Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bardzo duze uproszczenie, I w drugiej czesci nieprawdziwe.

Dlaczego ?

ZUS = SSN - składki obowiązkowe emerytalne świadczenie wypłacane przez państwo (w tym z tz. OFE I i II filaru które i tak były ZUS'u)

OFE = 401K - dobrowolne na życie i do życie świadczenie wypłacane przez fundusze (czyli III filar z OFE na którym miał się opierać system emerytalny w Polsce)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFE to byl drugi filar. Trzeci juz bardziej pasuje i nazywano go zdaje sie IKE czy cos w tym stylu. SSN to numerek jest...

odpowiednik naszego PESEL-u - SSN - to taki sam identyfikator- służy do śledzenia czy płacisz podatki, czy jesteś ubezpieczony, gdzie mieszkasz i pracujesz czy byłeś karany itp , ale nie gwarantuje emerytury podobnie jak PESEL. Pracujesz legalnie czy w Polsce czy w US odprowadzasz podatki - to na starość dostaniesz zapomogę od państwa bo wyżyć się z tego nie da.

Mała, subtelna różnica:

- 401K - odkładasz samodzielnie ze swojego wynagrodzenia i ewentualnie pracodawca dopłaca - możesz samodzielnie zdecydzielnie kiedy przestajesz pracować i żyjesz z tego do końca swoich dni ;)

- OFE - odkładasz samodzielnie ze swojego wynagrodzenia z nadzieją ,że będziesz mieć coś na stare lata, ale w którymś momencie ktoś Ci to zapierdzielił :angry:

Myślę, że taki numer by nie przeszedł w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak już piszemy o wieku to biorę udział w loterii i mam 20 lat :) wcześniej udziału brać nie mogłem ze względu na szkołę. A z drugiej strony ciekawi mnie czy podczas losowania GC zwracają uwagę na wiek czy losowanie jest całkowicie przypadkowe. Ciekawe te tematy dotyczące emerytur :)

Odlczanie dni trwa powodzenia wszystkim życzę !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...