Skocz do zawartości

Jak Wyrobic Sobie Historie Kredytowa ?


euro2012

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

pierwsze mi mowi, że nie poda mi credit score bo mam a thin credit file :) Chyba się nieco pospieszyłam :)

Sprobuj za jakieś pol roku - na razie Twój credit nie istnieje. I pamiętaj że przy większych pozyczkach (car loan, mortgage) wieksze znaczenie ma długość historii niż numerek który pokaże credit karma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można obejrzeć swój credit score - online?

pewnie było gdzieś na forum, ale ciężko mi znaleźć

Creditkarma - "ciągnie" dane z TransUnion - u mnie od kwietnia nic się nie zmienia, bo mój bank przesyła informacje do Equifax

http://www.creditsesame.com/ - "ciągnie" dane z Equifax'a - tam już jest 660 punktów po 6 miesiącach.

W Experian - za 1$ możesz poznać swój Credit Score - taki abonament działa chyba przez 14 dni, o ile dobrze pamiętam, ale nie masz co sprawdzać, bo na początku wszędzie będziesz mieć thin file.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy na etapie wybierania karty kredytowej. Myślę, że zdecydujemy się na Capital One, przynajmniej ja. Założyliśmy tam też niedawno konto, rezygnujemy z naszego lokalnego banku. 3 tygodnie temu kupiliśmy samochód i też były z tym jaja - mój mąż miał credit score 0 (przez 20 lat był w Polsce), przy moim imieniu nie było nic. Capital One nam odmówiło, inne banki też, tylko jeden się skusił, APR się nie będę chwaliła, tłumaczę sobie, że to tylko na rok, poza tym wiemy jak mądrze spłacać taką pożyczkę, więc raczej bank nie zarobi na nas tyle, ile by chciał. Za rok planujemy kupić dom, będziemy współpracowali z doradcą kredytowym już teraz. Nie wiem czy ktoś to już napisał, ale sprawdzanie swojego credit score negatywnie wpływa na wynik, co do spłacania karty kredytowej to są dwie szkoły - jedni mówią spłacać minimalną kwotę, drudzy wszystko na raz. Jedyne co się powiela to wykorzystywanie limitu jedynie w 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...