Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiem że jest to banalne pytanie i już pewnie padło gdyż coś na tem temat widziałem ale nie ma takiej informacji w na stronie ambasady/w pliku informacyjnym. Czy w ambasadzie za opłątę wizową mozna zapłacić karta typu Visa/mastercard ? Bo nie wiem czy wybierać gotówke a wolałbym tego nie robić gdyż waluta na moim koncie to euro. Jest to ostatnia rzecz którą potrzebuję wiedzieć na jutrzejszą rozmowę.

Jeszcze jedno pytanie ,trzeba przyniesc potwierdzenie wysłania formualrza DS260 czy coś w tym stylu, czy chodzi o wydrukowanie status entry check, czy jest to jakiś inny dokument jeszcze ?

Wszystkie opłaty, z wyjątkiem opłaty za rozpatrzenie wniosku o wizę nieimigracyjną i narzeczeńską, należy wnosić wyłącznie w kasie Sekcji Konsularnej. Wszystkie opłaty należy uiszczać w dolarach lub złotych w przeliczeniu po kursie dnia Ambasady. W kasie przyjmowane są wpłaty gotówkowe lub karty kredytowe (Visa, MasterCard, American Express, Novus/Discover, Diners). Nie przyjmujemy czeków. Opłaty nie podlegają zwrotowi. Uwaga: Obywatele krajów nie należących do Unii Europejskiej mogą wnosić opłaty wyłącznie gotówką.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/oplaty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dawno nie zaglądałam ale właśnie wczoraj minął miesiąc od mojego przylotu do US a SSN jak nie było tak nie ma.

Byłam dzisiaj w biurze i okazało się że nie ma żadnego wniosku o SSN dla mnie. To co zaznaczamy w DS260 , że chcemy aby nam przyznano numer nie jest ważne. Trzeba pofatygować się osobiście i złożyć wniosek. Tak jest w Chicago, w Oregonie podobnie. Tak tylko podpowiadam ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj w biurze i okazało się że nie ma żadnego wniosku o SSN dla mnie. To co zaznaczamy w DS260 , że chcemy aby nam przyznano numer nie jest ważne. Trzeba pofatygować się osobiście i złożyć wniosek. Tak jest w Chicago, w Oregonie podobnie. Tak tylko podpowiadam ☺

Dzieki bo jakby nie było to dość istotna informacja dl tych którzy chcą szybko podjąc prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy pisalismy ze nalezy isc na 2 dzien od przylotu po numer SSN bo moze nie przyjsc ;) to pare glosow bylo aby czekac :)

napisze tak,jak znajdziecie czas i checi to zobaczycie ze od kiedy to forum dziala a to bedzie z ponad 10 lat to takie cyrki sa z numerami SSN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...