Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rada dla osób przyjeżdżających. Jeżeli chcecie szybko i na pewno dostać SSN, należy zaraz po przylocie iść do SSA. Nie ma znaczenia że ubiegamy się w DS260 o SSN. W SSA powiedzieli mi że to, że jest zaznaczone w DS260 to sprawa urzędu imigracyjnego a nie ich (w Chicago). Dowiedziałem się że tutaj urzędy nie współpracują ze sobą i oni nawet nie mieli moich danych ani mojego wniosku oczekującego. Bez SSN byłem prawie miesiąc zablokowany (brak możliwości zrobienia prawa jazdy i legalnej pracy). Po wizycie w SSA dostałem go po 5 dniach roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień mam rozmowę, w sumie to nie moge sie jej już doczekać żeby mieć za sobą i już o tym nie myśleć :) chyba mam już wszystko, wstawie liste co mam, dajcie znać czy wszystko potrzebuje i co jeszcze do tego czasu zalatwić:
paszport
2 fotografie(wizowe)
wniosek ds-260
odpis zupełny aktu urodzenia
zaświadczenie o niekaralnośći(ważne jest rok od daty wystawienia)
wyciąg z banku
list o wsparciu
zaświadczenie o kontynuowaniu studiów (jeszcze)
świadectwo z liceum i matury
dyplom z suplementem
strona o zatwierdzeniu ds260(czy jak to nazwać)
wydruk tej strony gdzie jest data rozmowy
wyniki badań
numer TNT(pod koniec tygodnia zrobie)
potwierdzenie zameldowania też mam..
i pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień mam rozmowę, w sumie to nie moge sie jej już doczekać żeby mieć za sobą i już o tym nie myśleć :) chyba mam już wszystko, wstawie liste co mam, dajcie znać czy wszystko potrzebuje i co jeszcze do tego czasu zalatwić:

paszport

2 fotografie(wizowe)

wniosek ds-260

odpis zupełny aktu urodzenia

zaświadczenie o niekaralnośći(ważne jest rok od daty wystawienia)

wyciąg z banku

list o wsparciu

zaświadczenie o kontynuowaniu studiów (jeszcze)

świadectwo z liceum i matury

dyplom z suplementem

strona o zatwierdzeniu ds260(czy jak to nazwać)

wydruk tej strony gdzie jest data rozmowy

wyniki badań

numer TNT(pod koniec tygodnia zrobie)

potwierdzenie zameldowania też mam..

i pieniądze

wniosek ds260 nie jest potrzebny strona o zlozeniu gor aczej tez nie byla potrzebna

rozumiem ze badania juz masz ?bo do nich tez sa potrzebne zdjecia

potwierdzenie zameldowania w jakim celu ? nie potrzebne

wydruk strony rozmowy? tez nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak badania mam już zrobione, bo niby na stronie pisze żeby mieć ten wniosek. Potwierdzenie zameldowania wziełam na wszelki wypadek bo kiedyś ktoś pisał że musiał dosyłać(z moim szczęściem wole dmuchać na zimne :) ), okej to wyjme ten wniosek o rozmowie. Dzieki wielkie! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla osób przyjeżdżających. Jeżeli chcecie szybko i na pewno dostać SSN, należy zaraz po przylocie iść do SSA. Nie ma znaczenia że ubiegamy się w DS260 o SSN. W SSA powiedzieli mi że to, że jest zaznaczone w DS260 to sprawa urzędu imigracyjnego a nie ich (w Chicago). Dowiedziałem się że tutaj urzędy nie współpracują ze sobą i oni nawet nie mieli moich danych ani mojego wniosku oczekującego. Bez SSN byłem prawie miesiąc zablokowany (brak możliwości zrobienia prawa jazdy i legalnej pracy). Po wizycie w SSA dostałem go po 5 dniach roboczych.

<script type="text/javascript"></script>

Czy do biura SSA aby złożyć wniosek o SSN zabieram tylko paszport czy jeszcze trzeba jakiś dokument z adresem pod który przyjdzie korespondencja a który podawałem w DS260 ?

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy ! Czy ktos mi podpowie, czy w warszawie na badaniach lekarskich można płacić kartaczy gotówka trzeba..? potrzebuje pilnej odpowiedzi :)

Można kartą.

<script type="text/javascript"></script>

Czy do biura SSA aby złożyć wniosek o SSN zabieram tylko paszport czy jeszcze trzeba jakiś dokument z adresem pod który przyjdzie korespondencja a który podawałem w DS260 ?

pozdr

falcon

Byliśmy tam dzisiaj i potrzebne były jedynie paszporty i wypełnione wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...