Skocz do zawartości

Wazne Dla Osob, Ktore Dostaly Green Card


karina

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie,

Jest teraz niesamowita liczba odmow obywatelstwa z powodu niezarejestrowania sie do Selective Services. Urzednik ma prawo odmowic obywatelstwa i moze, co teraz zdarza sie bardzo czesto, kazac czekac extra 5 lat aby wykazac "dobry moralny charakter".

Jesli dotyczy to kogos z Was - zarejestrujcie sie. I trzymajcie numer, ktory bedzie Wam nadany, bo bedzie Wam to pozniej potrzebne.

Jesli jestes na wizie - tez masz obowiazek zarejestrowania sie! Jesli system Cie odrzuci z rejestracji - trzymaj potwierdzenie, ze probowales sie zarejestrowac, ale z przyczyn od Ciebie niezaleznych nie byles w stanie tego zrobic.

Od 5 maja wchodzi obowiazkowa nowa forma N-400. Wszyscy wiemy, ze co nowe to gorsze (tradycyjnie jakos tak sie to sklada). Po co robic sobie problemy skoro mozna spac spokojnie...

Dajcie mi znac w razie pytan czy watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja sie w koncu zmobilizowalam jak sie dowiedzialam ze sa nowe formularze, wolalam na starych:)

Karina, moj maz sie nie zarejestrowal i jak do tej pory do niczego sie nie doczepili, interview za 3 tygodnie. Te problemy to kiedy robia, zaraz po wyslaniu dokumentow czy dopiero na rozmowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie w koncu zmobilizowalam jak sie dowiedzialam ze sa nowe formularze, wolalam na starych:)

Karina, moj maz sie nie zarejestrowal i jak do tej pory do niczego sie nie doczepili, interview za 3 tygodnie. Te problemy to kiedy robia, zaraz po wyslaniu dokumentow czy dopiero na rozmowie?

Na rozmowie, ale wyslalas list, ktory Ci wyslalam?

Zadzwon w wolnej chwili powiem Ci co robic.

Czy moge prosic o link, Karino. :wub:

Juz od dawna moge startowac o naturalizacje ale jakos nie moge sie zebrac, pora chyba wziac sie do roboty.

http://www.uscis.gov/outreach/revised-form-n-400-application-naturalization

Masz tam o nowej formie, na USCIS masz juz nowy formularz, ale stary jest akceptowany do poczatku maja. Daj znac jak chcesz ten stary jeszcze (o niebo latwiejszy).

Dobrze ze jestem kobietka lol. A maja w planie podwyzszyc oplaty ?

pelasia, otoz i o tym sie mowi, jako, ze podobno koszty przerobienia/sprawdzenia/przygotowania sprawy jednego aplikanta sa 3 razy wieksze niz oplata... Wcale bym sie nie zdziwila gdyby taki news niedlugo sie pojawil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelasia, otoz i o tym sie mowi, jako, ze podobno koszty przerobienia/sprawdzenia/przygotowania sprawy jednego aplikanta sa 3 razy wieksze niz oplata... Wcale bym sie nie zdziwila gdyby taki news niedlugo sie pojawil...

Dziekuje uprzejmie za odp. Gdyby byl jakis konkretny plan, prosze o info, jesli nie bedzie to problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyslalam list i mam tez juz list z Selective Service w ktorym potwierdzaja, ze mial sie zarejestrowac i tego nie zrobil. W jego wypadku nie maja za bardzo czego odraczac. Minelo juz wiecej niz 5 lat od tego jak mial ostatnia szanse zeby sie zarejestrowac, wszystkie inne papiery w porzadku, mam nadzieje ze obywatelstwo jednak dostanie.

Nie chce Ci weekendu paprac, zadzwonie w przyszlym tygodniu (chyba ze w weekend wygodniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Karino za link. Niestety nie dam rady po staremu bo u mnie w pracy pelnia sezonu i roboty po pachy i jeszcze na dkdatek boss wylata w poniedzialek na prawie dwa tygodnie wiec extra robota mnie czeka. Boss wraca w piatek 9 maja a w niedziele ja wyfruwam i wracam dopiero w czerwcu. Nijak sie nie wyrobie. Jesli ta nowa forma taka trudna to mam w pracy prawnika po dwóch fakultetach. Wrzuce mu na biurko niech się wykazuje. I tak zbija bąki...

Z tego co wynalazłem na tej stronie to rejestracja w Selective Service obowiazuje tylko dzieci do 25 roku zycia. Znaczy ja nie musze? Right...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...