Skocz do zawartości

Jak Wyrobic Sobie Historie Kredytowa ?


euro2012

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dawno :) No bez pracy, teraz akurat nie mam szans na prace bo niedługo bede miała całkiem nowy dodatek do rodziny. Wyżej jednak pisała jedna użytkowniczka że nie miała pracy, a potem ktos napisał ze chodzi o regularne spłaty itd no i co z tym podłączaniem się pod innych użytkowników którzy mają lepszą historię kredytową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Podlaczaniem jak ? Jak sobie to wyobrazasz ? Musisz wziąć wspólną karte kredytowa z taka osoba... Nie ma magicznego połączenia historii bo ktoś sobie tak zażyczy i zwykle jeżeli to działa to tylko w przypadku maz / żona.

Karta która masz (na swoje nazwisko ?) niewiele Ci daje jeżeli nie masz SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu wybacz założylam że myślimy podobnie czytając na bieżąco ten wątek, poza tym może ja jestem zbyt chaotyczna w opisach za szybko myslę za wolno pisze i skaczę więc.....

Od początku po kolei:

1. Koleżanka wspomniała że miała rachunki na siebie i dostała po 3 miesiącach karte w TJ MAXXIE (wiem ze to nie to samo co karta kredytowa by the way) po 6 miesiącach spłacania rachunków i karty blabla dostała przypadkowo kartę Discovera Walmartu, chciała sklepową tylko ale jakos tak sie urodziło i miała 3000 limitu. Własnie dlatego pytałam o rachunki na mnie,i o to czy ja tez bym tak mogła nie posiadając pracy bo ona była bez pracy, teraz rozumiesz?

2. jkb wspomniał ze miał authorised na kartach secure itd ( co ja opisałam jako "podłączenie") bo mam osoby które mi oferowały takie coś i maja dobra historie wiec maja możliwosc wzięcia takich i innych kart.....tak to na logike zrozumiałam nie wiem możę się myle dlatego pytałam....Duh

3 nie wiem skąd sie u Ciebie ten SSN włączył ale napisałam " mam już dawno" nie dopisałam ze chodzi o SSN wybacz więc żeby dotarło mam już SSN więc jak chcesz napisac coś jeszcze na ten temat to "gratuluje" wystarczy ;)

4. Mowiłam że ja mam konto w banku itd bo nie wiem czy to ma jakis wpływ na cokolwiek tak jak i posiadanie rachunków na swoje nazwisko...narazie spłacam rachunki za szpital ale podobno one się w niczym nie liczą.

PS specjalnie dla kzielu :)wiem ze poprosiłam o odpisywanie jak dla idioty ale prosze Ciebie o zmiane podejscia okej? Jak na osobe z tak duża ilością postów jeżeli masz zamiar mnie traktowac z góry i jak debila tylko dlatego że jestem mniej dościadczona i nie posiadam wiedzy na dany temat i akurat pytam ( a pytania nie zawsze są mądre, trafne Jezeli nie ma się pojęcia na jakis temat) nie znaczy że jestem głupia. A nawet gdybym była nie znaczy to ze musisz byc gburem ( ładnie to ujmując) poprostu nie odpisuj i daruj sobie "magiczne" komentarze K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piszesz trochę chaotycznie albo ja już czytać nie potrafię bo "mam juz dawno" myślałem że się odnosiło do karty.

- rachunki nic nie dają chybavze ich nie placisz, wtedy maja wpływ ujemny

- jak ktos Cie może dodac jako authorized usera to probuj, mnie to nic nie dało. Dala mi własna karta której zona była cosignerem.

- konto też nic nie daje.

Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj muszę ponarzekać na system bankowy, to dla nas jak na razie największy szok. Może oni chcą być nowocześni, ale daleko im do mbanku :) Mąż siedział godzinę w CITI i dostał łaskawie debetówkę po wpłaceniu 500 deposit, gówno daje jego złota karta w polskim CITI. Wypełniłam aplikację w BOA - chwalą się że online - ale nie, oczywiście muszę się osobiście pofatygować, żeby założyć konto. Generalnie widzę, że tu straszną kasę trzepią na prowizjach, często ukrytych, więc trzeba uważać. Mężowi ściągnęli na Shell'u 13 dolców za....tankowanie. Karta VISA nie chciała przejść z naszym domowym zip code w automacie, więc poszedł do pani, owszem, nie ma problemu, ale tankować tam nie będziemy naszymi kartami.

Jak im pokazałam mbank w telefonie to oczy przecierają ze zdumienia :D Na początku myślałam, że to ciemnogród, ale nie - to jest bankowy raj i potężne zyski za nic nie znaczące operacje.

Jaka jest różnica między secure debit card a zwykłą debit card?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna, poza tym ze zeby dostac secure trzeba wplacic depozyt. System bankowy to porazka, ludzie uzywaja czekow a banki chwala sie aplikacjami ktore pozwalaja zeskanowac prehistoryczny czek i zdeponowac w ten sposob na koncie i nazywaja to e-bankingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... wspominalem o tym juz parokrotnie, ale system bankowy w USA to z punktu widzenia klienta/uzytkownika to porazka... Brakuje mi mozliwosci podania numeru konta odbiorcy, wyslania kasy przelewem i tej pewnosci, ze transakcja zostanie zaksiegowana w ciagu jednej z trzech sesji przychodzacych/wychodzacych w ciagu dnia. W porownaniu z systemem ACH to niesamowity skok jakosciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... wspominalem o tym juz parokrotnie, ale system bankowy w USA to z punktu widzenia klienta/uzytkownika to porazka... Brakuje mi mozliwosci podania numeru konta odbiorcy, wyslania kasy przelewem i tej pewnosci, ze transakcja zostanie zaksiegowana w ciagu jednej z trzech sesji przychodzacych/wychodzacych w ciagu dnia. W porownaniu z systemem ACH to niesamowity skok jakosciowy.

Właśnie. Czeki to pół biedy. To że nie mogę przelać komuś kasy to chyba największy bummer. Obecnie wysyłam czek, idzie kilka dni i odbiorca go realizuje... Wspomniana aplikacją lub w bankomacie. To nawet w Afryce mają systemy, że można smsem kasę wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj muszę ponarzekać na system bankowy, to dla nas jak na razie największy szok. Może oni chcą być nowocześni, ale daleko im do mbanku :) Mąż siedział godzinę w CITI i dostał łaskawie debetówkę po wpłaceniu 500 deposit, gówno daje jego złota karta w polskim CITI. Wypełniłam aplikację w BOA - chwalą się że online - ale nie, oczywiście muszę się osobiście pofatygować, żeby założyć konto. Generalnie widzę, że tu straszną kasę trzepią na prowizjach, często ukrytych, więc trzeba uważać. Mężowi ściągnęli na Shell'u 13 dolców za....tankowanie. Karta VISA nie chciała przejść z naszym domowym zip code w automacie, więc poszedł do pani, owszem, nie ma problemu, ale tankować tam nie będziemy naszymi kartami.

Jak im pokazałam mbank w telefonie to oczy przecierają ze zdumienia :D Na początku myślałam, że to ciemnogród, ale nie - to jest bankowy raj i potężne zyski za nic nie znaczące operacje.

Jaka jest różnica między secure debit card a zwykłą debit card?

Ale debit czy credit?

Ja dostałem w Citi debetówkę bez niczego! No musiałem wpłacić na konto 5$

Również moja kredytowa z Polski nic nie znaczy.

Do tego systemu bankowego jako tako się przystosowałem.

Co do stacji to trzeba patrzeć bo już przy drodze na tablicy z cenami może być napisane "cash price" a to oznacza, że przy płatności kartą będzie drożej.

Ja znalazłem stację Cumberland Farms, która ma swoją własną kartę i jeżeli się na nią tankuje to jest 0.10$ na galonie taniej, no i w ogóle paliw jest tańsze.

Na innych stacjach na FL paliwo kosztuje 3,50-3,70 a na tej 3,17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...