Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, katlia said:

I tak wlasnie jest

Tak jest w przypadku kazdej praktycznie korporacji. 

Goraco sie robi jak jest jakas lipa ( typu 737 Max wpadnie do morza z 200 osobami na pokladzie albo pociag Norfolk - Southern sie wykolei w New Palestine, OH i praktycznie wylaczy okolice z normalnego zycia przez nastepne 100 lat), wtedy CEO grzecznie przeprosi, zrobia jakis ruch PR w rodzaju dotacji na miejscowy kosciol i obiecaja ze sie poprawia.

W Europie to za jest socjalistyczy hell i Unia zyc nie daje ! 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam dzisiaj przez telefon z panią z AA i wskórałam jeszcze 5k i zwrot kosztu za nadanie bagażu. Dałam im tyle sugestii do poprawy serwisu i ich operacji, ze jak ktoś w najbliższym czasie będzie miał podobna sytuacje i dadzą wam voucher na $12.50 to wiedzcie ze to dzięki mnie :D jk jk 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ilon said:

Rozmawiałam dzisiaj przez telefon z panią z AA i wskórałam jeszcze 5k i zwrot kosztu za nadanie bagażu. Dałam im tyle sugestii do poprawy serwisu i ich operacji, ze jak ktoś w najbliższym czasie będzie miał podobna sytuacje i dadzą wam voucher na $12.50 to wiedzcie ze to dzięki mnie :D jk jk 

You go girl! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 03:50, kzielu napisał:

Mam bliska znajoma - ktora wlasnie z pracy w sluzbie zdrowia przekwalifikowala sie i pracuje w med-spa - botox, lip fillers itp - w tym jest praktycznie nieograniczona kasa - wlascicielka jezdzi Astonem i z wydatkami zupelnie sie nie liczy (przygotowuje sie do wspinaczki na Mt. Everest a Wanda Rutkiewicz (kto pamieta ?) to raczej nie jest). Pielegniarka to szerokie pojecie w US - registered nurse, nurse pracititioner i pewnie jeszcze kilka innych kategorii. Powiedz dokkladnie o jaka pozycje Ci chodzi...

To bym mnie interesowało najbardziej w zasadzie bo jestem kosmetologiem, ale pielęgniarstwo chciałam jeszcze zrobić bo dzięki temu wydaje mi się łatwiej będzie o GC i mniejsze ryzyko bo to zawód pożądany tak po prawdzie w każdym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie pytanie czy bez wykształcenia medycznego w stanach można w ogóle ostrzykiwać ludzi, w Polsce oficjalnie jest to nielegalne, pomimo że masa ludzi to robi. Ale rawda jest taka że to kwestia czasu aż ktoś się za to weźmie i kosmetolodzy będą tracić możliwości w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, AleksandraPawlowska said:

Jedynie pytanie czy bez wykształcenia medycznego w stanach można w ogóle ostrzykiwać ludzi, w Polsce oficjalnie jest to nielegalne, pomimo że masa ludzi to robi. Ale rawda jest taka że to kwestia czasu aż ktoś się za to weźmie i kosmetolodzy będą tracić możliwości w PL

Nie bede udawal ze jestem ekspertem ale generalnie nie mozna - znajoma jest APRN (Advanced Pracitice Registered Nurse) i FNP-C (Certified Nurse Practitioner) i niektore rzeczy (botox zdaje sie) moze wstrzykiwac tylko ona bo inni nie maja odpowiednich certyfikatow / wyksztalcenia.

Tutaj droga do procesu sadowego jak sie pacjentowi cos nie spodoba albo nie uda jest wyjatkowo krotka (a ubezpieczenie od malpractice nie pokryje kosztow jak sie okaze ze ktos sciemnial i nie za bardzo powinien robic to co robi) wiec troche sie to wszystko w ten sposob samo-reguluje (w uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, AleksandraPawlowska said:

Jedynie pytanie czy bez wykształcenia medycznego w stanach można w ogóle ostrzykiwać ludzi, w Polsce oficjalnie jest to nielegalne, pomimo że masa ludzi to robi. Ale rawda jest taka że to kwestia czasu aż ktoś się za to weźmie i kosmetolodzy będą tracić możliwości w PL

„In order to administer Botox injections, you must be a physician, physician assistant, dentist, registered nurse or another licensed healthcare practitioner. The minimum degree requirement for most of these professionals is a four-year bachelor's degree in pre-medicine, biology or related science” 

 

Tutaj raczej nikt nie będzie ryzykował takich zabiegów bez licencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/8/2023 at 3:00 PM, ilon said:

Hi kochani - jakos czas temu mialam lot AA ktory byl 'opozniony' o prawie 24h. Wiem ze tutaj ogolnie to jest wolna amerykanka i ze linie lotnicze moga sobie tak wprawdzie robic co chca i raczej nie nalezy mi sie zaden zwrot albo odszkodowanie. Moze sie ktos podzielic swoim doswiadczeniem/wiedza czy cos moge od nich dostac? Do tej pory AA troche mnie olewa po tym jak napisalam im co mysle o ich 10k milach ktore mi dalo w ramach zadoscuczynienia za zmarnowane prawie 24 godziny na ORD.

Ilonka czym placilas za bilety? 
sprawdz bo niektóre karty maja ubezpieczenie w takich wypadkach. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...