Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

w ds 160 jest cos takiego ze wysylasz go i tym sposobem podpsiujesz swoja aplikacje,wniosek

bo skad wezmiesz podpis elektroniczny?to ma byc w przyszlosc :)


Podpis elektroniczy na teraz ,dzis :)

How does the applicant sign the form electronically?    The applicant will be required to click on the box designated ``Sign and Submit Application'' found within the certification section of the application.

http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/FR-2010-08-03/html/2010-19046.htm

mysle ze teraz wszystko jest jasne ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezła przygoda :)

Mam pytanie - jak rozumiem miałaś taką sytuację, że najpierw wleciałaś do USA na krótko, żeby tylko aktywować kartę, a potem wróciłaś na jakiś czas do PL. My chcemy zrobić dokładnie tak samo - najpierw na wakacje do USA na jakieś 3 tygodnie, a potem za jakieś pół roku na dobre.

Czy nie ma z tym problemu?

No i się zastanawiam jak to jest jak już będę rezydentem (od pierwszego przylotu) to czy od razu muszę się rozliczać z podatków w USA za ten rok (mam zamiar przekroczyć granicę w grudniu) skoro nie będę mieć tam żadnych dochodów tylko cały czas w Polsce? Za ten temat jeszcze się nie wziąłem więc jeżeli ktoś ma to rozpracowane lub może podać wątek to takiego tematu to będę wdzięczny....

Swoją drogą to pomniejszyłem (razem z rodziną) pulę wiz do rozdania w DV2014 o 4 sztuki :)

Pozdrawiam....

Przygoda przygodą, ale ile stresu....

W Ameryce problemów żadnych nie było, ale w Polsce tak jak napisałam. Myślę, że na lotnisku w Warszawie zapamiętają moją historię do końca życia, więc już nie powinno być problemów. Jeśli jednak nie będą chcieli Was wpuścić proś od razu o kierownika zmiany terminala i pokaż mu, że w paszporcie jest napisane, ze możesz wjeżdżać do roku.

Nie no jak pracujesz w Polsce rozliczasz sie w Polsce, dopiero od dnia kiedy pracujesz w USA.

Pozdro, dajcie znac jak bedziecie w NYC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie badań, czy na Waryńskiego oprocz testów kiłowych sprawdzana jest również morfologia? czy trzeba być na czczo? sprawdzałam forum ale nikt nic odnośnie morfologii nie pisał, a teraz to chyba podstawa kontroli lekarskiej (?)

co do szczepień, to najlepiej dzwonić bezpośrednio do lekarza, otrzymałam informację, że mają przedziały wiekowe i my (28 i 33 lat) musimy zaszczepić się na odre, różyczkę, świnkę (MMR) i tężec, błonicę, czyli koszt około 120 zł. Jeżeli ktoś nie przechodził ospy to również takie szczepienie jest wymagane, natomiast na WZW A i B nie musimy

czy ktoś jeszcze dostał termin na październik?

Robili morfologię, wynik był tego samego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...