Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2015


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Klub seniora z ;) , normalnie to jesteśmy starsza młodzież :)

KaeR, kzielu w Stanach trzeba przepracować min. 40 kwartałów czyli 10 lat, aby zasłużyć sobie na emeryturę.

Zakładając, że mamy plan 401k i pracodawca nam dokłada drugie tyle oraz to, ze zarabiamy średnią krajową

to ile po tych 10 latach można otrzymać emerytury po osiągnięciu już odpowiedniego wieku (67 lat).

Można to jakoś wyliczyć albo może znacie przykłady z życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 723
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

KaeR, kzielu w Stanach trzeba przepracować min. 40 kwartałów czyli 10 lat, aby zasłużyć sobie na emeryturę.

Zakładając, że mamy plan 401k i pracodawca nam dokłada drugie tyle oraz to, ze zarabiamy średnią krajową

to ile po tych 10 latach można otrzymać emerytury po osiągnięciu już odpowiedniego wieku (67 lat).

Można to jakoś wyliczyć albo może znacie przykłady z życia?

Na nic sobie nie zasluzysz. Po przepracowaniu 10 lat to sie kwalifikujesz na Social Security benefits ktore mozna otrzymac po 67 roku zycia i ktore do przezycia generalnie nie wystarcza (pomijajac juz fakt ze w tej chwili najnowsze prognozy wskazuja ze kasa w SS sie skonczy za kilkanascie lat wiec istnieje duzo prawdopodobienstwo ze nie dostaniesz nic).

401k na ktore zbierasz mozesz wybrac w dowolnym momencie (znam ludzie ktorzy przeszli na emeryture w wieku 50 lat) z pewnymi konsekwencjami...

Przestan myslec w kategoriach emerytury - to nie jest zadna emerytura ktora Ci sie nalezy i ktora ktos Ci bedzie wyplacal. To swoje Twoje pieniadze ktore odkladales i z ktorych bedziesz korzystal - mozesz wziac wszystko na raz, mozesz wybierac po trochu, mozesz zrobic z nimi kilka innych rzeczy - jak sie skoncza, to ich nie bedzie (stad dlugosc zycia ma znaczenie). To nie jest emerytura z ZUSu, i stad ma kolosalne znaczenie ile sobie odlozysz.

Dla przykladu poczytaj sobie to : http://money.cnn.com/magazines/moneymag/money101/lesson23/index6.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest jakaś różnica w płaceniu składek emerytalnych czy na 401k, czy jeszcze inne ustrojstwo a odkładaniem do skarpety lub ewentualnie do banku na osobne konto, bo z tego co napisałeś: ile sobie odłożysz tyle będziesz miał, wynika, że nie ma żadnej?

Czy tylko jest taka różnica, ze twój plan emerytalny jest nieopodatkowany, a oszczędności tak, tzn. odsetki od nich?

Oj zapomniałem poczytać, ale to później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest jakaś różnica w płaceniu składek emerytalnych czy na 401k, czy jeszcze inne ustrojstwo a odkładaniem do skarpety lub ewentualnie do banku na osobne konto, bo z tego co napisałeś: ile sobie odłożysz tyle będziesz miał, wynika, że nie ma żadnej?

Czy tylko jest taka różnica, ze twój plan emerytalny jest nieopodatkowany, a oszczędności tak, tzn. odsetki od nich?

Oj zapomniałem poczytać, ale to później :)

Ogolnie rzecz biorac i nie wdajac sie w szczegoly - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest jakaś różnica w płaceniu składek emerytalnych czy na 401k, czy jeszcze inne ustrojstwo a odkładaniem do skarpety lub ewentualnie do banku na osobne konto, bo z tego co napisałeś: ile sobie odłożysz tyle będziesz miał, wynika, że nie ma żadnej?

Czy tylko jest taka różnica, ze twój plan emerytalny jest nieopodatkowany, a oszczędności tak, tzn. odsetki od nich?

Oj zapomniałem poczytać, ale to później :)

Placenia SS nie mozna zbytnio ominac. To jest jakies 6.2% wyplaty. Mam nadzieje, ze nie bede musial z FICA korzystac, bo to bedzie oznaczac, ze wyjazd do USA zakonczyl sie porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac i nie wdajac sie w szczegoly - tak.

Dzięki za odp.

Placenia SS nie mozna zbytnio ominac. To jest jakies 6.2% wyplaty. Mam nadzieje, ze nie bede musial z FICA korzystac, bo to bedzie oznaczac, ze wyjazd do USA zakonczyl sie porazka.

Czyli jakąś kasę jednak będziesz dostawał nawet jeśli nic sam nie odłożysz (?)

no to i ja do staruszkow 40+ dolacze, ale "dopiero" w lipcu :)

Pożyjemy zobaczymy, od czerwca będę chyba musiał wprowadzić jakąś opłatę członkowską, za dużo tu staruszków :D

43 w pazdzierniku.

Zielona karta jest mi potrzebna, zeby moc tam za/po -mieszkac.

Moc, a nie musiec.

Móc, a nie musieć to jest to do czego dążę :)

A wracając do starszej młodzieży to nie spodziewałem się, że nas aż tylu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Czyli jakąś kasę jednak będziesz dostawał nawet jeśli nic sam nie odłożysz (?)

Pożyjemy zobaczymy, od czerwca będę chyba musiał wprowadzić jakąś opłatę członkowską, za dużo tu staruszków :D

Móc, a nie musieć to jest to do czego dążę :)

A wracając do starszej młodzieży to nie spodziewałem się, że nas aż tylu :lol:

Ja też się dołączam do klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...