Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, andyopole said:

Pare razy mialem takie czasy "na styk". Nie robcie tego jesli macie w rozkladzie samolot LOTu. Bankowo beda problemy. Raz kiblowalem nocke na SFO, raz na LAX. :(

Co innego connection w USA po locie transatlantyckim a co innego w Europie po krótkiej dolotówce - takie moje zdanie na ten temat. Wiele razy leciałem z ekstremalnie krótkim połączeniem w Europie po locie z Polski (MUC, AMS, FRA) i dawałem radę. W USA po przylocie krótszego połączenia niż 2h nigdy nie planowałem. Musisz przejść przez CBP, Celnika, nadać ponownie bagaż, zmienić terminal inne takie historie + loty przez ocean bywają bardziej opóźnione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Roelka v.2 napisał:

@andyopoleTa porada przydalaby mi sie podczas tego pierwszego lotu. :D Lecialam wlasnie LOTem, mialam jakas godzine, poltorej na przesiadke w Chicago, i nie dalam rady. 

Mozna by snuc takich opowiesci ogromna ilosc. Nawet z wlasnego doswiadczenia a nie latam wcale bardzo duzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CDG to jest problem taki ze mimo ze Schengen to wszystkich wrzucaja na kontrole paszportowa - nie wiem czy tak jest dalej ale jakis czas temu tak bylo - i chyba w zwiazku z jakimis zamachami we Francji - i tu jest waskie gardlo bo tym kolesiom to sie generalnie nie spieszy - wysypie sie z 6 samolotow a okienka otwarte 3 w tym jedno dla Sky Priority.

Na przylotach do US to dosc istotnie pomaga Global Entry i TSA Pre Check - zwykle znalezienie sie przy gate nastepnego lotu zajmuje mi 20-30 min max - ostatni raz na JFK w zeszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te busy dalej tak jezdza jak jezdzily. Lecialam przed Paryz pod koniec pazdziernika, wczesniej tez w marcu i jezdzily tak jak zawsze. Ja znowu w druga strone, wolalabym na szybko miec przesiadke i biegnac niz siedziec 7godzin na lotnisku. Chyba bym dostala do glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, mcpear said:

Co innego connection w USA po locie transatlantyckim a co innego w Europie po krótkiej dolotówce - takie moje zdanie na ten temat. Wiele razy leciałem z ekstremalnie krótkim połączeniem w Europie po locie z Polski (MUC, AMS, FRA) i dawałem radę. W USA po przylocie krótszego połączenia niż 2h nigdy nie planowałem. Musisz przejść przez CBP, Celnika, nadać ponownie bagaż, zmienić terminal inne takie historie + loty przez ocean bywają bardziej opóźnione

 

Ja, pare miesiecy temu leciałam przez Frankfurt. Pilot bardzo uprzejmie oznajmił, że mielismy pare osob na pokładzie z krótkim połączeniem i aby podniosły te osoby rączki do góry, aby każdy mogl sobie na nich spojrzec i puścić pierwszych do wyjscia. Nie dosc, że latali po samolocie jak kury z odciętą głową, bo raz na przód samolotu, później na tył (mieli nas wypuscic tyłem) ale nie odblokowali drzwi, wiec znów do przodu, istotna komedia. Ja wolnym krokiem , z tyłu samolotu sobie powoli ide do przodu (nie jestem ta, ktora wstaje jak tylko samolot sie zastrzyma), podstawiony autobus na nas czeka, wchodze do autobusu rozgladam sie, a tam te osoby co puściliśmy przodem czekaja na reszte. Nie wiem gdzie logika byla aby puscic ich pierwszych, jesli nie podstawili dodatkowego autobusu dla nich. Wlsciwie to wyszli ma tym jak Zabłocki na mydle, bo po podrzuceniu do terminala musieli czekac, az ludzie z autobusu wyjada aby sie wydostac. Organizacja pierwsza klasa :lol:

Edytowane przez pelasia
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale! Ale!

Mam jednego plusa dla LOTu.  :D

Przy wsiadaniu na duzego samolota wolaja do wyjscia rzedami. LOT byl pierwsza linia na jaka trafilem, ktora usadzala ludzi zaczynajac od konca samolotu a nie od przodu jak inni.

Cos takiego mnie spotkalo chyba na Newark. 

Ale! Ale!

Widzac plusy, nie zapominajmy o minusach. Tenze samolot po odepchnieciu od Gate stal godzine z widokiem na terminal "dzieki czemu" spoznilem sie na przesiadke w WAWie do WRO. :(

I tam pomimo prosb kilkunastu ludzi zmierzajacych tak jak ja do Wroclawia zupelnie nam nie pomogli w sprawnej przesiadce a bylo 100% pewnosci zebysmy zdazyli, zabraklo 15 minut. Kolejny plus - dostalem wtedy voucher na papu na Okeciu. Ale na dzis wystarczy minusow, opowiem przy innej okazji.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andyopole said:

Ale! Ale!

Mam jednego plusa dla LOTu.  :D

Przy wsiadaniu na duzego samolota wolaja do wyjscia rzedami. LOT byl pierwsza linia na jaka trafilem, ktora usadzala ludzi zaczynajac od konca samolotu a nie od przodu jak inni.

LOTu unikam z zasady ale nie chce mi sie wierzyc ze nie wpuszcza biznesu przed reszta - towarzystwo od razu by awanture zrobilo na gate - "pan wie kim ja jestem ?"

Ale generalnie to ma sens bo ludzie ktorzy nie czaja ze powinni jak najszybciej sie zwinac z przejscia po wejsciu na poklad sa zaraza lotnictwa cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...