Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mnie Szef zapytał co tam w tej Polsce się odp$%^!a i pokazal mi poniższego tweeta:

Nie wiem co mam odpowiedzieć...

Update: Draze temat i nie dosc, ze kampania stara to na tyle kultowa, ze ma wlasna strone na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Why_didn't_you_invest_in_Eastern_Poland%3F

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampania stara, ale niestety chyba szkodliwa. Utwierdza stereotyp, że Europa kończy się na Niemcach a wszystko co na wschód to generalnie "syf". Moje dzieci w liceum jak przyleciały z Polski (w 2015) były pytane przez nauczyciela czy:
- w Polsce mieszkaliśmy w domu co miał podłogę (wiejska chata z klepiskiem to był stereotyp)?
- mieliśmy elektryczność?
- czy dziadek umiał grać na harmonii i przygrywał wieczorami przy stole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Kampania stara, ale niestety chyba szkodliwa. Utwierdza stereotyp, że Europa kończy się na Niemcach a wszystko co na wschód to generalnie "syf". Moje dzieci w liceum jak przyleciały z Polski (w 2015) były pytane przez nauczyciela czy:
- w Polsce mieszkaliśmy w domu co miał podłogę (wiejska chata z klepiskiem to był stereotyp)?
- mieliśmy elektryczność?
- czy dziadek umiał grać na harmonii i przygrywał wieczorami przy stole?

O tak. Ja pamietam jak tesc, ktory pojechal na wycieczke do Polski (lata pozne 90te), wrocil zdziwiony ze w kraju byly autostrady i restauracje... A to oczytany facet. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzis reportaz z Polski to czesto kon zaprzegniety do furmanki.

Moj wujek z NYC, ktory po raz pierwszy od 1963 roku wybral sie do Polski mial pragnienie zobaczyc wlasnie konia w polu lub z furmanka. Ja wtedy (2008) mieszkalem w Anglii, on przylecial na Heatrow i nastepnego dnia polecielismy do Polski. Byl w Polsce trzy czy cztery tygodnie i nie udalo mu sie zobaczyc zadnego konia ani razu.

Wracal ta sama droga i tak sie skladalo ze landlord u ktorego wynajmowalem domek mial stajnie uslugowa, kwaterowaly u niego konie roznych ludzi. Tam wreszcie zobaczyl, wprawdzie bez furmanki ale konie byly.

Nie sadze zeby ktos w Polsce uzywal jeszcze koni do pracy w polu. Moj kuzyn ma kilkanascie sportowych ale jako mala stadnine hodowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie koszty życia w Stanach Zjednoczonych znacznie różnią się w zależności od regionu, miasta, a nawet dzielnicy. Z tego powodu trudno jest podać dokładne liczby, ale mogę przedstawić Ci szacunkowe koszty życia dla rodziny 2+1 lub 2+2 dzieci szkolno-przedszkolnych w okolicach Research Triangle w stanie Północna Karolina.

Według serwisu Numbeo, koszty życia w Raleigh, co jest jednym z miast w okolicy Research Triangle, są wyższe niż średnia krajowa. Przykładowe koszty dla rodziny 2+1 lub 2+2 dzieci szkolno-przedszkolnych to:

  • Wynajem mieszkania: około 1 200-1 800 USD za 3-pokojowe mieszkanie na przedmieściach
  • Jedzenie: około 700-1 000 USD na miesiąc dla rodziny
  • Opłaty za energię elektryczną, wodę i gaz: około 200-300 USD miesięcznie
  • Transport: około 150-250 USD na paliwo lub 50-100 USD na komunikację miejską
  • Ubezpieczenie zdrowotne: około 800-1 200 USD miesięcznie dla rodziny

Oczywiście, te koszty są tylko szacunkowe i mogą się różnić w zależności od stylu życia i preferencji. Najlepiej jest przejrzeć oferty wynajmu mieszkań i ceny produktów spożywczych na stronach internetowych lub aplikacjach związanych z Twoim miejscem docelowym, aby dokładnie oszacować koszty życia dla swojej rodziny.

Źródło: ChatGPT
 

Screenshot 2023-04-29 at 9.41.15 AM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...