Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

hmm...zastanawiam mnie to dlaczego nikt nie chciał dokumentów finansowych ode mnie.

Nie przypominam sobie aby na tym forum kiedykolwiek chcieli od kogoś "dokumentów finansowych". Pamiętam za to wypowiedzi w stylu "miałem wyciąg z konta ale nikt nie chciał go widzieć". Myślę więc, że to zupełnie normalne.

W trakcie mojej wizyty w abasadzie polka w okienku wspomniala czy mam dokumenty finansowe, ale stwierdzila, ze to zalezy od ambasador usa czy beda potrzebne czy nie i nie byly potrzebne. W takimy wyciagu z konta mozna duzo nasciemniac, na przyklad doladowac konto pozyczona kasa i potem ja zwrocic itp itd dlatego pewnie na to nie patrza.

Mam już swój paszport w łapie. Chciałem opłacić już te 165$ ale mój A numer ma tylko 8 cyferek a potrzeba ich 9 aby było poprawnie, mam dopisać 0 z przodu?

Tak, wpisz zero z przodu, tez tak zrobilem i bylo wporzadku.

Hmm..dzięki, niestety nie mam możliwości przedstawić tego formularza. Może nie warto w ogóle się tym przejmować? Chociaż zazwyczaj bywa tak że jak nie będę mieć tych papierków to wtedy będą pytać o nie.

Ja tez nie mialem tego formularza. Kiedy wypelnialem formularz ds-260 to wpisalem adres znajomej ktora poznalem w grze, a w trakcie rozmowy pytano mnie do kogo jade i co bede robil. Powiedzialem, ze jade do znajomej ktora posiada firme budowlana i bede pracowal jako carpenter, pokazalem jedynie swiadectwo ukonczenia technikum budowlanego pani konsul i przeslo bez problemu.

Tak się zastanawiam czy 2h czasu na pierwszym lotnisku w USA po przylocie wystaczy? Z tego co pamiętam to na wizie turystycznej nie zabierało mi to na pewno wiecej niż 1h, a jak jest w przypadku procedury imigracyjnej? A tak właściwie to po przylocie mam sie kierować do której kolejki - Citizens & Residents, czy do tej dla wszystkich pozostałych?

Idziesz do kolejki wszystkich pozostalych, ladowalem w nowym yorku, jesli w kolejce nie bedzie duzo osob ktore angielskiego nie znaja (takie osoby strasznie przedluzaja) to w dwie godziny na luzie sie wyrobisz.

Gdzieś spotkałam się z informacją że przed rozmową trzeba zapłacić 330$ ale teraz tego nie mogę znaleźć, czy ktoś może podesłać linka? Czy to jest właśnie opłata za wizę, którą się robi w ambasadzie ?

Ja placilem gotowka w ambasadzie i nie bylo klopotu. Mozna u nich zaplacic w zlotowkach ale jest drozej, liczyli 4 zl + z tego co pamietam, na szczescie kupilem dolce wczesniej.

PRZEPRASZAM ZA MEGA DLUGIEGO POSTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, ponawiam posta ale bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Mam pytanie.

mam zamiar lecieć do Milwaukee na tydzień aby dotrzymać terminu w wizie. Adres odbioru green card mam e Chicago. Nie chce zmieniać adresu, poza tym karta tam nie zginie. Potem wracam na 2 miechy do PL i już ewidentnie lece do Seattle. Czy musze informować urząd imigracyjny że jede na tydziuen do ML jak nie zmieniam adresu w CHc? Rozumiem ze jak opłace karte to po dwóch miesiacach bedzie na mnie w Chic czekała?! Wiem ze musze wyrobic sobie ssn. Czy bez tego a z zielonką mogę zacząc prace, bo czytałem na forum że się na to czeka?

Dzięki z góry za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Już wszystko wiem, dla potomnych:

Od 1 września zmieniła się strona i tryb płatności za zieloną kartę. Aby uzyskać swój Recipt number należy zadzwonić do USCIS.

Aby to zrobić należy zadzwonić pod +1 800 375 5283 i wcisnąć kolejno 1 (English) a następnie 2 2 2 wtedy zostaniemy połączeni z konsultantem teraz, prawdopodobnie Pani która odbierze nie będzie w stanie nic zrobić więc prosimy o połączenie z ELIS Service Desk nakreślamy sprawę, że potrzebujemy Recipt number i Pan podaje nam numer po podaniu naszych danych (osoba w sprawie której dzwonimy musi być z nami).

Od 1 września nie można śledzić sprawy za pomocą Recipt number ale można zadzownić na infolinię i poprosić o rozmowę z Immigration Officer on wszystko nam wyjaśni.

Byłbym zapomniał pod ten numer ze Skype możemy zadzwonić za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonhartus

Wejdz jeszcze raz na strone ambasady i wcisnij z bocznego paska "kontynuj" i tam mozesz sobie wrocic do wypelniania danych albo dalej pojsc i jeszcze raz wydrukowac.

Dziękuję za odpowiedź bonhartusie, ale chodzi mi o to czy w wniosku dla TNT:

w kroku 5. sekcja data priorytetowa mam wybrac datę spotkania z konsulem czy nie wpisywać nic ( jest kalendarz obok ) pole jest nieobowiązkowe.

czy na wydruku dla TNT na samym dole ma pisać: Numer potwierdzenia DS160 wraz z kodem kreskowym? skoro DS 160 to aplikacja na wizę nieimigracyjną? I czy mógłby ktoś to sprawdzić czy też tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponawiam posta ale bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Mam pytanie.

mam zamiar lecieć do Milwaukee na tydzień aby dotrzymać terminu w wizie. Adres odbioru green card mam e Chicago. Nie chce zmieniać adresu, poza tym karta tam nie zginie. Potem wracam na 2 miechy do PL i już ewidentnie lece do Seattle. Czy musze informować urząd imigracyjny że jede na tydziuen do ML jak nie zmieniam adresu w CHc? Rozumiem ze jak opłace karte to po dwóch miesiacach bedzie na mnie w Chic czekała?! Wiem ze musze wyrobic sobie ssn. Czy bez tego a z zielonką mogę zacząc prace, bo czytałem na forum że się na to czeka?

Dzięki z góry za odp

Jak stawiasz noge na terenie USA od razu na lotnisku w bramce gadasz ze straznikiem. Jesli kwity sa wporzadku dostajesz pieczatke (tzw admission stamp) ktory jest wazny ROK, czyli takie przedluzenie wizy. Przy pieczatce rowniez straznik wpisuje twoj alien registration number ( a number). NIGDZIE nie znalazlem zapisu ze musisz siedziec w USA jakis czas zeby moc PL odwiedzic. Wiem tylko ze jesli jestes dluzej poza granica niz 6 miesiecy wtedy zaczynaja sie schody, takze po dowch miechach jakbys wrocil to nie widze klopotu.

Dodatkowe info, jesli chcesz starac sie o obywatelstwo to mozesz po 5 latach i z tych 5 lat musisz byc 2,5 roku fizycznie w stanach, takze wynika sobie z tego ze do PL mozesz sobie latac :)

SSN ? Gdy stawiasz stope na ziemi USA straznik wypelnia formularz i-94 i okolo 2 tygodnie zajmie jego wklepanie do systemu. To oznacza ze po dwoch tygodniach mozesz dopiero starac sie o SSN w urzedzie, a jego przydzielenie trwa od 1 do 2 tygodni. Mozesz szukac roboty bez SSN legalnie, ja tak robilem, ale wszedzie sie potykalem o ten numer, wszedzie gdzie bylem byl potrzebny, a gdy juz go zalatwilem to bylo z goreczki. Mozesz poleciec do USA, dostac pieczatke, poczekac 2 tygodnie i postarac sie o przydzielenie numeru SSN. Wrocic do PL i po dwoch miechac do USA. Karta z numerem SSN bedzie czekala w skrzyneczce ;) Mam nadzieje ze pomoglem, jesli checsz info zweryfikowac to dzwon do ambasady albo MAILA pisz do USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...