Skocz do zawartości

Zmiana Nazwiska Przy Ubieganiu Sie O Gc


Gosia91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przejrzalam forum i postanowilam napisać, bo sama mam kilka pytań. Nie wiem, czy tutaj pasują tematycznie, ale wiażą się z emigracją, więc chyba jest to najlepsze miejsce.
Mianowicie jestem w tej chwili z mężem w USA. Pobraliśmy się w tym roku w Polsce, wzięliśmy ślub cywilny. Nie zmieniałam nazwiska na męża - więc mamy różne - on swoje, a ja swoje. Mąż ma obywatelstwo amerykańskie, ja jestem tutaj na wizie B2.
Słyszeliśmy, że fakt, że w Polsce jesteśmy małżeństwem w USA się nie liczy, dopóki nie zalegalizujemy tego związku tutaj. Myśleliśmy, że zawarcie związku małżeńskiego w Polsce automatycznie czyni nas małżonkami w innych krajach. Jak wygląda to prawnie w USA? Czy podpisywanie różnych dokumentów jako małżeństwo jest zgodne z prawdą, czy musimy zrobić coś, żeby uprawomocnić nasze małżeństwo? Jeżeli tak, to co?

Kolejne pytanie wiąże się z nazwiskiem. Mianowicie postanowiliśmy, że chcemy zostać w USA dłużej (jestem w ciąży i chcemy tutaj urodzić bobasa) będziemy się ubiegać o zieloną kartę dla mnie oraz chcemy zmienić moje nazwisko, by było takie jak męża. Rozmawialiśmy z adwokatem, który powiedział, że można je zmienić w trakcie ubiegania się o zieloną kartę dla mnie. Czy będzie problem przy wyrabianiu nowego paszportu - mianowicie czy wiza będzie wbita do nowego? Czy będzie to problemem, jeżeli na wizie mam nazwisko panieńskie, a paszport wyrobie na nazwisko, które wezmę po mężu? Jakie trzeba dokumenty podać w wypadku wyrabiania nowego paszportu przez zmianę nazwiska?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź sly6! Myslałam, że jak sie ma wize na 10 lat, to przy jakichś zmianach paszportów jest ona przebijana, czy cos w ten deseń. A tu masz Ci los ;)

A wie ktoś jak to jest z tym małżeństwem zawartym w Polsce? czy w USA trzeba je też legalizować, czy wystarczy, że tam je zawarlismy? Jesli to był tylko ślub cywilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak to jest z tym małżeństwem zawartym w Polsce? czy w USA trzeba je też legalizować, czy wystarczy, że tam je zawarlismy? Jesli to był tylko ślub cywilny.

Niczego w USA nie musicie "legalizować", musicie tylko przetłumaczyć akt ślubu na angielski i dołączyć do papierów o GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jackie. Tak myslelismy, tylko znajomy meża nam to zaburzył, twierdząc, że fakt zawarcia slubu w Polsce sie tutaj nie liczy. Zdziwilismy sie, ale wątpliwosc została, dzięki za jej rozwianie! :)

Oj, to samych kawalerow i panny bysmy tutaj mieli... :) Nawet na logike to nie ma sensu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...