Skocz do zawartości

Obywatelstwo Bez Rejestracji W Selective Service


mesio007

Rekomendowane odpowiedzi

Karina to taka nasza forumowa Wonder Woman. Zawsze na strazy, zawsze wybawi z opresji:) Z gory dziekuje za list i za wszystko co robisz dla nas, jak rowniez dla innych uzytkownikow forum.

A wracajac do tego nieszczesnego Selective Service, zastanawiam sie ilu nielegalnych tak naprawde sie tam rejestruje. Po pierwsze, skad maja wiedziec, ze takie cos w ogole istnieje? A nawet jak wiedza, to jak sa nielegalnie to przeciez siedza jak mysz pod miotla, a nie biegaja rejestrowac sie do programow rzadowych. Wszyscy wiedza, ze legalnie czy nie, trzeba robic rozliczenie podatkowe. Dlaczego nic sie nie mowi o Selective Service, szczegolnie gdy USCIS traktuje to tak powaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sly, a jak moglabym nie pamietac? Gdyby nie Karina to az strach myslec jaka by teraz byla moja sytuacja, ta kobieta przywrocila mi wiare w ludzi. W ogole wszyscy na tym forum sa niesamowici. Nie bylo mnie tu dobrych pare miesiecy, a tu nadal ta sama paczka co 6 lat temu. Czas nadrobic zaleglosci!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał identyczną sytuację .Miał bardzo duże kłopoty ,sprawa się przeciągała .Wziął adwokata ,wydał kupę kasy i obywatelstwo dostał . Dokładniejszych szczegółów nie znam ale chłopak naszarpał się nie mało.

Patrza teraz na to i to bardzo. Coraz czesciej sytuacje takie jak opisales sa na porzadku dziennym (vs. kiedys byl to wrecz odosobniony przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ,Karina to prawdziwa Wonder Women tu na forum....i zgadzam sie co do listu ,musi taki list wyjasniajacy byc i Karina pomoglaga nam go napisac ,dzieki czemu moj maz bez problemu dostal obywatelstwo .....jestesmy jej za to bardzo wdzieczni i ja pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Chcialam sie tylko pochwalic ze list jak najbardziej pomogl. Interview poszlo jak po masle, urzednik nawet nie wspomnial o braku rejestracji do selective service. Zapytal co prawda o joint-sponsora do GC, co bylo troche dziwne, ale ogolnie wszystko odbylo sie bylo bez najmniejszych problemow. Dziekuje Karina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie tylko pochwalic ze list jak najbardziej pomogl. Interview poszlo jak po masle, urzednik nawet nie wspomnial o braku rejestracji do selective service. Zapytal co prawda o joint-sponsora do GC, co bylo troche dziwne, ale ogolnie wszystko odbylo sie bylo bez najmniejszych problemow. Dziekuje Karina.

SUPER !

(pomijam fakt, ze email, ktory do Ciebie wyslalam po naszek rozmowie telefonicznej wrocil mi jako oznaczony przez jakis Twoj system jako spam... a ja sie wyprodukowalam z tlumaczeniami.. :) Grunt, ze list przeszedl, i macie za soba to nieszczesne immigration). Ale jesli sie bedziesz chciala rozwiesc, a pozniej pobrac ponownie - to wiesz na kogo liczyc :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER !

(pomijam fakt, ze email, ktory do Ciebie wyslalam po naszek rozmowie telefonicznej wrocil mi jako oznaczony przez jakis Twoj system jako spam... a ja sie wyprodukowalam z tlumaczeniami.. :) Grunt, ze list przeszedl, i macie za soba to nieszczesne immigration). Ale jesli sie bedziesz chciala rozwiesc, a pozniej pobrac ponownie - to wiesz na kogo liczyc :))))

Nie wiem dlaczego email wrocil, cale szczescie wytlumaczylas mi jak sie bronic przez telefon. Gdybym sie chciala rozwiesc to w moim przypadku moglam to zrobic dawno temu, a tu na rozwod na razie sie nie zanosi :) Immigration jeszcze nie za nami, czeka nas przysiega. No i my jak to my, zamiast isc jak normalni ludzie na przysiege, to my sobie do Polski jedziemy i przysiege trzeba odroczyc. Nie bardzo wiem jak sie za to zabrac, szczegoly w innym watku http://forum.usa.info.pl/topic/23729-jak-sie-ustala-termin-przysiegi/ Odpowiedz musze wyslac dzisiaj, bo maz dostal wezwanie na 22go maja. Napisalam wczoraj piekny list, ze prosze o przelozenie na po takiej i takiej dacie, bo jedziemy zagranice w terminie takim a takim, podalam 6 powodow dlaczego podroz musi byc akurat wtedy a nie kiedy indziej, dolaczylam dowod zakupu biletow i mam nadzieje ze sie uda. Daj znac jak mozna to zrobic lepiej, ide na poczte kolo poludnia, wiec jakby co to moge cos jeszcze zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego email wrocil, cale szczescie wytlumaczylas mi jak sie bronic przez telefon. Gdybym sie chciala rozwiesc to w moim przypadku moglam to zrobic dawno temu, a tu na rozwod na razie sie nie zanosi :) Immigration jeszcze nie za nami, czeka nas przysiega. No i my jak to my, zamiast isc jak normalni ludzie na przysiege, to my sobie do Polski jedziemy i przysiege trzeba odroczyc. Nie bardzo wiem jak sie za to zabrac, szczegoly w innym watku http://forum.usa.info.pl/topic/23729-jak-sie-ustala-termin-przysiegi/ Odpowiedz musze wyslac dzisiaj, bo maz dostal wezwanie na 22go maja. Napisalam wczoraj piekny list, ze prosze o przelozenie na po takiej i takiej dacie, bo jedziemy zagranice w terminie takim a takim, podalam 6 powodow dlaczego podroz musi byc akurat wtedy a nie kiedy indziej, dolaczylam dowod zakupu biletow i mam nadzieje ze sie uda. Daj znac jak mozna to zrobic lepiej, ide na poczte kolo poludnia, wiec jakby co to moge cos jeszcze zmienic.

Wez kopie dokumentow i sprobuj przez infopass. Czasem, wlasnie przez infopass, ustala Ci od reki inna date. Przynajmniej w NJ, NY nie mamy z tym problemow. Od razu wprowadzaja w system i pytaja czy taka data jest dla Ciebie ok.

Oj tam, normalni ludzie tez odraczaja przysiege, nie ma sie co przejmowac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...