Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

qrna - w jakim wieku?? Ja rozumiem, że da 20-to latka człowiek po 40-tce to staruszek, ale bez przesady. Cała kupa życia jeszcze przed. Druga połowa i to ta bardziej świadoma ;)

Ja mam 30 z dużym plusem i też się tak pocieszam jak Wy. :-) co nie zmienia faktu, że w nocy budzę się zlany potem, ze do emerytury zostało nie za wiele, a ja na 401k mam zero w porywach do dwóch zer. :-)

Dragony, Ty to możesz chociaż na córkę liczyć. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam 30 z dużym plusem i też się tak pocieszam jak Wy. :-) co nie zmienia faktu, że w nocy budzę się zlany potem, ze do emerytury zostało nie za wiele, a ja na 401k mam zero w porywach do dwóch zer. :-)

Wiekszosc potencjalnych emigrantow sie takimi drobnymi szczegolami jak 401k albo nie przejmuje ("jakos to bedzie", "ZUS wyplaci") albo nie czai ze w ogole taki problem istnieje...

Natomiast co do "za pozno" to zupelnie co innego mialem na mysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że co innego, ale bałem się rozwijać Twoją myśl, więc poprowadziłem to w inną stronę :)

A może panowie coś więcej na temat 401k? Ogólnie teorię znamy, (my 40+ :) ), ale coś z praktyki, jak by to wyglądało w naszej sytuacji.

Medeski witaj w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że co innego, ale bałem się rozwijać Twoją myśl, więc poprowadziłem to w inną stronę :)

A może panowie coś więcej na temat 401k? Ogólnie teorię znamy, (my 40+ :) ), ale coś z praktyki, jak by to wyglądało w naszej sytuacji.

Tak, ze im pozniej zaczniesz odkladac tym mniej odlozysz. Trzeba wziac pod uwage ile jeszcze Ci zostanie lat pracy, bo sa roczne limity, wiec mozna skalkulowac ile sie maksymalnie odlozy. No i oczywiscie pracodawca powinien partycypowac. Ja moglem sobie otworzyc konto emerytalne, ale na moim obecnym stanowisku pracodawca nic nie doklada, wiec sobie darowalem. Poczekam, az bede sie kwalifikowal na 403b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że co innego, ale bałem się rozwijać Twoją myśl, więc poprowadziłem to w inną stronę :)

A może panowie coś więcej na temat 401k? Ogólnie teorię znamy, (my 40+ :) ), ale coś z praktyki, jak by to wyglądało w naszej sytuacji.

Medeski witaj w klubie :)

W skrocie to jest tak ze odkladasz na swoja emeryture sam. Ile odlozysz, tyle bedziesz mial - jak bedziesz mial malo i dlugo zyl to nie bedziesz mial z czego zyc...

Mi pracodawca dorzuca do 8% tego co sam odloze, wiec odkladam maksymalna mozliwa kwote bo zaczalem pozno (36).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze brzmi - " 40+ Klub Seniora DV 2015 " :)

Widzę, że nie tylko młodzi , wykształceni z wielkich miast chcą opuścić Zieloną wyspę. ;)

Dobre :) Aczkolwiek obecnie na świecie dolna granica wieku dla osób zwanych seniorami to.... uwaga... dopiero 60 lat!!! Także moi drodzy 40+ niech żyje młodość! marzenia i nadzieja! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...