Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

ksiazeczke stara miala moja zona, ja nie mialem, ale niedawno bylem po szczepieniu na tezec, i tylko to szczepienie bylo potrzebne, zadna blonnica ani grypa.

zona musiala sie doszczepic, a zdjecia 4 potrzebne, ja mialem wizowe i nie bylo problemu. na wizycie pani doktor pobiera po koleji od ciebie wszystkie dokumenty, zdjecia i wypelnia 4 arkusze, potem w koperte, zamyka i do ambasady.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam takie pytanie trochę nietypowe: otóż dostałem już "wymarzoną" zieloną kartę, wróciłem do Polski po miesięcznym pobycie tam i chciałem zapytać jaki jest bezpieczny termin do powrotu bez zbędnych pytań i formalności na lotnisku? Czy jak np wrócę tam po pół roku to celnik może mi anulować zieloną kartę i cofnąć z granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to doczytalem ze normalnie moge pracowac na stepel. ale mnie bardziej chodzi co po tym okresie jak wyjezdzam na wakacje do meksyku to wracam na zielona karte czy jakas wiza bedzie wbita ? bo oczywiscie przechodze przez bramke dla wizowcow nie dla obywateli

Przechodzisz przez bramke dla obywateli / rezydentow jezeli takowa jest. W momencie wjazdu do US z wiza imigracyjna jestes rezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie da sie dostac bez oplaty rozszerzony akt urodzone czy nie ma takiej opcji. kiedys ale to przy skroconym mowilo sie ze na potrzeby unii i wydawany byl bez oplaty .

Kiedy ja wyciagalam odpis zupelny aktu urodzenia i powiedzialam ze to po to aby zapisac dziecko do szkoly w usa dostalam go za darmo, jesli chodzi o doroslych pozwole sobie wkleic link do stronki w ktorej wymienione jest w jakich sprawach zwolnieni jestesmy z oplaty skarbowej: https://ewnioski.pl/formularze/wniosek-o-wydanie-odpisu-aktu-stanu-cywilnego/informacje

falcon3

Moja rodzinka rowniez dostala karty wczesniej niz ja, cierpliwie czekalam i po kilku dniach dostalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja wyciagalam odpis zupelny aktu urodzenia i powiedzialam ze to po to aby zapisac dziecko do szkoly w usa dostalam go za darmo, jesli chodzi o doroslych pozwole sobie wkleic link do stronki w ktorej wymienione jest w jakich sprawach zwolnieni jestesmy z oplaty skarbowej: https://ewnioski.pl/formularze/wniosek-o-wydanie-odpisu-aktu-stanu-cywilnego/informacje

falcon3

Moja rodzinka rowniez dostala karty wczesniej niz ja, cierpliwie czekalam i po kilku dniach dostalam.

Alleen , dzięki za info.

Ja czekam trochę dłużej i dlatego się niecierpliwię.

Tak jak pisałem, rodzinka dostała na początku sierpnia,

a ja gdy na stronie uscis wyświetlam mój numer to otrzymuję info:

On July 20, 2015, we began producing your new card for your Form OS155A, Immigrant Visa and Alien Registration, Receipt Number IOExxxxxxxxx. We will mail your card to the address you gave us. If you move, go towww.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

pozdr

falcon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...