Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Xarthisius said:

Ja sie dzisiaj bawilem. Smichy chichy, ale zaczynam sie bac o swoja przyszlosc. Kazalem mu napisac kod do rozwiazania bardzo konkretnego i bardzo niszowego problemu. Troche musialem poiterowac i posugerowac zmian, ale po 10m mialem cos co wygladalo jakbym ja to napisal...

Mnie znajoma lekarka sie spytala czy uzywam - mowi ze trzech ostatnich pacjentow zdiagnozowal idealnie. Nie zdziwilbym sie jakby za chwile wszystkie telehealth appointments to byly z AI botami  po drugiej stronie. Cost reduction znaczacy, w jakims korpo (ktorymi wszystkie "systemy" szpitali sa) musi ktos na to wpasc. Nawet problem liability rozwiazany (to komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kzielu napisał:

Mnie znajoma lekarka sie spytala czy uzywam - mowi ze trzech ostatnich pacjentow zdiagnozowal idealnie. Nie zdziwilbym sie jakby za chwile wszystkie telehealth appointments to byly z AI botami  po drugiej stronie. Cost reduction znaczacy, w jakims korpo (ktorymi wszystkie "systemy" szpitali sa) musi ktos na to wpasc. Nawet problem liability rozwiazany (to komputer :)

Ja ostatnio zaliczyłam wizytę z bolącym gardłem w lokalnym urgent care, zadałam tam pytanie w temacie leków i dostałam odpowiedź, która mnie zmartwiła. Ale doktor google twierdził zupełnie coś przeciwnego i to nie słowami popularnych tiktokerów, ale CDC, WHO i paru innych agencji specjalizujących się w materii oraz tonę artykułów recenzowanych z twardymi danymi. Zapytałam właśnie ChatGPT co by doradził i dostałam też odpowiedź przeciwną do tego co mi powiedział człowiek. Z dopiskiem "However, it is always best to consult with your doctor before taking any medication"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lekarze pierwszego kontaktu to jest jakis dramat u nas. Ostatnia moja wizyta wygladala tak:

Nurse: Co Panu dolega?
Ja: Mam angine
Nurse: Dobrze, zatem zrobimy panu test na RSV, Influenza A. Czy zyczy sobie Pan test na Covid-19?
Ja: Nie. Moge dostac test na angine?
Nurse: lekarz podejmie decyzje
Lekarz: co panu dolega i jakie ma pan objawy?
Ja: <recytuje objawy takie jak powinny byc zeby dostac najwiecej punktow w drzewku decyzyjnym> (osobiscie np. nigdy przy anginie nie mam goraczki)
Lekarz: widze, ze odmowil pan testu na Covid-19, czy jest pan pewien?
Ja: Tak
Lekarz: OK, to jeszcze zrobimy test na angine
Ja: Super
... po 5 min...
Lekarz: Ma pan angine

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG właśnie wpisałem w tego chata jedno z typowych pytań z tego forum, na które większość z nas jest już zmęczona odpowiadać.

Brzmiało ono: "To ile trzeba miesięcznie $ żeby się utrzymać; wynajęcie mieszkania, media, żywność, inne na jedną osobę. Stany - Floryda, Karolina Płn.,  Maine, Illinois i miasta: NYC, LAC i Miami? "

Zdanie wpisałem dosłownie tak jak wpisało się OP na forum. Bot odpowiedział mi po polsku:

Koszty utrzymania w Stanach Zjednoczonych zależą od wielu czynników, takich jak miasto, region i styl życia. Poniżej znajdują się orientacyjne koszty utrzymania dla jednej osoby:

  • Floryda: od około $1,500 do $2,500
  • Karolina Płn.: od około $1,800 do $2,500
  • Maine: od około $2,000 do $3,000
  • Illinois: od około $2,000 do $2,500
  • NYC: od około $3,000 do $4,500
  • LAC: od około $2,500 do $4,500
  • Miami: od około $2,500 do $3,500

Powyższe kwoty obejmują wynajęcie mieszkania, media, żywność, opiekę zdrowotną i inne wydatki, ale nie uwzględniają wydatków na rozrywkę i ubrania. Są to jedynie orientacyjne kwoty i rzeczywiste koszty utrzymania mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Sprawdziłem również jedno z pytań, które stawiamy programistom przy przyjęciu do pracy - w zasadzie wygenerował bezbłędny kawałek kodu, co więcej zasugerował zmodyfikowanie pytania i zastosowanie pewnej biblioteki gotowej - i jest to też sugestia, której oczekujemy od naszych kandydatów zamiast pisania tego kodu. Pewnie byśmy go do pracy przyjęli:)

Cytując klasyka: "The dark side clouds everything. Impossible to see, the future is."

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, mcpear said:

Sprawdziłem również jedno z pytań, które stawiamy programistom przy przyjęciu do pracy - w zasadzie wygenerował bezbłędny kawałek kodu, co więcej zasugerował zmodyfikowanie pytania i zastosowanie pewnej biblioteki gotowej - i jest to też sugestia, której oczekujemy od naszych kandydatów zamiast pisania tego kodu. Pewnie byśmy go do pracy przyjęli:)

No mnie najbardziej przerazil nie sam kod (bo w pierwszej iteracji byl taki sobie, a poza tym sam w sobie nie byl specjalnie skomplikowany), ale to ze od razu znalazl wlasciwe rozwiazanie problemu, ktore wymaga "wiedzy" poza-algorytmicznej. Jakbym mial to zrobic z zywym programista to bym conajmniej pol dnia spedzil na tlumaczeniu co, jak i gdzie, zanim programista zrozumialby czego sie od niego wymaga i na czym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...