Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/3/2023 at 1:59 PM, ilon said:

Oh wow, niezle ich tam posr*alo z tymi niektorymi podwyzkami... Dobrze ze sie wyrobilam i juz im za nic nie musze placic :P 

Czlowiek wpada na forum po pol roku a tu takie kwiatki :D

 

Mi jeszcze tylko N400 zostalo bo sie nie moge zebrac w sobie jakos, chcialam od USCIS odpoczac na jakis czas ale chyba trzeba jednak wziac sie w garsc i zrobic zeby miec to z bani bo jeszcze im cos strzeli i beda wolac po 3k za obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

MIłego MLK weekendu wszystkim. W SoCal 3ci tydzień pada deszcz (a niby ma nie padać wg piosenki). Wyschnięte rzeki przypominają górskie potoki. Suche wzgórza pokryły się zieloną roślinnością, a tam gdzie się paliło w ostatnie lata to schodzą lawiny błotne. To chyba jest rok El Nino (ostatni taki pamiętam w 2017).  A w okolicach lake Tahoe spadło w weekend 5-7 stóp śniegu. Znów będziemy mieć wody w zbiornikach na parę lat.

Po deszczu California jest piekna! :) Szkoda tylko ze takie straty i wypadki smiertelne. Corka byla w Tahoe na nartach - snowboard w jej wypadku - niestety tak wialo jednego dnia, ze tylko jezdzili dwa dni, a byli tam 4.  Ale jak juz na stokach to "bylo lepiej niz OK," a ona jest snobka z Colorado ktora twierdzi ze tylko Rockies maja dobry snieg :) 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, micham said:

Czy polecacie turbotax do rozliczenia podatku ? I czy może macie jakieś rady dotyczące rozliczenia ( robię to pierwszy raz)

Ja uzywam od zawsze - troche z lenistwa bo tak jest latwiej ale da sie to zrobic bez zadnego software - tu jest zdaje sie taki ukladzik zeby zbyt latwo 1040 wypelnic nie bylo zeby Intuit istnial i prosperowal (i wszelakie HR Blocki). 

W pierwszy roku to jest troche trudniejsze bo zwykle masz jakies tam zarobki z PL ktore tez musisz zadeklarowac na 2555 - u mnie to bylo tak dawno temu ze moze ktos ze nowszych imigrantow opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kzielu napisał:

Ja uzywam od zawsze - troche z lenistwa bo tak jest latwiej ale da sie to zrobic bez zadnego software - tu jest zdaje sie taki ukladzik zeby zbyt latwo 1040 wypelnic nie bylo zeby Intuit istnial i prosperowal (i wszelakie HR Blocki). 

W pierwszy roku to jest troche trudniejsze bo zwykle masz jakies tam zarobki z PL ktore tez musisz zadeklarowac na 2555 - u mnie to bylo tak dawno temu ze moze ktos ze nowszych imigrantow opisze.

Kupowałem co roku ale nasz vce president, który mi zawsze robił zeznanie powiedział żebym teraz nie kupował bo ma darmowe rozwiązanie. Szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...