Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu wleciałem po raz pierwszy do USA, aby "aktywować" gc, co do rozmowy z oficerem to wyglądała zupełnie inaczej niż tutaj czytałem :P Lądowanie na JFK terminal 1, i po dotarciu na hale były 2 kolejki dla turystów i rezydentów, mnie skierowali do turystów. Jakoś po godzinie nadeszła kolej na mnie i po pokazaniu pomarańczowej koperty oficer tylko się uśmiechnął, poprosił o skan dłoni, zrobił zdjęcie i tyle, żadnej konkretnej rozmowy, całość 5min. Następnie po bagaż, tutaj oddałem deklaracje celną a I-94 podobno już nie jest potrzebny, następnie witaj NY :D póki co byłem tylko na 2tyg i teraz jestem w PL. Po powrocie sprawdzałem status na uscis, i chyba troche się pozmieniało, i teraz można śledzić gc. U mnie dopiero tydzień temu pojawiło się Card Produced, po kilku dniach że wysłana przez usps, tracking number i że jak karta nie dotrze w ciągu 30dni to mam się do nich zgłosić. Na szczęśie karta dotarła w 3dni od wysłania, a od przylotu 30dni, także szybko im poszło :)

Nie otworzyli Ci tej koperty na granicy i nie przetworzyli dokumentow? Spodziewalbym sie problemow na dalszym etapie procesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie otworzyli Ci tej koperty na granicy i nie przetworzyli dokumentow? Spodziewalbym sie problemow na dalszym etapie procesu...

Hmmmm,

Tym dziwniejsze, że moja żonka i synowie już otrzymali GC na początku sierpnia,

a przy moim numerze jak się loguję do uscis jest stan "In progress".

szlag......

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otworzyli Ci tej koperty na granicy i nie przetworzyli dokumentow? Spodziewalbym sie problemow na dalszym etapie procesu...

Jeśli chodzi o tą pomarańczową to tak, została otwarta i przetworzona.

Hmmmm,

Tym dziwniejsze, że moja żonka i synowie już otrzymali GC na początku sierpnia,

a przy moim numerze jak się loguję do uscis jest stan "In progress".

szlag......

pozdr

falcon

może spróbuj przez https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do bo właściwie jesli płaciłeś przed 31 sierpnia to teraz tam sprawdzasz status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie bylo do falcon3. Jezeli nadal jestes w posiadaniu tej koperty, zapieczetowanej, to bym na Twoim miejscu porzadnie rozwazyl rychla wycieczke do najblizszego POE (rozumiem, ze jest to JFK), rozmowe z oficerem CBP na miejscu i wyjasnienie tej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą pomarańczową to tak, została otwarta i przetworzona.

może spróbuj przez https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do bo właściwie jesli płaciłeś przed 31 sierpnia to teraz tam sprawdzasz status.

hej,

sprawdzałem pod tym linkiem swój status i od 2 miesięcy wyświetla się takie info:

"On July 20, 2015, we began producing your new card for your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOExxxxxxxxxxx. We will mail your card to the address you gave us. If you move, go towww.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address."

pozdr

falcon

To pytanie bylo do falcon3. Jezeli nadal jestes w posiadaniu tej koperty, zapieczetowanej, to bym na Twoim miejscu porzadnie rozwazyl rychla wycieczke do najblizszego POE (rozumiem, ze jest to JFK), rozmowe z oficerem CBP na miejscu i wyjasnienie tej sytuacji...

Dzięki za odpowiedź ale nie rozumiem o jaką kopertę chodzi.

Jeśli chodzi o tą żółtą z ambasady to oczywiście zabrano mi na lotnisku jak wylądowałem w czerwcu.

Aha, lądowałem na O'Hare w Chicago.

Jeszcze raz powtórzę, że tym bardziej dziwne, że wlatywałem razem z rodzinka a oni już karty dostali na początku sierpnia.

Ech....

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falcon3: ok, jezeli zabrali Ci ta koperte, i wplaciles oplate USCIS, to wszystko powinno byc OK.

Dzięki za pocieszenie :)

Ale..... nie będę czekał - tym bardziej, że moja żonka i synowie GC dostali pocztą już na początku sierpnia - zadzwoniłem dzisiaj do uscis. Tam sprawdzono moje płatności, powiedzieli, że wszystko jest OK (dupa OK jak karty nie ma !!!!), przydzielili mi numer OVPxxxxxxxx i kazali czekać 15 dni.

Jak się nic nie zmieni przez ten czas - a znając mojego pecha nic się nie zmieni - mam zgłosić sprawę pod adres Texas Service Center: tsc.ncscfollowup@dhs.gov a jak dalej nic się zmieni to po 21 dniach mam napisać maila do USCIS Headquarters Office of Service Center Operations: SCOPSSCATA@dhs.gov.

I tu mam pytanie do was co robić dalej.......jak po tych powyższych działaniach dalej nic się nie zmieni i GC nie przyjdzie ?

Gdzie się ewentualnie zgłosić, dzwonić, itd ?

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli po wszystkich tych czynnosciach nadal nic sie nie bedzie dzialo to probuj sie kontaktowac, w tej kolejnosci, z:

* USCIS Ombudsman

* Twoj kongresmen

Dzięki za podpowiedź.

Aha, i jeśli kogoś denerwują tu moje żale co do tej sprawy :)

to z drugiej strony przecież podpowiadam - innym oczekującym - kolejne ewentualne kroki poszukiwania GC jeśli gdzieś to ugrzęzło w machinie biurokracji czy systemach informatycznych.

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...