Skocz do zawartości

Nielegalnie W Usa, A Loteria Wizowa Dv


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli odprowadzało się podatki to sprawa wiadoma, że się pracowało i co wtedy, jeśli chce się tu wrócić za jakiś czas? Ban na zawsze?

A jeżeli nie płaciło się podatków i nikt za rekę, przy nielegalnej pracy, nie złapał, nie wymieniało się czeków, ale posiadało konto w banku? Czy szukają aż tak dokładnie informacji nt. delikwenta, który ponownie chce przylecieć? I czy aby nie jest tak, że jeżeli skłamie się, że się nie pracoało, to dostaje się bana dożywotnio?

Generalnie to interesuje mnie to, co tak naprawdę dyskwalifikuje całkowicie do otrzymania wizy (turystycznej, studenckiej, pracowniczej) albo GC wylosowanej w loterii. Chciałabym tylko to wiedzieć i już nie męczę pytaniami na ten temat:)

Dziękuję za link nt. deportacji. Ale czy mam traktować to, co otrzymałam jako "dobrowlony wyjazd"? Chyba nie bo nie dali mi 120 dni na opuszczenie kraju, tylko natychmiast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozróżnić dwie sprawy.

Wizy imigracyjne i nie imigracyjne.

I tak przy wizach imigracyjnych jesli nie mają Twojego podpisu,nic w systemie imigracyjnym to wiedzą ze np pracowal ktoś lecz nie mogą od tak sobie odmówić wjazdu i wizy. Samo myślenie to za mało.

A wizy nie imigracyjne to tutaj jest szersze myślenie nawet jak nie masz konta a jesteś dlugo,zmieniasz status a do tego kombinujesz to okłamałaś Konsula i urzędnika na granicy a jeśli tak to kolejnym razem możesz zrobić podobnie. Twoja wiarygodność spada co nie znaczy ze każdy ma podobnie i będzie mieć. Należy miec tego świadomość.

Znam osoby ze za mniejsze sprawy masz NIE a inne za gorsze dają Ci szanse i podobnie jest z kolejna wiza i wjazdem.

A co wyjazdu to może Karina coś dopisze do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję sly6 za odpowiedź, jest bardzo pomocna :)

Jeśli ktoś byłby zorientowany w temacie "dobrowolnego wyjazdu" i tego czy można gdzieś sprawdzić czy aby nie toczy się już jakieś postępowanie deportacyjne, czy został wydany jakiś nakaz byłabym wdzięczna za doinformowanie w tym temacie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

Jakies dwa miesiace temu zadalam pytanie dot. mojej sprawy jednemu z adwokatow (na FAQ), podaje link, bo byc moze komus sie przyda (moj nick aga):

http://adwokatbloch.com/index.php?p=146

Tenze adwokat twierdzi, ze pobyt nielegalny liczy sie od dnia otrzymania pisma z odmowa. W zwiazku z tym, ze mi ta odpowiedzia namieszal (dwoch innych adwokatow powiedzialo mi, ze liczy sie to od dnia wygasniecia wizy), moja znajoma skontaktowala sie z adwokatem imigracyjnym. Ten z kolei powiedzial, ze przy zmianie wizy z turystycznej na studencka UrzadImigracyjny daje sobie 120 dni na odpowiedz. W zwiazku z tym niezaleznie kiedy przyjdzie pismo z odmowa, nielegalny pobyt liczy sie po uplywie tych 120 dni. Podobno te 120 dni jest liczone od dnia wygasniecia wizy, ale moze Urzad wezmie pod uwage date wplyniecia podania o zmiane wizy (w tym wypadku o 2 tyg. wczesniejsza date).

Mam nadzieje, ze skoro jest adwokatem specjalizujacym sie w sprawach imigracyjnych, wie co mowi. Ale chcialam zwrocic uwage na kompletnie rozne interpretacje adwokatow na dokladnie ten sam temat... I badz tu czlowieku madry

Tak czy inaczej kupilam juz bilet do Polski, gdyz niestety nie mam juz mozliwosci zalegalizowania pobytu bedac tutaj. Byc moze wskuram cos bedac w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Jakies dwa miesiace temu zadalam pytanie dot. mojej sprawy jednemu z adwokatow (na FAQ), podaje link, bo byc moze komus sie przyda (moj nick aga):

http://adwokatbloch.com/index.php?p=146

Tenze adwokat twierdzi, ze pobyt nielegalny liczy sie od dnia otrzymania pisma z odmowa. W zwiazku z tym, ze mi ta odpowiedzia namieszal (dwoch innych adwokatow powiedzialo mi, ze liczy sie to od dnia wygasniecia wizy), moja znajoma skontaktowala sie z adwokatem imigracyjnym. Ten z kolei powiedzial, ze przy zmianie wizy z turystycznej na studencka UrzadImigracyjny daje sobie 120 dni na odpowiedz. W zwiazku z tym niezaleznie kiedy przyjdzie pismo z odmowa, nielegalny pobyt liczy sie po uplywie tych 120 dni. Podobno te 120 dni jest liczone od dnia wygasniecia wizy, ale moze Urzad wezmie pod uwage date wplyniecia podania o zmiane wizy (w tym wypadku o 2 tyg. wczesniejsza date).

Mam nadzieje, ze skoro jest adwokatem specjalizujacym sie w sprawach imigracyjnych, wie co mowi. Ale chcialam zwrocic uwage na kompletnie rozne interpretacje adwokatow na dokladnie ten sam temat... I badz tu czlowieku madry

Tak czy inaczej kupilam juz bilet do Polski, gdyz niestety nie mam juz mozliwosci zalegalizowania pobytu bedac tutaj. Byc moze wskuram cos bedac w Polsce :)

Ja przypuszczam, ze jest podobnie lub identycznie jak w przypadku przedluzenia wizy turystycznej, czyli jesli przyszla odmowa, to nielegalnie sie jest od daty w I-94. A poniewaz chyba ten sam formularz co do przedluzenia jest do zmiany statusu, wiec pewnie i tak samo sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Jakies dwa miesiace temu zadalam pytanie dot. mojej sprawy jednemu z adwokatow (na FAQ), podaje link, bo byc moze komus sie przyda (moj nick aga):

http://adwokatbloch.com/index.php?p=146

Tenze adwokat twierdzi, ze pobyt nielegalny liczy sie od dnia otrzymania pisma z odmowa. W zwiazku z tym, ze mi ta odpowiedzia namieszal (dwoch innych adwokatow powiedzialo mi, ze liczy sie to od dnia wygasniecia wizy), moja znajoma skontaktowala sie z adwokatem imigracyjnym. Ten z kolei powiedzial, ze przy zmianie wizy z turystycznej na studencka UrzadImigracyjny daje sobie 120 dni na odpowiedz. W zwiazku z tym niezaleznie kiedy przyjdzie pismo z odmowa, nielegalny pobyt liczy sie po uplywie tych 120 dni. Podobno te 120 dni jest liczone od dnia wygasniecia wizy, ale moze Urzad wezmie pod uwage date wplyniecia podania o zmiane wizy (w tym wypadku o 2 tyg. wczesniejsza date).

Mam nadzieje, ze skoro jest adwokatem specjalizujacym sie w sprawach imigracyjnych, wie co mowi. Ale chcialam zwrocic uwage na kompletnie rozne interpretacje adwokatow na dokladnie ten sam temat... I badz tu czlowieku madry

Tak czy inaczej kupilam juz bilet do Polski, gdyz niestety nie mam juz mozliwosci zalegalizowania pobytu bedac tutaj. Byc moze wskuram cos bedac w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos na forum, kto naprawde jest zorientowany w prawie imigracyjnym? Wiem, ze jest Pani Karina, ale nie ma jej tu chyba ostatnio :)

Chcialabym wiedziec, ktora z tych trzech opcji jest zgodna ze stanem faktycznym: czy nielegalny pobyt zaczyna sie po wygasnieciu wizy w tym przypadku, czy po tych 120 dniach od wyslania dokumentu lub od wygasniecia wizy, czy od dnia otrzymania pisma o odmowie. Interesuje mnie od jakiego okresu licza sie dni do karencji w przypadku przekroczenia pol roku nielegalnego pobytu tutaj (zakaz 3-lat na powrot do USA)

Juz na prawde nie wiem kogo sluchac. Bilet juz wykupilam wiec juz niczego nie bede zmieniac, ale chce wiedziec czy dobrze zrobilam, decydujac wrocic w tym terminie, jaki wybralam i czy nie skutkuje to jednak zakazem na 3 lata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...