Skocz do zawartości

Jak Wyrobic Sobie Historie Kredytowa ?


euro2012

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprawdziłem po 3 ratach za samochód (na www.creditkarma.com), że pojawiło się coś w mojej historii kredytowej. W tej chwili mam trochę ponad 600 pkt. Czyli nie jest źle, jeszcze 2-3 raty i będzę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziś sprawdziłem po 3 ratach za samochód (na www.creditkarma.com), że pojawiło się coś w mojej historii kredytowej. W tej chwili mam trochę ponad 600 pkt. Czyli nie jest źle, jeszcze 2-3 raty i będzę dobrze.

Oprocz scores liczy sie dlugosc historii. Mam pkt dużo ale historie krotka i np. nie kupie domu na dobrych warunkach. Na szczęście nie planuje tego nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczen wlasnych - najlepiej miec co-signera jako secondary. Najpierw secured card, potem gas card (na tych dwoch bylem tylko jako authorized user), store card z trzech sklepow, i po 8 miesiacach fico score na poziomie ~750, starczylo by kredyt na samochod na dobrych warunkach wziac. Potem jeszcze zaaplikowalismy o dwie karty kredytowe (w tym discover). W zeszlym tygodniu kupilismy drugi samochod i fico score nam wyskoczyl w okolicach ~780.

Credit karma, credit sesame, itp. pokazuja credit score obliczany wg. wzorow odpowiednio transunion i experian. Sa jako tako ok do zgrubszego oszacowania swojej zdolnosci kredytowej, ale zaden z bankow/unii kredytowych ich nie uzywa. Nadal znacznie dominuje fico (ok. 90% pozyczkodawcow z niego korzysta), i to w roznych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dobra to tak od początku. Mogę sobie np załatwić ze mam rachunki na siebie, potem staram się o security card? Mam tez konto w banku z mężem ale na moje panieńskie nazwisko. Czy to wogole sie liczy czy nie bardzo. Wiec biedę te rachunki te kartę security i wydaje i płace i po około 5 miesiącach próbuje zdobyć inna kartę w wallmarcie na przykład ? Problem w naszej sytuacji ze mój maz zarabia dobrze ale nie ma historii kredytowej albo ma zła. Jego była żona zgubiła jakieś czeki i coś tam sie ryplo i teraz ma lipę. Wiec oboje musimy popracować nad nasza historia bo ja chciałabym żeby on sobie słońcu kupił swoje auto wymarzone. Wiem ze jego brat i mama maja dobra historie kredytowa braciszek młody i historia krótka wiec nie bardzo sie warto podpina. Ale mama.... Ja pytam bo mój maz to nie lubi kredytów pożyczek itd i generalnie najlepiej wszystko za gotówkę by chciał, cieżko go zapchać do banku żeby chociaż aplikacje wypełnił. A ja mam plany i chce mieć to poczucie ze w razie wu będę mogła gotówkę szybko dostać wiecie na przykład żeby zapłacić jakiś rachunek za szpital bo wtedy dużo niższe stawki. Uh przepraszam za bałagan myślowo-słowny ale już późno a ja generalnie nieogar jestem w tych sprawach. Wiec krótko proszę i konkretnie krok po kroku dla idiotów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...