Skocz do zawartości

Wazne Dla Osob, Ktore Dostaly Green Card


karina

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje Karino za link. Niestety nie dam rady po staremu bo u mnie w pracy pelnia sezonu i roboty po pachy i jeszcze na dkdatek boss wylata w poniedzialek na prawie dwa tygodnie wiec extra robota mnie czeka. Boss wraca w piatek 9 maja a w niedziele ja wyfruwam i wracam dopiero w czerwcu. Nijak sie nie wyrobie. Jesli ta nowa forma taka trudna to mam w pracy prawnika po dwóch fakultetach. Wrzuce mu na biurko niech się wykazuje. I tak zbija bąki...

Z tego co wynalazłem na tej stronie to rejestracja w Selective Service obowiazuje tylko dzieci do 25 roku zycia. Znaczy ja nie musze? Right...?

1. Rejestracja obowiazuje mezczyzn ktorzy przebywali w USA miedzy 18 a 26 rokiem zycia. Dlaczego pisze, ze 26 rokiem zycia? Otoz niektorzy urzednicy biora wiek do konca roku czyli do ukonczenia 25 roku zycia (badz rozpoczecia 26 roku zycia). Czyli np. jesli Kowalski ma 25 lat 10 maja 2009 roku, to urzednik moze sie klocic, ze Kowalski mial sie zarejestrowac do 9 maja 2010 roku jako, iz do tego czasu mial 25 lat... Tak wiec ja wole zrobic extra step.. Czesto system nie przyjmie delikwenta, sprawa jest wiec rozwiazana, ale zdarza sie, ze przyjmuje.

Nie ma znaczenia na jakiej wizie, czy w ogole byli nielegalnie - prawo mowi, ze masz sie zarejestrowac. To tak dla potomnych, co by wiedzieli :)

tutaj masz o tym napisane:

If you are an immigrant male (documented or undocumented) living in the United States, age 18 through 25, you are required to register

2. Forma (ta nowa) jest duzo bardziej szczegolowa i beda bardziej sprawdzac ludzi. Wiecej szczegolow = wieksze szanse na powtorne interview badz/oraz bardziej szczegolowe pytania oraz/badz dluzszy czas oczekiwania na decyzje itd. W razie pytan daj mi znac przez prywatna wiadomosc i podpowiem Ci jakbys nie byl czegos pewny. Generalnie chodzi np. o to, ze - i to jest ciekawostka - moga odmowic Ci wydania decyzji o obywatelstwie na podstawie faktu, ze byles w Polsce w wojsku. Podlega to pod kategorie "przeszkolenie w obchodzeniu sie bronia".... To sa takie male szczegoly, ale beda ludzie wracac do urzedu po kilka razy...

Tak, wyslalam list i mam tez juz list z Selective Service w ktorym potwierdzaja, ze mial sie zarejestrowac i tego nie zrobil. W jego wypadku nie maja za bardzo czego odraczac. Minelo juz wiecej niz 5 lat od tego jak mial ostatnia szanse zeby sie zarejestrowac, wszystkie inne papiery w porzadku, mam nadzieje ze obywatelstwo jednak dostanie.

Nie chce Ci weekendu paprac, zadzwonie w przyszlym tygodniu (chyba ze w weekend wygodniej).

Dzwon w tygodniu

Dziekuje uprzejmie za odp. Gdyby byl jakis konkretny plan, prosze o info, jesli nie bedzie to problemem.

Jak tylko cos bede wiedziec to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

1. Rejestracja obowiazuje mezczyzn ktorzy przebywali w USA miedzy 18 a 26 rokiem zycia. Dlaczego pisze, ze 26 rokiem zycia? Otoz niektorzy urzednicy biora wiek do konca roku czyli do ukonczenia 25 roku zycia (badz rozpoczecia 26 roku zycia). Czyli np. jesli Kowalski ma 25 lat 10 maja 2009 roku, to urzednik moze sie klocic, ze Kowalski mial sie zarejestrowac do 9 maja 2010 roku jako, iz do tego czasu mial 25 lat... Tak wiec ja wole zrobic extra step.. Czesto system nie przyjmie delikwenta, sprawa jest wiec rozwiazana, ale zdarza sie, ze przyjmuje.

Nie ma znaczenia na jakiej wizie, czy w ogole byli nielegalnie - prawo mowi, ze masz sie zarejestrowac. To tak dla potomnych, co by wiedzieli :)

tutaj masz o tym napisane:

If you are an immigrant male (documented or undocumented) living in the United States, age 18 through 25, you are required to register

2. Forma (ta nowa) jest duzo bardziej szczegolowa i beda bardziej sprawdzac ludzi. Wiecej szczegolow = wieksze szanse na powtorne interview badz/oraz bardziej szczegolowe pytania oraz/badz dluzszy czas oczekiwania na decyzje itd. W razie pytan daj mi znac przez prywatna wiadomosc i podpowiem Ci jakbys nie byl czegos pewny. Generalnie chodzi np. o to, ze - i to jest ciekawostka - moga odmowic Ci wydania decyzji o obywatelstwie na podstawie faktu, ze byles w Polsce w wojsku. Podlega to pod kategorie "przeszkolenie w obchodzeniu sie bronia".... To sa takie male szczegoly, ale beda ludzie wracac do urzedu po kilka razy...

To już nawet mój syn by się nie zalapal bo jest starszy. "we wojsku" byłem o czym oswiadczylem przy aplikowaniu o GC. Z tamtych czasów to jeszcze tylko karabin kałasznikowa w armiach się został w użytku.

Nawiasem mowiac to szkoliłem młode wojsko na rakiecie DŹWINA (kod NATO chyba S1), która miała zaszczyt strącić pilota USAirForce, niejakiego Pana Powell'a z samolotem U2 w dniu 1 maja 1960 roku.

Z zaproszenia na PW chętnie skorzystam z czystej sympatii, pretekst już jest. ;) Ale aplikacje zacznę chyba jesienią, będzie już po żniwach i wykopkach, więcej czasu będzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia na jakiej wizie sie bylo? Czyli jak się było na WAT to też się liczy, że się ktoś nie zarejestrował? Pamiętam, że gdy byłem na WAT to pytałem o to na forum i ktoś mi odpowiedział, że mnie to nie dotyczy... Mam nadzieje ze nic sie nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karino, a czy forma N 600 tez jest juz nowa?? Bo bede zla niemilosiernie na siebie, ze tyle czasu minelo a ja nadal sie za to nie wzielam... :/

Jeszcze jest stara forma, ta datowana grudzien 2012, ale jak znam zycie, jesli zmieniaja wszystkie formy to i te zmienia. I-864, I-485 juz maja nowe kody na dole aplikacji i roznia sie od tego co bylo kiedys.

Jesli masz czas to ja bym zalatwila to zeby spac spokojnie. Daj mi znac w razie pytan. ;)

Nie ma znaczenia na jakiej wizie sie bylo? Czyli jak się było na WAT to też się liczy, że się ktoś nie zarejestrował? Pamiętam, że gdy byłem na WAT to pytałem o to na forum i ktoś mi odpowiedział, że mnie to nie dotyczy... Mam nadzieje ze nic sie nie zmieniło

Nie ma znaczenia na jakiej wizie sie bylo. Nawet jesli ktos byl nielegalnie tez mial obowiazek rejestracji. Ty rowniez miales obowiazek zarejestrowania sie. Teraz bedziesz musial pisac wyjasnienie i tylko od Urzedu zalezy czy je uwzglednia czy nie. Pisal nawet o tym Jim w ktoryms z postow, ze jego znajomy mial identyczny problem. I, tak jak wspomnialam, nie jest to problem odosobniony. Jednej osobie moze sie uda, ale pieciu osobom juz to nie przejdzie. Lepiej sie zarejestrowac i miec swiety spokoj.

Na forach rozne rzeczy sie pisze, nie zawsze ma to pokrycie w tym jaka jest prawda...

Ja już to sie brałem do wypełnainia wniosku a tu czytam że tylko mężczyźni między 18-26 rokiem zycia,

a ja przeprowadziłem sie tutaj jak miałem 27 lat :) się mi upiekło..

Karino dziękujemy za informacje!!

Lucky you :)

W ogole chyba usiade kiedys i tak w punktach opisze moje spostrzezenia, uwagi na temat obywatelstwa, egzaminu itp. Sa przerozne sytuacje i moze Was to zainteresuje ot tak, dla wlasnej informacji badz moze sie komus przyda na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia na jakiej wizie sie bylo? Czyli jak się było na WAT to też się liczy, że się ktoś nie zarejestrował? Pamiętam, że gdy byłem na WAT to pytałem o to na forum i ktoś mi odpowiedział, że mnie to nie dotyczy... Mam nadzieje ze nic sie nie zmieniło

WAT czyli Work And Travel ? Czy ten skrót znaczy coś zupełnie innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...