Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ilya_ napisał:

Dopiero dzis doszedlem do siebie po zatruciu papryka konserwowa - kupiona w polskim sklepie. Najprawdopodobniej byla nowa data nadrukowana, bo produkt niezjadliwy. Zauwazylem, ze cos "nie halo" ze mna wieczorem -  po zjedzeniu 2 papryczek w kanapce na lunch, ale bylo juz za pozno. 

Wrocilem sie do tego sklepu, ale oczywiscie wlasciciel pali glupa. 

Kiedys ktos mi mowil / byc moze ktos tu na forum pisal aby uwazac na polskie sklepy. Teraz juz wiem. 

3 dni mialem z glowy, odowdnilem sie jak sku#@$%^&.

Czy słoik był prawidłowo "zasyśnięty"? Jeśli tak to możliwe że to nie ten wyrób jest winowajcą, chyba że sklepowy z własnej inicjatywy zanotował go ponownie co wydaje się nieprawdopodobne. 

Czy jedząc nie poczułeś "dziwnego" smaku, który wskazywałby na złą jakość? 

Jak była naniesiona data przydatności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, andyopole napisał:

Czy słoik był prawidłowo "zasyśnięty"? Jeśli tak to możliwe że to nie ten wyrób jest winowajcą, chyba że sklepowy z własnej inicjatywy zanotował go ponownie co wydaje się nieprawdopodobne. 

Czy jedząc nie poczułeś "dziwnego" smaku, który wskazywałby na złą jakość? 

Jak była naniesiona data przydatności? 

 

Niestety nie zwrocilem uwagi na nakretke.

W miejscu gdzie jest data dalo sie zauwazyc, ze jest tam lekko brudne tak jakby cos bylo wytarte. Moje przypuszczenia sa takie, ze stara data zostala wytarta jakims np rozpuszczlnikiem.

Papryka smakowala jak galaretka - cos w ten desen. W kazdym razie inaczej niz zwykle.

data przydatnosci - 10/23

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilya_ napisał:

 

Niestety nie zwrocilem uwagi na nakretke.

W miejscu gdzie jest data dalo sie zauwazyc, ze jest tam lekko brudne tak jakby cos bylo wytarte. Moje przypuszczenia sa takie, ze stara data zostala wytarta jakims np rozpuszczlnikiem.

Papryka smakowala jak galaretka - cos w ten desen. W kazdym razie inaczej niz zwykle.

data przydatnosci - 10/23

 

Jeśli widziałeś nietypowy wygląd i  smak może trzeba było nie jeść i (wiem-szkoda) i wyrzucić.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomości "spożywczych". Właśnie przeczytałem że Walmart postanowił zamknąć dwa ostatnie swoje sklepy znajdujące się w Portland OR. Ma to się stać do końca marca. U mnie na wsi jest jeden ale o nim nie było mowy...

 

Z innej "mańki". W piątek złożyłem aplikację na nowy Polski paszport, nie obyło się bez problemów. Zdjęcie było nie takie więc ruszyłem na poszukiwanie Walgreens. W pierwszym i drugim zepsute były urządzenia, w trzecim, szczęśliwie wszystko działało. Pokazałem dziewczynie na Internecie jakie ma być zdjęcie, ważne było dla niej że rozmiar ma być 3,5x4,5 cm. Zabrała się do roboty i po chwili stwierdziła że jednak się nie da ponieważ ona ma w programie tylko rozmiar 35x45 mm. Po krótkimi szkoleniu z systemów metrycznych operacja się udała. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już powoli tracę nadzieje ze wiosna w ogóle przyjdzie… ciagle widzę w apce ze niby już za tydzień ma się zrobić ciepło, a potem jednak jest zimno :/ teraz znów ma lac 3 dni i 12’C max :( to nie jest normalne w SoCal…. W tym roku z tej zimnej mokrej zimy przejdziemy chyba płynnie w pożary i susze w maju i tyle. Ech, wsio przez zmianę klimatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, MeganMarkle said:

Ja już powoli tracę nadzieje ze wiosna w ogóle przyjdzie… ciagle widzę w apce ze niby już za tydzień ma się zrobić ciepło, a potem jednak jest zimno :/ teraz znów ma lac 3 dni i 12’C max :( to nie jest normalne w SoCal…. W tym roku z tej zimnej mokrej zimy przejdziemy chyba płynnie w pożary i susze w maju i tyle. Ech, wsio przez zmianę klimatu :(

12 Max? To faktycznie zimno jak na marzec tam gdzie mieszasz... W Denver dzisiaj ma byc 17, a we wtorek 20... (ale w czwartek 4 :D)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć, że mamy konta w Wells Fargo, a wypłata za 5 dni. Ciekawe czy dojdzie... Czy ktos z Forumowiczow ma "gorzej" i ma konto w SVB? :D Smiać mi się chce wogóle z sytuacji, bo mi Matka cały czas marudzi, że chce przelać swoje oszczędności synom, bo nie ufa polskim bankom.

  1. https://www.usatoday.com/story/money/2023/03/10/wells-fargo-missing-deposit-technical-issue/11447250002/
  2. https://www.usatoday.com/story/money/2023/03/10/silicon-valley-bank-failure-fdic/11444609002/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...