Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania co do zawodu, edukacji są podane: 12 lat szkoły lub 2 lata praktyki w poszukiwanym zawodzie. Spełniasz wymóg wykształcenia, więc nie ma podstaw do odrzucenia z powodu pracy. Nawet osoba bezrobotna z 12 letnią szkołą ma szansę jeśli stać ją na start.

Jest to tylko moja opinia w oparciu o wymogi loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

chyba ze wyjdzie na rozmowie ze nadal bedzie bezrobotna,bez jakis celow

bo samo wyksztalcenie to za malo ;) pozostaje rozmowa z Konsulem :) i pokazanie ze ma sie cel,chce sie cos robic i nie bedzie sie obciazaniem dla systemu pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam opisac nasz przypadek - moze komus sie przyda to info. Moj numer to 17***.Wniosek wyslalam w maju w zeszlym roku i dostalam zaproszenia na rozmowe w lutym 2015 (przyszlo w polowie grudnia 2014 mailem). Chcialam jednak leciec z moim narzeczonym i mielismy brac slub w kwietniu (zaplanowane przed tym jak dowiedzialam sie ze wylosowali mnie). W zwiazku z tym przekladalismy rozmowe na maj - wyslanie maila do ambasady Info o nowym terminie przyszlo poczta w polowie kwietnia , termin dostalam dokladnie taki jak chcialam. W kwietniu wzielismy slub i zmienilam nazwisko - napisalam do ambasady i dodali meza do mojej sprawy (zeby mogl wypelnic swoj ds). Moje dane- nowe nazwisko, nowy numer paszporu - uaktualnilam juz na rozmowe.Polecam wyrabianie paszportu w warszawie na ul.kruczej, czas oczekiwania okolo 2tyg. W ambasadzie wszystko gralo, maz byl dopisany, zadnych problemow.bardzo milo i wszystko sprawnie zorganizowane. wizy przyznane:) jak juz ktos pisal, latwo znalezc parking na ul.chopina bedac tam okolo 7 rano- 5 min od ambasady. parking okolo 3,5 za godz. u nas calosc zajela 2 godz. Pamietajcie zeby rejestrowac sie w TNT co do odbioru paszportu!!!!!!!!!!!Kilka osob bylo takich, ktore w ambasadzie pierwszy raz o tym slyszaly choc ta informacja wszedzie jest podana...........potem tylko nerwowka i kombinowanie zeby to ogarnac. sam proces rejestracji to 5 min (online). W razie pytan piszcie na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz gdzie spac i masz kogos to i 1 tys dol starczy

jeszcze raz napisze,mozesz miec i 5 tys dol a miec trudnosci z okresleniem celow,a ktos kto ma i 2 tys dol.,powie normalnie i bedzie ok :)

wiele bylo takich przypadkow,na rozmowe sie na staw :) usmiech,cele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gdzie spac, to mysle ze bedzie ok, potem moge cos najwyzej wynajac, a jak sie nie ma prawo jazdow polskich, robilam kurs ale 3 razy nie zdalam i potem nie kontynuowalam, to czy w usa musze robic kurs i zdawac to wiadomo czy np moge tylko wlasnie przyjsc na ten egzamin bez kursu i zobaczyc czy zdam. Najbardziej sie obawiam ze bede bardzo tesknic choc tutaj w polsce prawie nie mam rodziny, bo siostra wyemigrowala do austrii, nie mam tu meza ani dzieci, jedynie za miejscem bede tesknic, i nie wiem czy sobie tam poradze bo ten znajomy mieszka na obrzezach bostonu nie w centrum, ja mieszkam w pl w centrum miasta i nie wiem czy sie przystosuje, czy w bostonie sa jakies fajne miesca, jeszcze nie odkrylam, kiedys to bym chciala do cieplejszego stanu, ale nie mam nikogo tam. Np on mowi ze do sklepu jezdzi raz na 2 tygonie to ja nie wiem czy bym tak dala rade raz na 2 tygonie jezdzic do sklepu jak tu w polsce chodze prawie codziennie lol. Potem pewnie trzeba te jedzenie mrozic i jesc takie nieswieze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

otóż mam kilka pytań odnośnie poniższych 3 punktów co do wymagan na rozmowe w ambasadzie:

  1. dowody na posiadanie wystarczających środków własnych niezbędnych do utrzymania na terenie USA siebie i rodziny przynajmniej w okresie jaki upłynie do chwili uzyskania odpowiedniej pracy;

- czy faktycznie wymagany jest taki dowód i w jakiej postaci ? wydruk z konta bankowego ??

  1. dowody na posiadanie konkretnej oferty pracy w USA, która zapewni rodzinie odpowiedni dochód;

- czy to jest naprawde wymagane na rozmowie ? Ja akurat ubiegam sie o wiz tylko dla siebie ,nie dla calej rodziny.

  1. 3. dowody na to, że rodzina lub znajomi z USA zamierzają udzielić wsparcia w początkowym okresie pobytu w USA (list lub formularz I-134);

- czy cos takiego jeast wymagane ? W nawiazaniu do tego czy wymagany jest adres osoby u której chce sie zatrzymac ? Jezeli tak, to ma byc to jakis oficjalny druk czy adres napisany w obojetnie jakiej formie ??

Bede wdzieczny bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...