Skocz do zawartości

Nielegalnie W Usa, A Loteria Wizowa Dv


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/13/2021 at 10:09 PM, mcpear said:

Zależy. Jeśli przesiedział i siedzi w USA nadal to nie ma sensu. Jesli przesiedział, wrócił do Polski i minęło 10 lat od powrotu to może startować bez problemu.

Nie zgadzam się. Sens zawsze jest, bo prawo może ulec zmianie. A wysłanie wniosku nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jakaś logika w tym jest. Wniosek można rzeczywiście złożyć. Ale w przypadku bycia wylosowanym (w maju 2022) o ile się prawo nie zmieni do czasu składania dokumentów (wrzesień 2022) to wykładanie pieniędzy na wniosek wizowy jest wyrzuceniem ich w śmieci.

Można debatować jakie są szanse, że prawo się zmieni w tym zakresie - to znaczy, że nielegalni imigranci nabędą prawa do zalegalizowania swojego statusu przez loterię. Wg mojego skromnego zdania, szanse na to że stanie się tak do września 2022 są iluzoryczne i mikroskopijne o ile nie nanoskopijne. Ale masz rację wniosek nic nie kosztuje i w przypadku wygrania można sobie będzie w brodę pluć, że gdyby się nie złamało prawa to dzisiaj byłoby się legalnym imigrantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witajcie, wiem, że wylosowanie zielonej to igła w stogu siana, ale przypuścmy, że wylosowałem na wizie turystycznej podczas pobytu w USA- czy trzeba wracać do Polski do ambasady, czy można to wtedy załatwić na miejscu w USA? Czysta ciekawość, gdyż w takiej sytuacji się właśnie znajduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, georg700 said:

Witajcie, wiem, że wylosowanie zielonej to igła w stogu siana, ale przypuścmy, że wylosowałem na wizie turystycznej podczas pobytu w USA- czy trzeba wracać do Polski do ambasady, czy można to wtedy załatwić na miejscu w USA? Czysta ciekawość, gdyż w takiej sytuacji się właśnie znajduję.

Mozna, trzeba byc tylko eligible. Na wizie turystycznej jest to niezwykle malo prawdopodobne, bo musisz przed wylosowaniem mieszkac juz w USA. Wyniki sa w maju. Najwczesniej dokumenty mozesz zlozyc w pazdzierniku, zakladajac ze masz bardzo niski numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2022 at 7:12 PM, Xarthisius said:

Mozna, trzeba byc tylko eligible. Na wizie turystycznej jest to niezwykle malo prawdopodobne, bo musisz przed wylosowaniem mieszkac juz w USA. Wyniki sa w maju. Najwczesniej dokumenty mozesz zlozyc w pazdzierniku, zakladajac ze masz bardzo niski numer.

Dzieki! Czy status studenta by uratował sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, georg700 said:

Dzieki! Czy status studenta by uratował sytuacje?

Nie ma znaczenia z jakiego waznego statusu nieimigracyjnego robisz adjustment. Nie da sie tylko z ESTA, wiz zalog statkow/samolotow I jakichs dyplomatycznych bez specjalnych zezwolen. Dodam tylko, ze nielegalna praca czyni Cie inadmissible w kazdym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...