Czy mam jakieś możliwości, by legalnie znaleźć tam pracę tymczasową? Nawet fizyczną. Ja chłop - pracy się nie boję. Jeśli nie, to czy mam możliwość otrzymać wizę, pozwalającą na 3 lata takiego treningu? Otrzymałem już zaproszenie od Szkoły.

Pozdrawiam i przepraszam za błędy*

* - jeśli takowe popełniłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pierwsze pytanie brzmi - na jakiej wizie zamierzasz tam wyjechac ? Bo to pytanie powinienes sobie zadac zanim zaplaciles jakiekolwiek pieniadze. Na turystycznej nie masz zadnych szans zeby byc 3 lata, nie masz tez szans na mozliwosc pracy.

Jak konkretnie wyglada Twoje zaproszenie ze szkoly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zatem więc, mogę zmienić program nauki na partowy. Ale i tak najmniejsze odcinki to 3 miesiące. Jest to wersja dla uczniów internacjonalnych. 3 miesiące - płatne. 1 miesiąc - przerwa, i kontynuacja nauki. Tylko znowu - pieniądze by się przydały na te luksusy. :/

Jest to zwyczajne zaproszenie wysłane na maila. Nie chcę dokładnie go kopiować, ponieważ są w nim zawarte ważne dane osobowe mojej osoby. Napisane przez właściciela zaproszenie mówiące o tym, że są w stanie mnie przyjąć i proszą o dalszy kontakt w sprawie przyjazdu i rozpoczęcia treningu.

EDIT : A na warunkach zielonej karty? Wtedy dałbym radę coś wykrztusić? I od razu proszę o wstępne porady, jak takową zdobyć... Nie ożenię się z laską tylko dla możliwości uzyskania karty. Sporo osób tak robi, ale moim zdaniem to niehumanitarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ze myslisz pozytywnie, ale w tej chwili Twoj plan zupelnie sie kupy nie trzyma. Szkola bierze kase i prawdopodobnie uwaza ze wiza i reszta to Twoj problem. Co Ty myslisz, to nie wiem ale wydaje mi sie ze zbyt duzo czasu nad mysleniem jak rozwiazac kwestie wizowe to nie spedziles...

Zadaj jakies konkretne pytanie - w tej chwili mozesz probowac otrzymac wize turystyczna na ktorej mozesz maksymalnie przebywac 6 miesiecy, bez mozliwosci pracy i moim zdaniem wspominajac o szkole i jakims dluzszym treningu masz duze szanse jej nie otrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! ^_^

Czytałem ostatnio troszkę na temat tych wszystkich wiz, zielonej karty, białego paszportu i mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale. Sprawa wygląda następująco. Skończyłem Liceum Ogólnokształcące i zdałem pomyślnie maturę. Po angielsku mówię płynnie od czasów końca gimnazjum, gdzie chodziłem do klasy językowej i miałem ponad 8 godzin tygodniowo tego języka. Zawsze dobrze radziłem sobie ze sportem. Pomyślałem więc, żeby związać z tym swoją przyszłość. Zapisałem się do Szkoły Profesjonalnego Wrestlingu w Atlancie, Georgii. Zapłaciłem odpowiednią sumę pieniędzy, za czas treningu i w najbliższym czasie postaram się wyjechać. I tutaj jest następujący problem. Nie śpię na pieniążkach, więc żeby opłacić miesięcznie 550 dolarów ( szkoła + hotel ) trzeba będzie coś zrobić, a jak wiadomo czochrać tych pieniędzy z Polski na 3 lata takiego treningu będzie problem, ponieważ w Ameryce żyje się troszkę innymi realiami. Czy mam jakieś możliwości, by legalnie znaleźć tam pracę tymczasową? Nawet fizyczną. Ja chłop - pracy się nie boję. Jeśli nie, to czy mam możliwość otrzymać wizę, pozwalającą na 3 lata takiego treningu? Otrzymałem już zaproszenie od Szkoły.

Pozdrawiam i przepraszam za błędy*

* - jeśli takowe popełniłem ;)

moglbys dac linka do tej szkoly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...