Skocz do zawartości

Pierwszy Dzień W Stanach Z Gc


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się po co wam prawo jazdy międzynarodowe, przecież bez problemu można wynajmować samochód i jeździć na naszym polskim prawku. Kiedyś pamietam jak facet w wypożyczalni miał książeczkę ze zdjęciami praw jazdy z całego świata, zobaczył moje, spojrzał w poradnik i było ok.

Jak masz paszport i międzynarodowe prawko, a nie masz jeszcze plastikowej zielonej karty, możesz założyć konto w banku, np. w Bank of America (dwa dokumenty ze zdjęciem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam jeszcze pytanie odnośnie przelotów, jak lecimy najpierw do NY a za trzy dni do SF to czy mamy zmienić adres do wysyłki SSN? Myślałam, że nam kolega spod obecnego adresu dośle pocztą ale teraz mam wątpliwości. Czy to jakoś wpłynie na formalności w SF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o lotnisko, plan jest taki: lądujemy w NY i tam odciski palców, po 3 dniach lecimy do SF. Na razie mamy wpisany adres kumpla w NY, ale nie będziemy u niego mieszkać. Wiem, że można zmienić adres docelowy do wysyłki SSN, ale my go na razie nie mamy (mamy wynajęty nocleg w SF). Dwa tygodnie daliśmy sobie na wynajęcie lokum, może w tym czasie nasze SSNy przyjdą do kumpla w NY i on nam odeśle. Ale jeżeli nie?

Pytanie jest tylko takie, czy MUSZĘ podać adres w SF w takiej sytuacji, czy może zostać NY podany pierwotnie w papierach. Bo z tego co czytałam to muszę, ale nie wiem za bardzo w jakiej sytuacji, po wynajmie lokum? Trochę mi się pomieszało od lektury postów, bo każdy jest w innej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są GC, bo do wyrobienia SSN wystarczy pójść do biura i wypełnić formularz, natomiast GC jak zaginie to będą kolejne koszty. Lepiej zostawić adres kolegi i niech on później odsyła.

Co do SSN to lepiej zaraz po przylocie przejść się do biura i sprawdzić, czy zostały złożone wnioski. U mnie tak było, że po tygodniu przyszedł SSN żony, a mój nie. Jak poszedłem do biura to okazało się, że mój wniosek nie był nawet złożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

BoA nie wymaga SSN do założenia konta. W moim przypadku (rok 2011) kobieta z banku zerknęła tylko na kwit z SSA potwierdzający to, że wystąpiłem o SSN. Powiedziała, że będę musiał dostarczyć SSN jak tylko go dostanę. I faktycznie, po około 2 miesiącach przyszło pismo z banku z prośbą o podanie SSN. Do założenia konta, o ile dobrze pamiętam, potrzebne były dwa dokumenty. Użyłem polskiego prawka i paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...