Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadzwoniłem na infolinię i wyjaśniłem sprawę. Jeśli ktoś w przyszłości miałby podobny problem to bez strachu dzwonić. W moim przypadku odebrała bardzo miła i pomocna pani, która w czasie rozmowy nietrwającej nawet 2 minuty poprawiła wniosek ( dopisanie drugiego imienia, wykasowanie dodatkowego kodu kreskowego). Wystarczyło zalogować się ponownie i jeszcze raz wyznaczyć spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miesiąc temu wleciałem po raz pierwszy do USA, aby "aktywować" gc, co do rozmowy z oficerem to wyglądała zupełnie inaczej niż tutaj czytałem :P Lądowanie na JFK terminal 1, i po dotarciu na hale były 2 kolejki dla turystów i rezydentów, mnie skierowali do turystów. Jakoś po godzinie nadeszła kolej na mnie i po pokazaniu pomarańczowej koperty oficer tylko się uśmiechnął, poprosił o skan dłoni, zrobił zdjęcie i tyle, żadnej konkretnej rozmowy, całość 5min. Następnie po bagaż, tutaj oddałem deklaracje celną a I-94 podobno już nie jest potrzebny, następnie witaj NY :D póki co byłem tylko na 2tyg i teraz jestem w PL. Po powrocie sprawdzałem status na uscis, i chyba troche się pozmieniało, i teraz można śledzić gc. U mnie dopiero tydzień temu pojawiło się Card Produced, po kilku dniach że wysłana przez usps, tracking number i że jak karta nie dotrze w ciągu 30dni to mam się do nich zgłosić. Na szczęśie karta dotarła w 3dni od wysłania, a od przylotu 30dni, także szybko im poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wleciałem po raz pierwszy do USA, aby "aktywować" gc, co do rozmowy z oficerem to wyglądała zupełnie inaczej niż tutaj czytałem :P Lądowanie na JFK terminal 1, i po dotarciu na hale były 2 kolejki dla turystów i rezydentów, mnie skierowali do turystów. Jakoś po godzinie nadeszła kolej na mnie i po pokazaniu pomarańczowej koperty oficer tylko się uśmiechnął, poprosił o skan dłoni, zrobił zdjęcie i tyle, żadnej konkretnej rozmowy, całość 5min. Następnie po bagaż, tutaj oddałem deklaracje celną a I-94 podobno już nie jest potrzebny, następnie witaj NY :D póki co byłem tylko na 2tyg i teraz jestem w PL. Po powrocie sprawdzałem status na uscis, i chyba troche się pozmieniało, i teraz można śledzić gc. U mnie dopiero tydzień temu pojawiło się Card Produced, po kilku dniach że wysłana przez usps, tracking number i że jak karta nie dotrze w ciągu 30dni to mam się do nich zgłosić. Na szczęśie karta dotarła w 3dni od wysłania, a od przylotu 30dni, także szybko im poszło :)

Świetny termin otrzymania karty.

Ja w Chicago czekam już ponad 3 miesiące.

Pisałem do uscis i odpisali mi , że przekazali sprawę dalej.

Tu kawałek cyt. z maila "......After careful review of your inquiry, we determined that your issue will be best addressed by the USCIS office processing your case; therefore, we are forwarding your inquiry to the Texas Service Center....."

Może ktoś podpowie :)

Mam czekać, dzwonić dalej do uscis pod numer 1-800-375-5283, czy może coś jeszcze ?

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...