Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, andyopole said:

Dzwonek. Adres ma pod skórą.  :D

edit: jedną obrożę już zgubił na włóczęgach. Chociaż podejrzewam że raczej ktoś zajumał bo była ciasno założona. I droga. Teraz kupiłem sześciopak za $5. 

Andy.. moze przemysl zeby mu sciagnac dzwonek, jak sie w jakas bitke wda to latwo sie zaczepic juz nie mowiac o tym ze mozna oszalec chodzac caly dzien z dzwonkiem… Ja tak tylko cichutko doradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, David91 said:

Btw jak w ogóle w USA ludzie patrzą na to co teraz dzieje się w Europie, a dokładnie przy granicy z Ukrainą? 

Wydaje mi sie, ze podejscie jest generalnie podobne w USA jak i w Europie. Temat Ukrainy jest wałkowany niemalze non-stop w wiadomosciach. Sa ludzie, ktorzy uwazaja to za fake-news i strach napedzany przez media. Sa ludzie, ktorzy krytykuja Bidena za brak zdecydowanej reakcji (?) Tego w sumie nie rozumiem, bo gdyby Biden zareagowal to zaraz by sie podniosly glosy, ze ryzykuje zycie zolnierzy bez powodu. Sa ludzie, ktorzy uwazaja, ze USA nie powinno sie wtracac w ogole.  Wiec wszystkiego jest po trochu. :D

A tak wracajac do kotow... Moja kotka zostala dzisiaj wyproszona od weterynarza z powodu agresywnego zachowania :D Mamy jej nastepnym razem dac tabletki na uspokojenie przed wizyta. A w domu taki aniolek...

edit: Zdjecie "aniolka".

20200925_141743.jpg

Edytowane przez Roelka v.2
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andyopole said:

Dobry lekarz potrafi sobie poradzić z każdym psim czy kocim łobuzem. 

Powiedzieli nam ze kotka nie dala sobie nic zrobić... a nie chcieli nic jej robic na sile. :/ Takze musimy ja znowu za tydzien zabrac tym razem po tabletkach uspokajajacych... Biedna bedzie musiala sie drugi raz meczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patipitts napisał:

Andy.. moze przemysl zeby mu sciagnac dzwonek, jak sie w jakas bitke wda to latwo sie zaczepic juz nie mowiac o tym ze mozna oszalec chodzac caly dzien z dzwonkiem… Ja tak tylko cichutko doradzam.

Bić to on się już nie będzie, w piątek stracił motywację. ;)

Pomysl dobry. Dziś mu utnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Sa ludzie, ktorzy krytykuja Bidena za brak zdecydowanej reakcji (?)

 

To Ci sami idioci co twierdza ze benzyna droga przez Bidena (w Polsce i w calej Europie tez droga z tego powodu). Chyba tylko kompletni lunatycy na serio oczekiwali by jakiejkolwiek ingerencji militarnej - nikt za Ukraine ginac nie bedzie. Mam watpliwosci czy za Polske by sie chetni znalezli (mimo NATO) bo historia poki co na nasza korzysc nie dziala ;-) 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

To Ci sami idioci co twierdza ze benzyna droga przez Bidena (w Polsce i w calej Europie tez droga z tego powodu). Chyba tylko kompletni lunatycy na serio oczekiwali by jakiejkolwiek ingerencji militarnej - nikt za Ukraine ginac nie bedzie. Mam watpliwosci czy za Polske by sie chetni znalezli (mimo NATO) bo historia poki co na nasza korzysc nie dziala ;-) 

Masz 100% racji. Jest wiele potencjalnych scenariuszy, gdzie w kolejnych pokojowych operacjach Rosja będzie eskalować i nikt się nie ruszy (nie ważne czy NATO czy nie NATO). Europa nie zamknie jednostronnie kurka z gazem i ropą więc pieniądze będa płyneły do Putina, który będzie je zamieniał w kolejne arsenały wojskowe. Lenin mówił, że kapitalista jest tak pazerny, że sam ci sprzeda sznur na którym go zaraz powiesisz i kasę odbierzesz. Tutaj Europa jest tak uzależniona ekonomicznie od środków energii z Rosji że nie potrafi sobie wyobrazić zakręcenia kurka. A to chyba jest jedyna sankcja, która potrafiłaby Putina ruszyć.

A scenariusze kolejnych pokojowych akcji przy użyciu 150-cio tysięcznej armii rysują się praktycznie same:
- Donieck, Ługańsk
- rozszerzenie na cały Donbas
- korytarz humanitarny przy Morzu Azowskim z Krymem
- korytarz humanitarny do zagłodzonej republiki Naddniestrzańskiej z Odessą włącznie (odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego)
- w wyniku kryzysku ekonomicznego, afer korupcyjnych w Ukrainie do władzy w Kijowie dochodzi Łukaszenka-bis i rozszerzenie ZBIR na ZBUIR
- obrona mniejszości Rosyjskiej w Rydze
- przyjście z pomocą zagłodzonemu i odciętemu blokadami handlowymi i morskimi Kaliningradowi z odsieczą w postaci korytarza pokojowo-humanitarnego przez przesmyk Suwalski
- połączenie Kaliningradu z całym terenem historycznie do niego przynależnym czyli Warmią i Mazurami.

Nikt nie chciał ginąć za Gdańsk w 1939. NATO nie wyśle w obronie Amerykańskich / Niemieckich / Hiszpańskich chłopców w obronie Donbasu, Odessy, Kijowa, Rygi, Suwałk czy Olsztyna.

Śledzę trochę artykuły w rosyjskich mediach - scenariusz o połączeniu z Kaliningradem przewija się tam niebezpiecznie za często a artykuły, że ziemie odebrane Niemcom w postaci Prus Książęcych miały stanowi bufor bezpieczeństwa dla Rosji po 1945. Skoro Polska, która je w większości dostała zdradziła i  przeszła "na drugą stronę" to powinna te ziemie oddać i powinny one nadal bufor stanowić. To może dzisiaj tylko jacyś awangardowi harcownicy propagandy próbują się podlizać "Kremlowi" swoimi artykułami, ale od takich niebezpiecznych tez się zaczyna zawsze. Ktoś to czyta, ktoś w to wierzy i ktoś temu ulega.

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, andyopole said:

Bić to on się już nie będzie, w piątek stracił motywację. ;)

Pomysl dobry. Dziś mu utnę.

Jak łazi luzem to lepiej całkiem zdjąć - chyba, że to taka co się w razie czego rozepnie. Już nie jeden wychodzący kot powiesił się na obroży...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...